Bulaşık Makinesi Sensör Ntc Değişim Ücretleri
Bulaşık Makinesi Sensör Ntc Değişim Ücretleri

Bulaşık Makinesi Sensör Ntc Değişim Ücretleri

Bulaşık Makinesi Sensör Ntc Değişim Ücretleri Sıcaklık sensörü çamaşır makinesinde önemli bir unsurdur, ana işlevi su sıcaklığını belirtilen parametrelere göre kontrol etmektir. Termal sensör, ısıtma elemanını açmak veya kapatmak için bir sinyal vererek ısıtma elemanının çalışmasını düzenler.

Bulaşık Makinesi Sensör Ntc Değiştirme Ücreti

Termostatın yeri tipine bağlıdır. Cihaz gazlı ise, tankın dibine sıkıca sabitlenir, parçanın çapı ve yüksekliği yaklaşık 3 cm’dir Bimetalik sıcaklık sensörü, dokunmatik panelin yanması için çamaşır makinesinin tankına yerleştirilir. suyun içindedir ve teller dışarı çıkarılır. Bimetalik sensörün çapı ve yüksekliği de yaklaşık 3 cm’dir.

Bulaşık Makinesi Sensör Ntc Değişim Fiyatı Ne Kadar ?

Modern bir termal sensör bir termistördür, yaklaşık 1 cm çapında ve 3 cm uzunluğunda bir silindirdir, onu ısıtma elemanının kendisinde bulabilirsiniz. Kırılma, suyun güçlü bir şekilde ısıtılmasıyla kendini gösterir veya su ısıtması hiç oluşmaz. Su kaynayabilir, buhar püskürtebilir veya soğuk kalabilir, bu yıkama modunda çamaşırlar çok daha kötü yıkanır.

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmekdedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Bulaşık Makinesi Sensör Ntc Değişim Fiyatları
Genel ortalama maliyet 160
Ortalama maliyet 210
Minimum maliyet 140
Maksimum maliyet 430

Bulaşık makineleri Sensör Ntc neden bozulur?

Zanaatkarların karşılaştığı yaygın arıza nedenleri:

  • sert ve düşük kaliteli su temini;
  • kısa devreler ve güç dalgalanmaları;
  • kurulum teknolojisi ihlalleri;
  • uygunsuz çalışma.

Popüler hatalar:

  • Makine kötü yıkıyor veya bulaşıkları kurutmuyor. Yıkama kalitesindeki düşüş, ısıtma elemanının arızalandığını (su ısınmaz) veya yanlış ürün seçimini gösterebilir. Kurutma eksikliği, mekanik elemanların veya elektronik arızaların bozulmasıyla ilişkilendirilebilir.
  • Su tahliye olmaz. Bu durumda onarım, genellikle hortumlardaki veya kanalizasyondaki tıkanıklığın giderilmesine ve bazı durumlarda – tahliye pompasının değiştirilmesine bağlıdır.
  • Su toplanmaz, taşma meydana gelir. Arızalı sensörler veya valfler değiştiriliyor.
  • Su sızıntısı. Hortumlar ve nozullar değiştirilerek ve bağlantı noktaları kontrol edilerek ortadan kalkar.
Sıcaklık sensörü neden bu kadar önemlidir?

Tozun kir ile yapışmasının kimyasal reaksiyonu olan yıkama işlemi, sıcak su olan katalizör ile çok yakından ilgilidir. Yani kirin toza yapışması için yüksek bir sıcaklık gereklidir. Soğuk suda, bu tam olarak çok sıcakta (kaynar suda) olduğu gibi olmaz, bu nedenle suyun belirtilen yıkama moduna karşılık gelen bir sıcaklığa ısıtılması çok önemlidir. Ayrıca bulaşık makinesi suyu aşırı ısıtırsa çamaşırlarınıza zarar verebilir.

Bir arızaya ne sebep olabilir

Genellikle sıcaklık sensörü böyle bozulmaz. Temel olarak, bu ya bir fabrika hatası nedeniyle ya da hizmet ömrünün sona ermesi nedeniyle olur (bu gibi durumlarda, kendi başına çalıştığını söylerler). makine içinde olduğu ve sıkıca sabitlendiği için nadiren güçlü darbelerden kırılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi