Home / İpuçları / Spor ayakkabısı Nasıl yıkanabilir ?
Spor ayakkabısı Nasıl yıkanmalı

Spor ayakkabısı Nasıl yıkanabilir ?

Spor ayakkabısı Nasıl yıkanabilir Spor ayakkabıları yalnızca spor salonunda değil, aynı zamanda birçok açık hava sporu koşu ayakkabıları veya spor ayakkabılarıyla giyildiği için spor ayakkabılarının kirli olması da başarısız olmaz. Sonuçta, yağışlı hava nedeniyle futbol maçları veya yarışmalar kesilmez.

Spor ayakkabı Nasıl Yıkanmalı

Spor ayakkabıları artık fiziksel zindelik için ayrılmadığı için çocukların bile kirli ayakkabılarla oynamaktan sık sık eve gelmesi, aynı zamanda rahat rahat kıyafetler için serin bir aksesuar olduğu düşünülüyor.

Çamurda oynarken, ıslak çayırda koşarken veya futboldaki granülleri ovuşturmak olsun, kirli spor ayakkabıları dağınık görünür ve temizlenmesi gerekir. Spor ayakkabıları genellikle tekstil liflerinden yapılmış olduğundan, çamaşır makinesinde yıkama yapılabilir.

Spor ayakkabıları kaç derecede yıkanır

Her ayakkabı yıkanamaz. Deri spor ayakkabıları yalnızca aşırı kirlilik durumunda yıkanmalıdır. Saf deri ayakkabılar söz konusu olduğunda, sadece ılık suyla nazikçe el yıkama mümkündür.

Deri ekler ile sentetik malzemeden yapılmış koşu ayakkabıları çamaşır makinesinde temizlenebilir. Nazik döngü ayarlanır ve 30 derece su sıcaklığı aşılmaz.

Sentetik kumaştan yapılmış spor ayakkabıları 40 derece yıkanabilir. Çamaşır makinenizde spor ayakkabıları için ekstra bir yıkama varsa, elbette kullanmanız gerekir, aksi halde programı hassaslaştırmaya ayarlayın.

Ayakkabılar yıkarken unutmayın

Spor ayakkabıları çok kirli olsa bile, ayakkabıları yıkarken yukarıda belirtilen maksimum sıcaklık aşılmamalıdır. Çok sıcak yıkamak, ayakkabıların küçülmesine ve bu nedenle uygun olmamasına neden olabilir.

 spor ayakkabıları Yıkama

Her çeşit kirli spor ayakkabılarını yıkarken  göz önüne almanız gereken çok şey var Ayrıca, tabanları ve diğer bileşenleri bir arada tutan yapışkan, yüksek sıcaklıklara tolerans göstermez. Çalışan ayakkabı çok sıcak yıkanıyorsa, bu nedenle taban kopar ya da eriyebilir.

En kaba kir, çamaşır makinesinde yıkamadan önce bir ayakkabı fırçasıyla dikkatlice çıkartılmalıdır. Ya da spor ayakkabıları, kıtalardaki ılık suyla duşta kurtulur. Ayakkabı çamaşır makinesine konmadan önce, çamaşır makinesinin uygunluğunun da kontrol edilmesi gerekir. Büyük toka veya perçin gibi metal parçaları olan ayakkabılar makinede temizlenemez. Yapay elmaslarla kaplı spor ayakkabıları sadece elle yıkanabilir.

ayakkabı yıkama talimatı

Spor ayakkabısının çıkarılabilen tüm parçaları yıkamadan önce çıkarılmalıdır. Bunlara tabanlık, dantel ve çıkartmalar dahildir. Ayakkabılar giysilerle yıkanmamalı olsa da, makinenin tek başına yıkama silindirine zarar verebilirler. Bu nedenle spor ayakkabıları daima çamaşır makinesinde (veya fermuarlı bir yastık kılıfında) temizlik için bir tekstil torbasına konur.

Tambur döndürüldüğünde dengesizliği önlemek için havlu koşu ayakkabıları ile birlikte makineye eklenebilir. Mikropsuz ayakkabıları makineden çıkarmak için bir hijyenik yıkayıcı eklenebilir. Kumaş yumuşatıcı, spor ayakkabıları yıkarken atılmalıdır, aksi takdirde deri ekler gözenekli hale gelir.

Dikkatinizi Çekebilir

Fırının sıcak hava fanını nasıl değiştirirsiniz ?

Fırının sıcak hava fanını nasıl değiştirirsiniz ? Fırınının sıcak hava fanını nasıl değiştirebilirim? Bu yazıda fırın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi