Home / Cep Telefonu / Telefon Kaybolursa WhatsApp Hesabı Devre Dışı Bırakma

Telefon Kaybolursa WhatsApp Hesabı Devre Dışı Bırakma

Telefon Kaybolursa WhatsApp Hesabı Devre Dışı Bırakma Cep telefonunuzu kaybederseniz veya çalınırsa, WhatsApp’a kaydedilen tüm bilgiler – mesajlar, fotoğraflar, videolar, vb. Dahil olmak üzere – yabancıların eline geçecektir. SIM kart kilitlemenin WhatsApp oturumunuzu kapatmak için yeterli olmadığını unutmayın.

WhatsApp Hesabı Devre Dışı Bırakma

Bilgilerinizi tam olarak korumak için, WhatsApp hesabınızı devre dışı bırakmalısınız .  Telefonun Çalınması veya Kaybolması durumunda WhatsApp Hesabı Devre Dışı Bırakma Telefonunuzun çalınması veya kaybolması durumunda, yapmanız gereken ilk şey mobil operatörünüzü aramak ve eski SIM kartınızın kilitli kalmasını istemektir. Telefonunuzun IMEI koduna sahipseniz, cihazın cihazı kilitlemesini de isteyebilirsiniz.

SIM kartınızı kilitledikten sonra, aynı telefon numarasına sahip yeni bir telefon satın almalı ve yeni telefonda WhatsApp uygulamasını etkinleştirmelisiniz. Bunu yapmak, eski telefonunuzdaki WhatsApp hesabınıza erişimi engelleyecektir, çünkü WhatsApp uygulamasını tek bir cihazda tek seferde kullanabilirsiniz.

Whatsapp nasıl devre dışı bırakılır

WhatsApp oturumunuzu eski cihazınızda kapatmanın başka bir yolu da hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmaktır. Bunu yapmak için, telefon numaranızla (ülke kodunuz dahil) WhatsApp destek ekibine bir e-posta gönderin.

NB Hesabınız devre dışı bırakılmış olsa bile, adınız kişilerinizin irtibat listesinde görünmeye devam edecektir. Kişileriniz size en fazla 30 gün boyunca beklemede kalacak mesajlar göndermeye devam edebilir. Bu süre dolmadan hesabınızı başka bir cihazda yeniden etkinleştirirseniz, bekleyen iletileri alırsınız. Aksi takdirde, otomatik olarak silinir.

Kayıp veya çalınmış telefonlar

Telefon Kaybolursa WhatsApp Hesabı Devre Dışı Bırakma Telefonunuzun kaybolması veya çalınması gibi talihsiz durumlarda, WhatsApp hesabınızın başkaları tarafından kullanılmaması için size yardımcı olabiliriz.

Yapılması gerekenler

  1. SIM kartınızı kilitleyin. Öncelikle, en kısa zamanda cep telefonu operatörünüzü arayıp SIM kartınızı kilitletin. Bu durumda, telefondaki hesabı onaylamak için SMS veya çağrı alınması mümkün olmadığından hesabınız eski telefonunuzda kullanılamaz.
  2. Bu noktada 2 seçeneğiniz vardır:

    • Aynı numaralı yeni bir SIM kartı kullanarak aynı WhatsApp’ı yeni telefonunuzda aktif hale getirebilirsiniz. Çalınan/kaybolan telefonunuzdaki hesabınızı devre dışı bırakmanın en kolay yolu budur. WhatsApp, aynı anda sadece tek bir telefon numarası ve tek bir cihazla kullanılabilir.
    • Çalınan/Kaybolan Telefon: Lütfen hesabımı devre dışı bırakın” cümlesini ve telefon numaranızı tam uluslararası biçimde buradan tarif edildiği şekilde bize E-posta ile gönderin.

Dikkatinizi Çekebilir

IPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone 8 arasındaki farklar

IPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone 8 arasındaki farklar

IPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone 8 arasındaki farklar tüm farklılıklar nelerdir? Apple neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi