Anasayfa » Beyaz Eşya » Beyaz Eşya Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri
Beyaz Eşya Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri
Beyaz Eşya Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri

Beyaz Eşya Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri

Beyaz Eşya Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri İletişim merkezlerimiz arızanızı giderecek ve mümkünse onarım ziyaretine gerek kalmadan çözüm bulacaktır. Teknisyenlerimiz cihazınızın onarımında uzmandır ve tarafından üretilen ve 12 ay garantili yedek parçalar kullanır. Teknisyenlerimizin cihazınızla ilgili bilgisi, bir ziyaretten sonra eski cihazların bile çalışır duruma gelebileceği anlamına gelir. Teknisyenlerimiz, cihazınızı tamir etmeye ve evinizi mümkün olan en kısa sürede sorunsuz bir şekilde çalıştırmaya hazır profesyonel bir hizmet sunar.

Beyaz Eşya Yedek Parça Değişim Ve Servis Ücreti

Cihaz onarım fiyatlandırma kılavuzu Yaygın cihazların onarım maliyetine hızlı bir genel bakış

Çamaşır Makinaları Yedek Parça Değişim İşçilik Ücretleri:

Bulaşık Makinaları Yedek Parça Değişim İşçilik Ücretleri:

Çamaşır Kurutma Makinaları Yedek Parça Değişim Ücretleri:

Çamaşır Makinaları Yedek Parça Değişim ve İşçilik Ücretleri:

Fırın Ocak Davlumbaz Yedek Parça Değişim ve İşçilik Ücretleri:

Termosifon Şohben Yedek Parça Değişim İşçilik Ücretleri:

Beyaz Eşya Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri Projeniz için doğru cihaz servis uzmanını bulun. Her bir onarım türü ve cihazınızın arızalı olduğuna dair işaretleri nasıl tespit edeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Kurutucu onarım maliyetleri

Elektrikli kurutucular günümüzün bir harikasıdır. Birkaç dakika içinde ıslak giysiler giyilmeye hazır hale gelir ve rahat bir şekilde temiz kokar. Bununla birlikte, zamanla kurutucular daha az verimli hale gelebilir veya tamamen çalışmayı bırakabilir. Aşağıdakilerin tümü, bir servis teknisyenini aramanız gerektiğini gösteren genel işaretlerdir:

 • Giysileri kurutmak daha uzun sürer. Aynı miktarda giysinin kuruması eskisine göre iki kat daha uzun mu sürüyor? Bu durumda, kurutma makinenizin bir onarım veya parça değişimi gerektirebilir.
 • Yüksek sesler çıkarır. Gıcırdamadan gümlemeye ve tıkırdamaya kadar, kurutucunuzdan gelen olağandışı herhangi bir ses, arızalı bir parçanın göstergesi olabilir. Bir kurutucu onarım teknisyeni, temel nedeni belirlemeye yardımcı olacaktır.
 • Tambur dönmeyecek. Bir kurutucunun etkili bir şekilde çalışması için tamburun dönmesi gerekir. Kurutma kayışı koptuğunda, kurutucu artık dönmeyebilir.
 • Ara ara kapanıyor. Birçok kurutucu, bir kurutma döngüsünün ne zaman sona ereceğini algılamalarına izin veren termostatlarla donatılmıştır. Ancak termostat bozulursa, kurutucunuzun yanlış zamanda kapandığını görebilirsiniz.

Bunlar, karşılaşabileceğiniz en yaygın kurutucu onarımlarından sadece birkaçı. Genellikle değiştirilmesi gereken yaygın parçalar arasında tambur kayışları, termik sigortalar, kapı mandalları, güvenlik bobinleri ve termostatlar bulunur. Ek olarak, kurutucunuzun güvenli bir şekilde çalıştığından emin olmak için periyodik olarak bir havalandırma ve kanal temizliği planlamak iyidir .

Bulaşık makinesi onarım maliyeti

Bulaşık makinesi onarım için ortalama maliyet sizin için ödeme yanı sıra ihtiyaç değiştirilmesi olduğunu parçalara ihtiyaç kaç emeğin saat bağlıdır.

En yaygın bulaşık makinesi sorunlarından bazıları şunlardır:

 • Genellikle sızıntılar, tıkanma veya hasarlı bir tahliye pompası nedeniyle tahliye edilememesi
 • Kırık kapı mandalı
 • Su sızıntısı
 • Motor sorunları
 • Kırık contalar
 • Arızalı su pompası

Bulaşık makinesi onarım maliyetlerinin neden bu kadar önemli ölçüde değişebileceğini görmek kolaydır. Tahliye hattınızdaki bir tıkanıklığı temizlemek için bir teknisyene ihtiyacınız varsa, muhtemelen uzmanın evinize gelmesi için minimum bir servis ücreti ödemeniz gerekecektir. Ancak teşhis tüm motorun değiştirilmesini içeriyorsa, işçilik ve parçalar için daha fazla ödeme yapacaksınız.

Peki, bulaşık makinenizi tamir etmesi için bir servis teknisyenini arama zamanının geldiğini nasıl anlarsınız? Bulaşık makinesi sorunlarının yaygın belirtileri arasında yanlış boşaltma, tam bir döngü çalıştırdıktan sonra kirli bulaşıklar, bulaşık makinesinin altında su birikmesi ve yarıda duran döngüler bulunur.

Ek olarak, bulaşık makinenizin yakınında veya çevresinde su sızdığını fark ederseniz, bir bulaşık makinesi onarım uzmanıyla iletişime geçmenizin zamanı gelmiş olabilir .

Çamaşır makinesi onarım maliyeti

Çamaşır makinenizi tekrar çalışır duruma getirmek için ne kadar harcadığınız, büyük ölçüde mevcut soruna bağlıdır. Çoğu durumda, çamaşır makineniz onarım için bir servis çağırma zamanının geldiğine dair açık işaretler gösterecektir. Bu işaretlerden bazıları şunlardır:

 • Su tahliye olmayacak
 • Yıkama döngüleri tamamlanmıyor
 • Ajite etmeyecek veya dönmeyecek
 • Vurma, gıcırtı veya aşırı titreşim gibi yüksek sesler çıkarır.
 • Kontrol kartı arızası var
 • Yanmış bir motoru var

Bunlar, çamaşır makinesi onarımına ihtiyaç duymanızın yaygın nedenlerinden sadece birkaçı. Her bir sorunu çözmenin maliyeti, yıkayıcınızın markasına, bölgenizdeki işçilik maliyetine ve parçaların maliyetine bağlı olacaktır.

Çamaşır makinelerini onarmak için kullanılan yaygın parçalar arasında yeni motorlar, kayışlar, hortumlar ve valfler bulunur. Motor gibi bazı parçalar, sadece bir hortum veya kayışı değiştirmekten çok daha pahalıya mal olacaktır.

Yıkayıcınız bakımsızlık belirtileri göstermeye başladığında yapabileceğiniz en iyi şey , onarımlar için bir fiyat teklifi almak için yakınınızdaki bir yıkayıcı onarım servisine sormaktır . Teşhisten sonra, ne tür parçalara ihtiyacınız olduğunu ve onarım maliyetinin ne olacağını size bildireceklerdir. Ayrıca yeni bir yıkayıcıya yatırım yapmanın zamanı gelip gelmediğini de söyleyebilirler.

Buzdolabı tamir ücreti

Evinizdeki kırılacak tüm aletlerin içinde belki de en rahatsız edici olanı buzdolabıdır. Bulaşıklarınızı elde yıkamaya geçebilir veya çamaşır makineniz hizmet dışıyken yerel çamaşırhanenizi ziyaret edebilirsiniz, ancak yiyecekleriniz için buzdolabı olmadan gidemezsiniz.

Ödeyeceğiniz toplam maliyet, büyük ölçüde sahip olduğunuz buzdolabının markasına, hangi parçaların değiştirilmesi gerektiğine ve bölgenizdeki servis teknisyenleri için işçilik maliyetine bağlı olacaktır.

Buzdolabınızın tamire ihtiyacı olduğunu nasıl anlarsınız? Aşağıdakiler, bozuk bir buzdolabının genel belirtileridir:

 • Yiyecekler çabuk bozuluyor
 • Yiyecekleri soğuk tutamama
 • Yüksek ses
 • Buzdolabınızda donmuş yiyecekler
 • Buzdolabınızın etrafında su birikmesi
 • Kompresör sürekli çalışıyor

Buzdolapları karmaşık bir hortum, bobin ve soğutucu sistemi ile çalışır. Her şey ince ayar yapılmadan ve sorunsuz çalışmadan, yukarıda listelenen sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Buzdolabının arızalanmasına ne sebep olur? Çoğu zaman, kirli kondenser serpantinleri veya tıkanmış tahliye hatlarından kaynaklanır. Bunlar nispeten kolay düzeltmelerdir ve diğer onarımların yüksek fiyat etiketlerini çalıştırmaz.

Bununla birlikte, buzdolabınızda çok daha büyük bir sorun olduğunda, mevcut buzdolabınızı tamir etmenin ve yenisiyle değiştirmenin maliyetlerini karşılaştırmanın zamanı gelmiş olabilir. Yakınınızdaki bir buzdolabı tamircisi en iyi çözümü belirlemenize yardımcı olabilir.

Mikrodalga onarım maliyeti

Aşağıdaki durumlarda mikrodalga fırınınızın onarılması gerekebilir:

 • Tuş takımındaki düğmeler çalışmıyor
 • Yemeğinizi ısıtmak daha uzun sürer
 • mandallı kapıyı kapatamazsın
 • Yüksek ve alışılmadık sesler çıkarıyor
 • Tepsi artık dönmüyor
 • Mikrodalga kapanmıyor
 • Mikrodalga açılmıyor

Değiştirmeniz gerekebilecek en yaygın mikrodalga parçalarından bazıları magnetron, transformatör, dokunmatik yüzey ve sigortalardır. Bazı durumlarda mikrodalga fırınınızı tamir etmek yerine değiştirmek daha uygun maliyetli olabilir. Her iki seçeneğin de size ne kadara mal olacağını öğrenmek için mikrodalga onarım uzmanlarıyla konuşun .

Danışma ve asgari hizmet ücretleri

Bazı büyük markalar son derece yaygındır, bu da onarımları daha uygun maliyetli ve servis ücretlerini düşürür. Daha az yaygın bir marka tarafından yapılmış bir cihazınız varsa, daha yüksek bir minimum servis ücreti ödemeniz gerekebilir.

Danışmanlık ve asgari hizmet ücretleri, evinizi ziyaret etmenin maliyetini karşılamaya yardımcı olur. Onarım, bir hortumu temizlemek kadar basit bir şeye dönüşse bile, danışma veya servis ücreti, evinize bir onarım uzmanı göndermenin maliyetini karşılayacaktır. Nihai faturayla ilgili kafa karışıklığını önlemek için her zaman herhangi bir danışma veya minimum hizmet ücretini önceden sorun.

Kendin Yap ve Profesyonel İşe Almak

Evinizdeki bir cihazla ilgili sorun belirtileri gördüğünüz anda, sorunu kendi başınıza çözmeyi düşünebilirsiniz. Kendin yap (DIY) düzeltmeleri cazip olabilir. Sonuçta, özellikle ortalama cihaz onarım maliyetleriyle karşılaştırdığınızda, biraz para biriktirme potansiyeli var.

Bazı durumlarda DIY, ihtiyaçlarınız için mantıklı olabilir. Diğerlerinde ise, bir profesyoneli işe almak uzun vadede size para kazandırabilir. İşte hem DIY’in hem de bir profesyoneli işe almanın artıları ve eksileri:

Onarım artıları ve eksileri

Artıları:

 • Daha uygun fiyatlı peşin. Herhangi bir hizmet veya danışmanlık ücreti ödemezsiniz ve işçilik maliyetleri yalnızca size aittir.
 • Basit düzeltmeler için harika. Ben senin buzdolabı bobinler f temizlenmesi gerekiyor veya kurutucu havalandırma kendi başınıza etkin bir iş işlemek için mümkün olabilir, boşaltılması gerektiğinde.
 • Memnuniyet. Kabul edelim, kendi eşyalarınızı onarmak iyi hissettiriyor. Evdeki basit düzeltmeleri nasıl yapacağınızı öğrenmek son derece faydalı olabilir.

Eksileri:

 • İşleri daha da kötüleştirmek. Evin etrafındaki basit bir düzeltmeyi halledebilecek olsanız da, gerçek şu ki, cihazlar hızla karmaşıklaşabilir. Ne yaptığınızı bilmiyorsanız, aslında daha fazla hasara neden olabilirsiniz.
 • Yanlış onarım. Cihazınızın sorunları için geçici bir çözüm bulabilirsiniz, ancak asıl nedeni gözden kaçırabilirsiniz. Bir uzman, gereken uygun uzun vadeli onarımı belirleyebilir.
 • Pahalı cihaz parçaları. Parçaları kendi başınıza satın almak hızlı bir şekilde pahalı olabilir. Servis teknisyenleri parçaları indirimli fiyatlarla temin edebilir ve bu da sizin için tasarruf sağlayabilir.

Bir teknisyeni işe almanın artıları ve eksileri

Artıları:

 • Uzmanlık. Ne zaman sertifikalı teknisyen kiralamak , eldeki iş için de geçerlidir uzmanlık alırsınız. Bir profesyonel, gıcırdayan bir kurutucuyu teşhis etmekten bulaşık makinenizdeki karmaşık bir parçayı değiştirmeye kadar, cihaza bir bütün olarak zarar vermeden sorunu dikkatli bir şekilde nasıl çözeceğini bilir.
 • Hızlı teşhis. Cihazınızla ilgili bir sorunu gidermek için haftalar harcayabilirsiniz, bir profesyonel ise sorunun ne olduğunu belirlemek için yalnızca birkaç dakika harcayabilir. Zamanın önemli olduğu durumlarda, bir profesyonel sorunu çözmenize ve doğru çözümü bulmanıza hızlı bir şekilde yardımcı olabilir.
 • Kaliteli tavsiye. Cihazınızı onarmanız veya değiştirmeniz gerekip gerekmediği konusunda emin değilseniz, bir uzman size ihtiyacınız olan tavsiyeyi verecektir. Cihazın onarım sonrası kullanım ömrüne ilişkin tahminler de dahil olmak üzere, belirli marka ve modeliniz hakkında bilgilere sahiptirler. Ek olarak, cihazınızı değiştirmeye karar verirseniz, genellikle cihaz kurulum hizmetleri de sunarlar.

Eksileri:

 • Daha yüksek ön maliyet. Bir profesyoneli işe almanın şüphesiz birçok faydası vardır. Ancak, bir numaralı dezavantajı, daha yüksek bir ön maliyetle karşı karşıya kalmanızdır. Uzmanlıklarına sahip profesyonellerin bir bedeli vardır.

Cihazlarınızı tamir etmeli veya değiştirmelisiniz?

Birçok ev sahibi, cihazlarını tamir edip etmemeleri ya da sadece değiştirmeleri konusunda mücadele ediyor. Cevap, cihazın yaşı ve onarımın uzun vadede mali açıdan mantıklı olup olmadığı gibi birkaç faktöre bağlıdır.

İşe göre büyük ölçüde değişen ortalama onarım maliyetleriyle, hangi rotayı seçeceğinizi bilmek her zaman kolay değildir. Ancak cihazınız ortalama kullanım ömründen daha eskiyse, bu, değiştirme zamanının geldiğinin bir işaretidir. Aşağıdaki liste, yaygın ev aletlerinin ortalama ömürlerini içerir:

Cihaz Tamir edilebileceğine dair işaretler Değiştirmeniz gerekebilecek işaretler
Kurutma makinesi 13 yaşından küçük, tıkanmış havalandırma veya kırık kayış gibi basit düzeltmeler 13+ yaşında, duman çıkarıyor veya alev alıyor
Bulaşık makinesi 9 yaşından küçük, enkaz hatlarını temizlemek veya bir kolu değiştirmek gibi basit onarım gerekli 9+ yaşında, bozuk kontrol panosu, sürekli ölüyor, çok fazla pas
Buzdolabı 13 yaşından küçük, bobin temizliği veya termostat değişimi gerekiyor 13+ yaşında, birden fazla hatalı parça var, ciddi şekilde verimsiz
Çamaşır makinesi 10 yaşından küçük, yeni kontrol paneli parçaları gerekiyor, hala dönüyor 10+ yaşında, artık dönmüyor, kaybolmayacak bir koku
Fırın 14 yaşından küçük, hala verimli çalışıyor 14+ yaşında, büyük pas belirtileri gösteriyor, onarılamaz ısıtma elemanı
Mikrodalga 9 yaşından küçük, son derece ucuz bir düzeltmeye ihtiyacı var 9+ yaşında, duman veya kıvılcım, yanık kokusu

Kaynak: Tüketici Raporları

Şüpheye düştüğünüzde, onarım söz konusu olduğunda bu eski temel kuralı göz önünde bulundurun: Bir cihazı değiştirmek için maliyetin %50’sinden fazlasını harcamayın. Bu gibi durumlarda, sadece yeni bir cihaz alın.

Mevcut (ve gelecekteki) onarımlardan nasıl tasarruf edilir

Cihaz onarımlarından tasarruf etmek zor olmak zorunda değildir. Aslında, yakın ve gelecekteki onarımlardan tasarruf etmek için atabileceğiniz adımlar var.  Evdeki aletleri tamir etmek için daha az harcama yapmanıza yardımcı olması için şu adımları izleyin:

Kaliteli cihazlara yatırım yapın

Ucuz bir fiyat etiketi önceden çekici görünse de, ucuz bir ürün satın aldığınızda, genellikle yolun aşağısındaki onarımlara daha fazla harcama yaptığınızı unutmayın.

Araştırmanızı yapın ve güvenilir markalar için alışveriş yapın. Bu sadece size para kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda parça bulmak da daha ucuz olacaktır. Tüm diğerleri gibi markalar, elektrikli ev aletleri endüstrisinde yıllardır bir nedenden dolayı güvenilir isimler olmuştur.

Enerji verimliliğini düşünün

Modern cihazlar, biri geliştirilmiş enerji verimliliği olan birçok harika iyileştirme ile birlikte gelir. Daha yeni bir model elektrik faturanızı azaltabilirse, 10 yıllık kurutucunuzu tamir etmeye değer mi? Enerji verimliliğini ön planda tutun. Energy Star derecelendirme gereksinimlerini karşılayan cihazları arayın.

Düzenli bakım yapın

Kurutma makinenizin tiftik tuzağını temizlemekten buzdolabınızın bobinlerini silmeye kadar, cihazlarınızı daha iyi durumda tutmak ve daha az onarıma yol açmak için yapabileceğiniz basit görevler vardır.

Garantilerine bak

Bir cihaz satın aldığınızda, garantili olma ihtimali yüksektir. Sadece bu değil, ev garantiniz bazı büyük cihazlarınızı da kapsayabilir. Politikalarınızı kontrol edin, kendi paranızı onarımlara harcamadan önce geçerli tüm garantileri araştırın.

Fiyat teklifi isteyin

Herhangi bir servis teknisyenine taahhütte bulunmadan önce maliyetleri araştırmak için zaman ayırın. Bunu yapmak için, yakınınızdaki birkaç (en az üç) cihaz onarım uzmanından fiyat teklifi istemeniz gerekir .

Bir cihaz onarım teknisyeni Nasıl Çağırılır

Cihaz onarım servisi için bir profesyonel kiralama zamanı geldiğinde , bunalmış hissedebilirsiniz. İyi haber şu ki, birkaç basit yönergeyi izleyerek iş için doğru profesyoneli işe alabilirsiniz.  Evdeki herhangi bir iş için bir cihaz onarım servisi kiralamak için bu ipuçlarını kullanın.

Lisans ve kimlik bilgileri

İlk önce ilk şeyler: İşi yapmak için gereken uygun lisansa ve kimlik bilgilerine sahip olduklarından emin olun.  Hangi mesleki lisansı aramanız gerektiğinden emin değil misiniz? Eyalet mesleki lisanslama kurulu web sitelerine bağlantılar içeren Akıllı İşe Alım kılavuzuna göz atın . Bu, bir cihaz teknisyeni olarak çalışmak için bölgenizde hangi lisans ve kimlik bilgilerinin gerekli olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir.

Müşteri yorumları ve itibarı

İnternetin parmaklarınızın ucunda olmasının en iyi yanlarından biri, bir şirketi işe almadan önce araştırma yeteneğidir. Bir teknisyenin ne tür müşteri incelemeleri vardır? Çevrimiçi itibarları nasıl? Bir uzmanın onarımlar için ortalama fiyatın çok altında ücret aldığını ancak çevrimiçi olarak çok sayıda olumsuz yorumu olduğunu fark ederseniz, onları işe alarak kendinize hiçbir şey kazandırmıyor olabilirsiniz. Harika bir hizmet aldığınızdan emin olmak için bir işe almadan önce her zaman bir şirketi inceleyin.

Çok soru sorun

Bir profesyoneli işe almak söz konusu olduğunda, ziyaretlerinden önce onlara çok sayıda ön soru sormaktan asla çekinmeyin. Örneğin:

 • Onlara deneyimlerini sorun. Sahip olduğum marka ve model üzerinde hiç çalıştın mı? 
 • Onlara hizmet ve danışma ücretlerini sorun. Eldeki işten bağımsız olarak bir taban fiyat ödeyecek miyim?
 • Olası indirimleri sorun. Yeni müşteriler için özel veya fırsatlar sunuyor musunuz?
 • Onlara evinize ne kadar çabuk gelebileceklerini sorun. Aynı gün hizmet veriyor musunuz?

Birkaç fiyat teklifi alın

En azından düşündüğünüz profesyonellerden ücretsiz tahminler isteyin. Bir uzmanın zamanını ödemeden önce mümkün olduğunca çok soru sormaktan asla zarar gelmez.  Yakınınızdaki harika bir cihaz servis uzmanından ücretsiz bir tahmin alın.

Size yakın bir cihaz onarım uzmanı bulun 

Kurutma makineniz gıcırdıyor veya buzdolabınız düzensiz çalışıyor olsun, bir profesyonel bulmak sorunları hızlı bir şekilde çözmenize yardımcı olabilir. Başlamak için yakınınızdaki bu cihaz onarım uzmanları listesine göz atın .

Cihaz onarımı SSS’leri

Cihaz tamiri söz konusu olduğunda, birçok ev sahibinin birçok sorusu vardır. Buzdolabının ne kadar dayanması gerektiğiyle ilgili sorulardan onarımlarla ilgili maliyetlerle ilgili sorulara kadar, cihaz onarımı hakkında en sık sorulan sorular aşağıdadır.

Beyaz eşya tamiri neden bu kadar pahalı?

Cevap iki yönlüdür. Başlangıç ​​olarak, bir uzmanın işe getirdiği uzmanlık için para ödüyorsunuz. Cihazınızla ilgili bir sorunu hızlı bir şekilde teşhis etmek için ne gerektiğini öğrenmek için uzun zaman harcadılar. İşleri size basit görünse de, gerçek şu ki onların deneyimi ve verimliliği için para ödüyorsunuz.

Ek olarak, kapınıza bir uzman geldiğinde asla düşünmediğiniz birçok gizli maliyet vardır. Sigorta, sorumluluk, kamyon bakımı ve hatta potansiyel olarak bir ofis için para ödüyorlar. Tüm bu maliyetler, bir onarım teknisyeninin evinizde görünmesi için ödediğiniz temel ücrete eklenir ve katkıda bulunur.

Buzdolabının ortalama ömrü ne kadardır?

Tüketici Raporlarına göre bir buzdolabının ortalama ömrü 13 yıldır. Bu nedenle, buzdolabınız 13 yıla yaklaşıyorsa ve ciddi bakımsızlık belirtileri göstermeye başladıysa, mevcut olanı tamir etmek yerine yeni bir ünite satın almayı düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. Bu, özellikle kompresörün devre dışı kalması durumunda geçerlidir, çünkü bunların değiştirilmesi son derece maliyetlidir.

Bir kurutucu kaç yıl dayanır?

Kurutma makinenizin yaklaşık 13 yıl dayanmasını beklemelisiniz. Eski kurutucular da modern ünitelerden daha az verimlidir. Bu nedenle, daha az güvenilir hale gelen 12 yıllık bir kurutucunuz varsa, tüm cihazı değiştirme zamanı gelmiş olabilir. Bununla birlikte, nispeten yeni bir kurutucunuz varsa, basit bir onarım, yıllarca daha fazla kullanım elde etmenizi sağlayabilir.

Bir bulaşık makinesinin ortalama ömrü ne kadardır?

Bulaşık makinelerinin ortalama ömrü dokuz yıldır. Bulaşık makineleri dokuz yıllık işareti geçtikten sonra, üniteyle ilgili artan sayıda sorunla karşılaşmanız ihtimali yüksektir. Ayrıca bulaşık makinesinin ne kadar bakımlı olduğu da toplam kullanım yıllarına katkı sağlayacaktır.

Çamaşır makineleri ne kadar dayanır?

Çamaşır makinelerinin yaklaşık 10 yıl dayanması beklenmelidir. Çamaşır makinenizden alacağınız toplam kullanım süresi, markanın kullanım sıklığına bağlı olacaktır. Daha yüksek kaliteli modeller 10 yılı geride bırakabilirken, daha ucuz temel modeller on yıldan daha az dayanabilir.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Çamaşır Kurutma Makinesi Ne Kadar Elektrik Kullanıyor

Çamaşır Kurutma Makinesi Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ?

Çamaşır Kurutma Makinesi Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ? Çoğu insan muhtemelen bir çamaşır kurutma makinesi ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !