Home / Beyaz Eşya / Smeg Bulaşık Makinesi Hata Kodları
Smeg Bulaşık Makinesi

Smeg Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Smeg Bulaşık Makinesi Hata Kodu E1 – Aquastop kayan müdahale Bu alarm, taşma önleyici sistemin flatör anahtarı tepsideki su tarafından “kapalı” tutulduğunda üretilir. Bu durumda, drenaj pompası “açık” konumda geri dönene kadar bağlanır. Su sızıntısı olup olmadığını kontrol etmek gerekir: tank, akvaryum borusu veya tabanda bulunan bileşenler (yıkama pompası, drenaj pompası, dekalfizer türbini…). Özel durumlar: Tepside su yoksa, şamandıranın düğmeyi yanlış bir konum için kapattığını kontrol edin.

Smeg Bulaşık Makinesi Hata Kodu E2

Emniyetli presostat müdahalesi Bu alarm, hem dolu tank sinyali (PL0) olduğunda hem de var olduğunda güvenlik seviyesi (PRS1) devreye girdiğinde oluşur. Bu durumda program hemen durdurulmaz, ancak tank boşaltılır ve doldurulur. Bu durumda su miktarı azalır.

Bu durum, bir yıkama programında ardı ardına en fazla 3 kez meydana gelebilir, bu 3 kez sonra program anomaliyi işaret etmeyi durdurur. Bu kusur aşağıdakilerden kaynaklanabilir: – arızalı basınç seviyesi – pompanın veya arızalı yıkama pompasının bağlanması zorluğu – emniyetli presostat borusundaki su – yüksek debili solenoid valfın doldurulması – “dolu” sinyali

Smeg Bulaşık Makinesi Hata Kodu E3 okumayan elektronik kart – Isıtma yok Bu alarm, ısıtma sistemi yeterince hızlı olmadığında üretilir (1,5 ° C’den az 20 dk). Bu kusur aşağıdakilerden kaynaklanabilir: – arızalı ısıtma direnci – sıcaklık sensörü doğru şekilde konumlandırılmamış – arızalı yıkama pompası (su akmıyor) – püskürtücü \ serbestçe dönmez. – elektrik bağlantıları rezistans veya zamanlayıcı kartına doğru şekilde bağlanmamıştır – arızalı röle (elektronik kart)

Smeg Bulaşık Makinesi Hata Kodu E4

Sıcaklık sensörü ayrılmış Bu alarm, makine çalışmaya başladığında ve sıcaklık sensörü bağlantısı kesildiğinde oluşturulur. Bu arızanın, kablolama (elektronik veya deterjan dağıtıcısının değiştirilmesi) ile ilgili bir müdahaleden sonra genellikle gerçekleştiği için “kendiliğinden” ortaya çıkması yaygın değildir. Bu görünürse, sıcaklık sensöründeki ve elektrik kartındaki elektrik bağlantılarını kontrol edin.

Smeg Bulaşık Makinesi Hata Kodu E5 – Su doldurulmamışsa Bu alarm, öngörülen süre içinde doldurma aşamasında üretilir. Dolum 7 dakika içinde ulaşılmaz. Bu kusur neden olabilir: – su musluğu kapalı. – boşaltma borusu kapalı veya tıkanmış – arızalı solenoid valf – elektrik bağlantıları düzgün bağlanmamış – elektronik kart kusuru

Smeg Bulaşık Makinesi Hata Kodu E6

Arızalı boşaltma Bu alarm boşsa (PL0) maks. Drenaj 3 kez denenir ve her bir deneme 1 dakika sürer, bu 3 kez sonra makine kusuru işaret eder. Bu kusur aşağıdakilerden kaynaklanabilir: – arızalı drenaj pompası – arızalı basınç seviyesi (kontak tam olarak kalıyor) – drenaj borusu doğru yerleştirilmemiş, kapalı veya tıkanmış – elektrik bağlantıları doğru şekilde bağlanmamış – arızalı elektrik kartı

Smeg Bulaşık Makinesi Hata Kodu E7 – Arızalı türbin İşleyiş Bu alarm, zamanlayıcı kart türbinden gelen sinyal sinyalini algılamadığında üretilir. Bu kusur aşağıdakilerden kaynaklanabilir: – hatalı türbin – türbin elektrik bağlantıları ıslak – elektrik bağlantıları düzgün bir şekilde bağlanmamıştır.

Smeg Bulaşık Makinesi Hata Kodu E8 

Arızalı alternatif valf çalışması Bu alarm, program başladığında ve zamanlayıcı kart, alternatif valfın konumlandırıldığı sinyali algılamadığında üretilir. Bu kusur aşağıdakilerden kaynaklanabilir: – arızalı alternatif valf – elektrik bağlantıları doğru şekilde konumlandırılmamış – elektrikli elektrik kartı

Smeg Bulaşık Makinesi Hata Kodu E9 – Maksimum depo su seviyesi aşıldı (yalnızca türbinli versiyonlar) Bu alarm, tam boylerde (PL0) eksik olduğunda ve bir dolu limit su seviyesi 7,5 litreye eşittir. Bu durumda makine programı durdurur ve kusuru işaret eder. Bu kusur aşağıdakilerden kaynaklanabilir: – arızalı presostat seviyesi – elektronik kart tam sinyali okuyamaz.

SMEG BULAŞIK Makineleri

Smeg bağımsız veya gömme bulaşık makineleri mutfağınızı şık bir şekilde tamamlamak için mükemmel bir yoldur. Son derece sessiz ve inanılmaz derecede iyi tasarlanmış bulaşık makineleri, kurulum, stil ve yük kapasitesi açısından farklılık gösterir.

Gönderen 45cm modelleri için (Dar alanlar için mükemmel) 14 yer modellerinin bir özelliği münhasıran çatal için yeni ve ek üst sepet ve üç farklı seviyede ayarlanabilir bir orta sepeti, herkes için Smeg bulaşık makinesi vardır. Smeg’in uzun yıllara dayanan tecrübesi ile edindiği kapsamlı bilgi birikimi, ürün yelpazesindeki tüm bulaşık makinelerinde optimum su dağıtımını sağlayan özel orbital ve mekik yıkama sistemlerini geliştirmesini sağlamıştır . Ayrıca tüm Smeg bulaşık makineleri size rahatlık sağlamak için Aquastop teknolojisi ile donatılmıştır . Bu cihaz, hortumdaki kaçakları tespit eder ve su kaynağını derhal kapatır ve sel nedeniyle oluşan hasarı önler.

Daha klasik tarzdaki modellerin yanı sıra, Smeg daha sıra dışı tasarım veya tasarımlara sahip mutfaklar için ideal olan bir dizi bulaşık makinesi geliştirdi. Yatay modeller askıya veya monte edilmiş mutfaklar için ideal çözümdür, Maksi yükseklik modelleri normalden daha yüksek profilli tezgahlara uygundur, otomatik kapı modelleri , diğer tutamaksız mutfak ünitelerini ve aletleri mükemmel şekilde tamamlar, yer tasarrufu sağlayan modeller , Büyük bir yük kapasitesi gerektirmez ve renkli modeller 50’li retro tarzıyla harika görünür.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi