Home / Cep Telefonu / Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için Eğer işlemci mobil cihazınızın beyni ise, o zaman pil kalbi. Kalbiniz gibi, onu sağlıklı tutmak için atabileceğiniz adımlar var.

Pili daha uzun süre kullanma

Herhangi bir telefonun ne kadar uzayabileceğine dair bir sınır olsa da, pil ömrü taşa yazılmaz. Telefonunuzu nasıl kullanacağınız ve bunu nasıl değerlendirdiğiniz, yalnızca bir seferde çok fazla zaman almanıza değil, aynı zamanda pilin ne kadar sürdüğünü de belirler. İşte bazı profesyonel ipuçları.

Yapmanız gereken ilk şey, pilinizi nasıl kullandığınızı ve hangi uygulamaların ve etkinliklerin en çok meyve suyu içtiğini öğrenmek. Hem iOS hem de Android, pilinizi herhangi bir zamanda boşa harcayan şeyin basit bir dökümünü sağlar. Bunu nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır:

iOS: Ayarlar> Genel> Kullanım> Pil Kullanımı bölümüne gidin . Oradan, tüm suçluları tanımlayabilir ve pil koruma çabalarınıza nasıl odaklanacağınızı düşünmeye başlayabilirsiniz.

Android: Bataryanızı boşaltan benzer uygulamalar ve işlevler listesini ortaya çıkarmak için Ayarlar> Pil bölümüne gidin .

IOS ve Android için Pil Kullanım Ekranı

Ayarlarınızı Yönetin

Pilinizi korumak ve ömrünü uzatmak için çeşitli yollar vardır. Bir çimdik içinde olup olmadığına bağlı olarak ya da sadece genel olarak kullanımı sınırlandırmak istiyorsanız, pil ömründen tasarruf etmek için benimseyebileceğiniz bazı ayarlar vardır.

Ekran

Ekran Parlaklığı (iOS Kontrol Merkezi)
Ekran parlaklığı, pil ömründe büyük bir drenaj olabilir. Daha Büyük Göster
IOS veya Android kullanıyor olun, ekranınız telefonunuzdaki neredeyse en büyük pil hog.

Isıyı hissettiğinde, o ekranı karart! Bu sadece değerli pil yüzdesi puanlarını değil, aynı zamanda telefonunuzun çalışma sıcaklığını azaltacak ve daha uzun bir kullanım ömrüne katkıda bulunacaktır. (Sonuçta, ısı elektroniklerin doğal düşmanıdır.) Gerektiğinde parlaklığı artırın, ancak Auto’da bırakın veya kalan süreyi kısaltın.

iOS: Git Kontrol Merkezi ve sola kaydırma çubuğunu sürükleyin. Otomatik Parlaklık için, Ayarlar> Ekran ve Parlaklık seçeneğine gidin ve Otomatik Parlaklığı değiştirin .

Android: Android 4.0+ sürümünde, bildirim gölgesi hızlı menüsünde bir parlaklık kaydırıcısı bulabilirsiniz. 4.0 ila 4.4.4’te, kaydırıcı bir Otomatik geçişle eşlenir; 5.0+ sürümünde, Ayarlar> Ekran’a gitmeli ve Uyarlamalı parlaklığı değiştirmelisiniz .

Animasyonları Kapat (iOS)

IOS 7’de Apple, kullanıcı arayüzüne bir dolu fantezi yeni animasyon ekledi. Bunlar, uygulamaları değiştirdiğinizde meydana gelen yakınlaştırma efektlerini ve telefonu taşırken arka plan resminizin paralaks etkisini içerir. Oldukça şirinsin, şüphesiz onlar da tüm CPU çekirdeğini yiyorlar ve akünüze zarar veriyorlar.

Pencere pansumanı olmadan yaşayabiliyorsanız, bu özellikleri devre dışı bırakarak biraz meyve suyu tasarrufu yapabilirsiniz. İşte nasıl:

iOS 7+: Git Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> Hareket azaltın ve ayarı açın.

Konum Servislerini Kapatın (GPS)

GPS ciddi bir batarya destroyerdir. Google Haritalar’ı uzun bir süre boyunca telefonunuzu şarj etmenin bir yolu olmadan kullanmak zorunda kaldığınızda, ne kadar hızlı bir şekilde öldüğünü bilirsiniz. Diğer uygulamalar da sıklıkla gereksiz yere GPS’e girer.

Bir uygulamanın konumunuzu bilmesi için bir neden yoksa, bu pil tüketen özelliği kapatın! Gerçekten bir çimdik varsa Konum Servislerini tamamen kapatın.

iOS: gidin Ayarlar> Gizlilik> Konum Servisleri .

Android: gidin Ayarlar> Genel> Konum .

Android Konum Hizmetleri
Konum Servisleri (GPS) çok fazla pil gücüne sahiptir.

Uygulamaları El İle Güncelleme

Çoğu akıllı telefon, kullanıma sunulduğunda uygulama güncellemelerini otomatik olarak indirme seçeneği içerir. Bu rahat bir görüş alanı dışında, akıl dışı bir özelliktir, ancak pilinizde bir tahliye olur. Sürekli olarak pilinizde kısa olduğunu görüyorsanız, otomatik uygulama güncellemelerini kapatın ve yeni sürümleri manuel olarak indirin (tercihen WiFi üzerinden).

iOS: Git > iTunes ve App Store Ayarlar . Buradan, Güncellemeler, Müzik, Uygulamalar ve Kitaplar için otomatik indirmeler arasında geçiş yapabilirsiniz. Oradayken, bu indirmelerden herhangi birini yapmak için hücresel veri kullanmadığınızdan emin olmak için “Hücresel Verileri Kullan” seçeneğine bakın.

Android: Git Mağaza> Ayarlar> Otomatik güncelleme Play uygulamaları ve kapalı otomatik güncellemeyi açmak veya sadece WiFi üzerinden güncellemek için ayarlayın.

Arka Plan Verilerini Devre Dışı Bırak

Twitter iOS Push Bildirimleri

Push Bildirimleri, Twitter gibi uygulamalar için kritik öneme sahiptir, ancak bunlar büyük bir pil yuvasıdır. Daha Büyük Göster
Bir çok uygulama, onları kullanmadığınız sırada çalışmaya devam eder ve arka planda veri emer. Bu özellikle e-posta ve sosyal medya uygulamaları için geçerlidir. Bazen bu veri kullanımı gerekli, ancak bazen değil. Ve bir uygulama her seferinde hücresel veya WiFi radyosunu etkinleştirdiğinde, pilinizi boşaltır.

Pil kullanımını minimumda tutmak için, arka plan verilerini tamamen kapatabilir ve uygulamalarınıza manuel olarak erişerek bilgileri güncelleyebilir veya hangi uygulamaların arka plan verilerini kullanmasına izin verilebileceğini özelleştirebilirsiniz.

iOS: gidin Ayarlar> Genel> Arka Plan Uygulama Yenileme .

Android: gidin Ayarlar> Veri Kullanımı .

Bildirimleri Kapat

Her push bildirimi aldığınızda, ekranınız yanar ve pil rezervleriniz azalır. (Ayarlarınıza bağlı olarak, telefonunuz ayrıca çalınabilir veya titreşebilir, pil ömrünü daha fazla işleyebilir.)

Push bildirimlerini Twitter ve mesajlaşma gibi en çok istenen uygulamalarla sınırlandırarak, daha az ya da daha çok, amaçlanan şekilde çalışmasına bağlı olarak, biraz meyve suyu tasarrufu sağlayabilirsiniz.

iOS: gidin Ayarlar> Bildirimler ve hangi uygulamaların dahil edileceğini seçin.

Android: Ayarlar> Ses ve bildirim (veya Android 5.0+ sürümünde “Ses”)> Uygulama bildirimleri bölümüne gidin .

AirDrop’u kapatın (iOS)

AirDrop, diğer yakındaki iPhone kullanıcılarıyla (Bluetooth üzerinden) dosya paylaşmanıza olanak veren şık, düşük bir iOS özelliğidir. Ama kullanmıyorsan, buna sahip olman için bir sebep yok. Aslında, paylaşabileceğiniz kişileri arayarak bataryayı kaybeder.

iOS: Git Kontrol Merkezi> havadan yardım butonu . Buradan AirDrop’u kapatabilir veya cihazınızı belirli bir ağdaki “Yalnızca Kişiler” veya “Herkes” olarak keşfedebilirsiniz.

kapalı titreşim

Telefonunuzu titreşime ayarlamak, “telefon görgü kuralları” alanına az çok girdi, ancak aslında bir zil sesinden daha fazla pil tüketiyor. Pil tasarrufu ve rahatsızlık arasındaki doğru dengeyi yakalamak zor, ancak bir şey kesin: Mesaj yazarken bu sinir bozucu klavye tıklamalarına ihtiyacınız yok.

iOS: Titreşim ayarlarınızı yapmak için Ayarlar> Sesler’e gidin . Oradayken, Klavye Tıklamaları’nı kapatmak için aşağı kaydırın .

Android: Android 4.0 ila 4.4.4’te, telefonun titremesini hissedene kadar Sesi Kısma tuşuna basın, ardından tüm bildirimleri susturmak için bir kez daha vurun. Android 5.0+ sürümünde, telefonu titreşecek şekilde ayarlamak için aynı prosedürü kullanabilir, ardından tüm bildirimleri (titreşim dahil) veya Öncelikli olarak yalnızca belirli bir bildirim grubunun geçmesine izin vermek için Yok’a dokunun .

Android Güç Menüsü

Android için standart bir bağlantı menüsü
9. Gereksiz WiFi / Hücresel / Bluetooth Telsizleri Devre Dışı Bırakma
Telefonunuzda çok sayıda radyo var ve hepsi de pil tüketiyor. Web’i kullanmıyor ve sık sık e-posta güncellemelerine ihtiyacınız yoksa, bazı meyve suyunu kaydetmek için hücresel verilerinizi devre dışı bırakabilirsiniz. WiFi ile aynı şey. Kullanmıyorken Bluetooth bağlantısını kapatmak için iyi bir alışkanlıktır.

Sadece bir batarya ömrünün kalması ve bunu kaydetmek için çaresiz olmanız durumunda, telefonunuzu Uçak moduna getirebilirsiniz. Bu, telefonunuzu% 100 çevrimdışı bir el bilgisayarı haline getirir.

Son olarak, sinyal gücüne dikkat edin. Telefonunuz bir WiFi veya hücresel veri sinyalini sürdürmeye çalışırken pili boşaltır ve sinyal zayıf olduğunda daha fazla pil harcar . Bu nedenle, iyi bir resepsiyonla dışarıda olacaksanız, telefonunuzu uçak moduna koymak en iyisidir.

iOS: Ayarlar’a gidin ve en üstte WiFi, Bluetooth, Hücresel ve Uçak Modu için bağlantı seçeneklerinizi bulacaksınız. WiFi, Bluetooth ve Uçak modunu değiştirmek için Kontrol Merkezi’ni de açabilirsiniz .

Android: Git Ayarlar sonra ve WiFi , Bluetooth veya Veri Kullanımı . Bu ayarlara (ve uçak modu) bildirim gölgesi hızlı ayarları menüsünden de erişebilirsiniz.

Pil Tasarrufu Modu meşgul

En yeni amiral gemisi Android telefonlar ( Samsung Galaxy ve Google Nexus serisi gibi), yukarıda ayrıntıları verilen ayarların çoğunu otomatik olarak uygulayarak pilinizin ömrünü uzatabilecek pil tasarrufu modlarını içerir. Pilinizin yoğun bakımda olduğu zaman yaşam desteği gibi düşünün.

Android: Android 4.0 ila 4.4.4’de Ayarlar> Pil bölümüne gidin ve Pil Tasarrufu geçişine basın. Android 5.0+ sürümünde Ayarlar> Pil> Menü> Pil tasarrufu’na gidin .

iOS: iOS 9 ve daha yeni sürümde Ayarlar> Pil bölümüne gidin ve Düşük Güç Modu’nu değiştirin .

IPhone veya iPad’inizde Depolama Nasıl Yapılır?

Kaydetmenin Diğer Yolları

Ayarların ötesinde, bataryanızın ekstra ömrünü uzatmanıza yardımcı olabilecek iyi alışkanlıklar vardır.

Gereksiz Uygulamaları Silme

Arka plan veri ayarlarını etkin bir şekilde yönetmiyorsanız (yukarıda önerdiğimiz gibi), uygulamaların yığılmasına izin vermek pilinizin ömrünü olumsuz etkileyebilir. Kullanılmayan şeylere sarılmayın, bir çeşit dijital istifçi gibi. Think: Bu aptal sanal synth ile en son ne zaman oynadın? Bir yıl önce? Silin.

iOS: Baş parmağınızı bir uygulama simgesinde tutun; uygulamalar kıpırdamaya başlayacak ve bir “x” simgesi ortaya çıkaracaktır. Silmek için bu düğmeye basın.

Android: Git > Ayarlar Uygulamalar . Buradan, bireysel uygulamaları seçebilir ve “Kaldır” düğmesine basabilirsiniz.

Aşırı Isıdan Kaçının

Bu uzun vadeli bir düşüncedir, ama iyi düşünmeye değer. Isı elektroniklerin düşmanıdır. Her bir pil şarjından kurtulup, pilin genel ömrünü kısaltabilir. Yukarıda belirtildiği gibi, ısıyı azaltmak için ekranınızı kısabilirsiniz, ancak aynı zamanda telefonunuzu güneşte veya diğer ısı kaynaklarına yakın bir yerde bırakmamanız gerekir.

Aynı nedenden ötürü, telefonunuzu şarj olurken kullanmamanız en iyisidir. Bunu yapmak CPU’yu zorlar ve çalışma sıcaklığını yükseltir. Bir ücret ödemeden sonra telefonunuzu takılı durumda bırakmak (hemen hemen tüm telefonlar akıllı şarj algoritmaları kullanır), ancak takılıyken kullanmak kötü bir uygulamadır.

Kamera Flaşını Kapat

Bu da biraz açık. Zamanın büyük çoğunluğu, flaş sadece fotoğraflarınızı düz, fazla pozlanmış ve yıkanmış görünecek hale getirecek. Bu yüzden, sadece estetik bir sebep için, muhtemelen kameranızın flaşını kullanmaktan kaçınmalısınız. Pilinizle ilgili olarak, bu daha da önemlidir, çünkü bu ışık pilinizde bir boşalmadır.

Harici bataryalar, bataryayı düşük olarak gören, hareket halindeki kullanıcılar için mükemmeldir. Oldukça ucuzlar ve çoğu iPhone veya Android amiral gemisi cihazını birkaç kez şarj edebilir. Ve USB kullandıklarından, kameralar, e-Okuyucular ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok başka cihaz da şarj edebilirler.

Ayrıca iPhone 6, Samsung Galaxy S6 ve diğerleri gibi belirli (genellikle çok popüler) telefon modelleri için pil kutuları da bulabilirsiniz. Bunlar, koruyucu bir çantaya ince bir harici batarya inşa ederek, iki kuşu tek bir taşla öldürüyor.

Dikkatinizi Çekebilir

IPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone 8 arasındaki farklar

IPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone 8 arasındaki farklar

IPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone 8 arasındaki farklar tüm farklılıklar nelerdir? Apple neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi