Home / Cep Telefonu / Telefon Kılıfları Zararlı Mı?

Telefon Kılıfları Zararlı Mı?

Telefon Kılıfları Zararlı Mı? Günlük hayatımızın hemen hemen her anında yanımızda olan telefonları korumak için üretilen kılıflar ile ilgili uzmanlar uyardı.

Telefon Kılıfları Zararlı Mı? Kılıflar Cep Telefonunun Patlamasında Rol Oynar Mı?

Bu sorunun cevabını uzmanlardan okuyalım;

“Hava sıcaklıları bugünlerde çok yüksek. Telefon ve tablet gibi cihazlar çalıştığında ortama ısı yayarlar ama telefon ve tabletlerde kullanılan kılıf dediğimiz koruyucular ısıyı tutan özelliklere sahiptir. Bu nedenle telefon ısısını yayamaz ve dolayısıyla aşırı ısınmaya neden olabilir. Bu tip sıcak havalarda telefon ve tabletlerde kılıf veya koruyucu kullanılmasını önermiyoruz çünkü kılıf ve koruyucular sıcağı tutarak elektronik cihazlarda ısının dağılmasına engel olur. Bu da elektronik cihazlarda patlama gibi sorunlara neden olabilir.”

Telefon Kılıfları Zararlı Mı?
Telefon Kılıfları Zararlı Mı?

Telefonun Orijinal Rengi Bozulur Mu?

Yıpranmalara, düşmelere, fiziksel hasarlara yönelik tam koruma parolası ile yola çıkan kılıflar telefonun orijinal rengine de zarar veriyor. Yapılan araştırmalar sonucunda, sahip olduğu mıknatıs beraberinde, telefonun hem ön, hem de arka kısmı arasındaki bağıntıyı sağlayan kılıflar; cihaz ekranında renk bozukluklarına, cihaz dokunmatik olduğu takdirde, dokunmatik algılayıcıların sorun yaşamasına neden oluyor.

Dikkatinizi Çekebilir

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için Eğer işlemci mobil cihazınızın beyni ise, o zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Başarı Getirmez !
Servis Çağrı Merkezi