Home / Cep Telefonu / Touch İD mi Daha İyi Face ID mi?

Touch İD mi Daha İyi Face ID mi?

Touch ID ve Face ID’nin, iPhone, iPad ve Dizüstü bilgisayarlarınızdaki bilgilerin korunmasına nasıl yardımcı olduğunu öğrenin.

Touch ID Bilgilerimizi Nasıl Korur?

Dijital hayatımızın çoğu Apple cihazlarımızda saklanır ve bu önemli bilgileri korumak için her zaman bir şifre kullanmanızı öneririz. IPhone’unuzda, iPad’inizde Dokunmatik Kimliğin kullanılması birçok ortak işlem için bir parola yerine parmak izinizi kullanmak için kolay bir yoldur. Parmağınızla yalnızca bir dokunuşla, sensör hızlı bir şekilde parmak izinizi okur ve otomatik olarak cihazınızın kilidini açar. Satın alma işlemini iTunes Store, App Store ve iBooks Store’dan ve Apple Pay’dan yetkilendirmek için kullanabilirsiniz. Geliştiriciler, uygulamalarında oturum açmak için Touch ID’yi kullanmanıza da izin verebilir.

Touch İD mi Daha İyi Face ID mi?

Face ID Bilgilerimizi Nasıl Korur?

Dijital hayatımızın çoğu iPhone’da saklanır ve bu bilgileri korumak önemlidir. Touch ID, parmak izi kullanarak kimlik doğrulamasında devrim yaratan şekilde Face ID, yüz tanıma özelliğini kullanarak kimlik doğrulamasını değiştiriyor. Face ID, yüzünüzün geometrisini doğru bir şekilde haritaya koymak için gelişmiş teknolojilere sahip en son teknoloji TrueDepth kamera sistemi ile sezgisel ve güvenli kimlik doğrulama sağlar.
Basit bir bakışla, Face ID güvenli bir şekilde iPhone X’inizin kilidini açar. ITunes Store, App Store, iBooks Mağazalarından satın alımları ve Apple Pay ile ödemeleri yetkilendirmek için kullanabilirsiniz. Geliştiriciler ayrıca kendi uygulamalarında oturum açabilir. Zaten Touch ID’yi destekleyen uygulamalar otomatik olarak Face ID’yi destekleyecektir.

Face ID mi Daha Hızlı Touch ID mi?

Face ID, birinci nesil bir teknoloji ve ama Touch ID’ye göre daha yavaş. Gelecekte, Face ID gelişecek ve çok daha hızlı hale gelecek. ancak kullanıcıların çalışma biçimine alıştıklarında daha hızlı ve doğal bir biyometrik kimlik doğrulama yöntemi olacak.

 

Dikkatinizi Çekebilir

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için Eğer işlemci mobil cihazınızın beyni ise, o zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Başarı Getirmez !
Servis Çağrı Merkezi