Home / Klima / Sharp Klima Arıza Kodları

Sharp Klima Arıza Kodları

Sharp Klima Hata Kodları açıklamaları

Sharp Klima Arıza Kodları Klima makinesini tek başınıza düzeltir miydiniz yoksa aynı anda bir mühendis kaydettirmesi miydiniz? Cevabın keskin hava hata kodlarının listesini kontrol edin. Hata kodları ve neler olduğunu kısa bir açıklama içerir. Arızanın olası nedenlerini bileceksiniz (örneğin, gürültü varsa ya da üniteden çıkan buğu ya da tozu görebiliyorsanız). Bu kullanımı kolay kılavuz, arıza kodlarının önemini izlemenize ve sorun giderme yardımı sağlar. Teknik desteği aramaya karar verirseniz, ekranda gördüğünüz Sharp hava hata kodları hakkında bilgi vermek iyi bir fikirdir. Bu, mühendislerin sorunu ele almalarına yardımcı olacaktır.

Sharp Klima Hata Kodu E0

Su pompası arızası

E1 Kompresörün yüksek basınç koruması
E2 Kompresörün oda sıcaklığında donma önlemesi
E3 Kompresörün düşük basınç koruması
E4 Kompresörün hava deşarjlı yüksek sıcaklık koruması

Sharp Klima Hata Kodu E5

Kompresör aşırı yük koruması
E6 Verici arızası
E8 Kapalı fan koruması
E9 Su akışı koruması
F0 Hava dönüş havasındaki havalandırma ortam sensörünün arızalı çalışması
F1 Evaporatör sensörü arızası
F2 Kondenser sensörü arızası

Sharp Klima Hata Kodu F3

Dış ortam sensörü arızası
F4 Hava deşarj sensörünün arızalı çalışması
F5 Ekranda çevre sensörünün arızalı çalışması
FF Bağlantılı kontrol iletişimi Arıza
EE Düğmeleri kilitlidir (arıza yoktur) Sharp Taşınabilir tipi oda kliması Hata Kodları

Sharp Klima Arıza Kodları

Olası Sebepleri ÇÖZÜMLERİ SORUNLAR

Klima çalışmıyor. Güç kaynağı iyi bağlı değil. Elektrik fişi sıkıca takılmamıştır. Elektrik fişi veya soket arızası var. Sigorta kırılmış.

1. Elektrik fişini sıkıca takın.
2. Elektrik fişini veya prizini değiştirin.
3. Bakım görevlisinin sigortayı değiştirmesini isteyin.

SOĞUTMA moduna ayarlanmış olmasına rağmen serin bir rüzgar yok.

1 Oda sıcaklığı ayarlanan sıcaklıktan düşük.
2 Buharlaştırıcı donar. 1. Normal bir fenomendir. Birim buz çözme işleminde çalışıyor, buz çözme işleminden sonra orijinal çalışmaya devam edecektir. Kurum moduna ayarlanmış olmasına rağmen, soğutma serinliği yoktur, evaporatör donar. 3 Buz çözme işlemi sırasında ünite çalışıyor, buz özme işleminden sonra orijinal orasyonda çalışmaya devam edecektir.

LED “E5” i görüntüler. Düşük voltaj aşırı akım koruması. Güç kaynağını kesin, 10 dakika sonra üniteyi açın,
Eğer hala görüntüleniyorsa, bakımı yapan kişiye bakım yapmasını bildirin.

LED “H8” görüntüler. Su deposu doldu. Depoda su boşaltın

LED “F1” görüntüler. Ortam sıcaklık sensörünün arızalı. İç mekan sıcaklık sensörünün düzgün bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.

LED, “F2” görüntüler. Evaporatör sıcaklık sensörünün arızalı. Evaporatör sıcaklığının doğru bir şekilde bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.
Aşağıdaki koşullar ekipman arızalarını belirtmez

ARIZA SORUN  VE NEDENİ

1. Üniteyi yeniden başlattıktan sonra 2. güç açıldığında 1. Bu, iç korumayı sağlamak için Mekanizmaları. 3 dakika önce bekle Üniteyi çalıştırın. 2. Dakika bekleyin Soğutma sırasında sisler ortaya çıkar Oda havası hızlı soğutulur ve sisli hale gelir Ünite durdurulduktan sonra dış ünite ısınmış Kompresör yeniden başlatmaya hazır hale getirmek için ısı yayıyor Gürültü 1. Başlarken buzz duyuluyor 2. Akan suyun sesi duyulurken Ameliyat 3. Ünite çalışmaya başladığında / durduğunda “şuh” sesi duyulur Çalışma veya defrost.

4. Süre boyunca düşük bir “şah” sesi duyulur. Soğutma işlemi veya durdurma. 5. Çatlama sesi, sırasında veya sonrasında duyulabilir İşlem 1. Termostatın başlangıç sesi Ve dakikadan sonra azalacak 2. Bunun nedeni soğutucu akışkan Ünitenin içinde akan 3. Bu, soğutucu akışkanının neden olduğu gürültüye Akış durdurma ve debi değişimi ile 4. Drenaj yapıldığında ses duyulur Pompa çalışıyor

5. Bu ses,Ön panelin sürtünmesi ve diğerler  Genişleten veya bağlayan bileşenler Bir sıcaklık değişimi nedeniyle Ünitenin içindeki toz Uzun süre kullanmayarak çalıştırmaya başlama. Ünite tarafından absorbe edilen toz dışarı üflenir Koku Çalışırken halı ve mobilya kokuları Birime girilerek gönderilebilir Üniteden

Sharp Klima hakkında

1912 yılında kurulduğundan beri Sharp’ın en önemli sloganı yeniliklerle geleceği şekillendirmek olmuştur. Dünyadaki diğer şirketlere nazaran Sharp, kurulduğu günden beri teknolojik gelişime önemli katkılarda bulunmuştur. Sharp’ın sürekli başarı göstermesinin en büyük nedeni örnek bir araştırma ve geliştirme politikası izlemesidir. Sharp, araştırma tesislerinde çalışan 8.000 araştırmacının yaptığı araştırmalara %6.52in üzerinde yatırım yapmaktadır. Böylece müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebilmektedir.

Dikkatinizi Çekebilir

Klima Neden Su Damlatır ?

Klima Neden İçeri Su Sızıyor? Klima Neden Su Damlatır İşte  yaz ayları sırasında aldığımız ortak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi