Bulaşık Makinesi Yıkama Motoru Değişim Ücretleri
Bulaşık Makinesi Yıkama Motoru Değişim Ücretleri

Bulaşık Makinesi Yıkama Motoru Değişim Ücretleri

Bulaşık Makinesi Yıkama Motoru Değişim Ücretleri Bulaşık makinesi motor değiştirmeleri , marka ve modele bağlı olarak ortalama 400 ila 1200 tl arasındadır . Motorlar diğer parçaların çoğundan daha pahalıdır ve değiştirilmesi çok fazla işçilik gerektirdiğinden yüksek maliyetlere yol açar.

Bulaşık Makinesi Yıkama Motoru Değiştirme Fiyatı

Bulaşık makineniz bütçeye uygun bir marka ise daha ucuza motor bulmanız mümkün olabilir. Motorların değiştirilmesi daha pahalıdır; işçilik ve malzeme ile ödeme bekleyebilirsiniz 430 ila 1200 tl . Motoru daha yeni veya popüler bir bulaşık makinesi markasıyla değiştirmek, aralığın alt sınırına daha yakın olabilir. Bunun nedeni, parçalarının genellikle daha kolay bulunması ve sipariş edilmesidir.

Bulaşık Makinesi Yıkama Motoru Değişim Ücreti Ne Kadar ?

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmekdedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Bulaşık Makinesi Yıkama Motoru Değişim Ücretleri
Genel ortalama maliyet 550
Ortalama maliyet 600
Minimum maliyet 430
Maksimum maliyet 1200

Bununla ilgili olarak, bulaşık makinesini onarmak veya değiştirmek daha mı ucuz?

Mümkünse bulaşık makinenizi değiştirmek yerine tamir etmeyi tercih etmenin birkaç nedeni vardır . Genellikle daha uygun maliyetlidir, çevre için cihazınızı yeniden kullanmak daha iyidir ve yeni bir tane satın alıp kurmaktan çok daha az zahmetlidir.

Bir bulaşık makinesi motoru ömrü ne kadar sürer?

Yaklaşık 6-10 yıl

Bir cihazda bir şeyler ters giderse, onu tamir etmenin daha ekonomik olup olmadığına veya öğeyi basitçe değiştirmenin daha iyi olup olmadığına karar vermek zor olabilir. Bulaşık makinesi gibi bir ürünle, her yıl daha az su ve elektrik kullanan veya daha verimli ve maliyet tasarrufu sağlayan yeni bulaşık makineleri çıkıyor ve bu da kararı daha da zorlaştırabilir. Karar vermenin net bir yolu yok, ancak size rehberlik edebilecek bazı genel hususlar var.

Garanti

Bulaşık makineniz hala garanti kapsamındaysa, tamir etmek muhtemelen en ekonomik seçeneğinizdir. Bu bir güçlük olabilir, çünkü bulaşık makinenizin bakımını yapabilecek fabrika yetkili bir tamirhane bulmanız ve aramanız gerekecek. Ancak, bunu bir kez yaptığınızda, bulaşık makinenizin garanti kapsamında tamir edilme ve onarımlar için ödeme yapmanız gerekmeme olasılığı yüksektir, böylece paradan tasarruf edersiniz.

Yaş

Bulaşık makinesinin yaşını dikkate alın. Sekiz yaşından büyükse, yeni bir tane almayı düşünün. Bulaşık makineleri gibi daha yakın zamanda üretilen cihazların tipik olarak yalnızca altı ila 10 yıllık bir ömrü vardır, bu nedenle cihazınız ömrünün sonuna yaklaşıyor olabilir. Eski bir model için yedek parça bulmak da zor olabilir. Daha yeni bulaşık makineleri, sekiz yıl gibi kısa bir sürede bile eskilerinden daha verimlidir, bu nedenle yeni bulaşık makinenizin, eskisini değiştirmeye değecek kadar su ve elektrik tasarrufu sağladığını görebilirsiniz.

Onarım Türü

Sorunun ne olduğuna bağlı olarak bir bulaşık makinesi tamir etmeye değmeyebilir. Bulaşık makinesinin kapı mandalı veya contası, sabunluk, basınç anahtarı, tahliye pompası veya doldurma valfi gibi basit ama önemli bir şeye ihtiyacı varsa, onarım buna değer olabilir. Sirkülasyon pompası veya motor gibi onarılması gereken önemli bir parçaysa, parçanın fiyatından ve montaj işçiliğinin maliyetinden sonra muhtemelen ekonomik değildir.

Tamir Ücreti

Onarımın maliyetini yeni bir bulaşık makinesi satın alma maliyetiyle karşılaştırın. Onarımın maliyeti, yeni bir model satın almanın maliyetinin yüzde 50’sinden az olmalıdır ve daha azı daha iyidir. Bundan daha fazlaysa, yeni bir bulaşık makinesi almayı düşünün. Ek olarak, bulaşık makineniz öngörülen ömrünün sonuna yaklaşıyorsa, bu yüzde 50’den önemli ölçüde daha az bir onarım, yakında başka bir şeyin kırılması muhtemel olduğundan, yine de para israfı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi