Home / Beyaz Eşya / Sebze bölmesi altında buzdolabında su toplanıyor ? 

Sebze bölmesi altında buzdolabında su toplanıyor ? 

Sebze bölmesi altında buzdolabında su toplanıyor ? Bu can sıkıcı ve nadir değil. İyi haber şu ki bu problem oldukça kolay işlenebilir. Aşağıdaki talimatlarda, sebze bölmesinin altındaki buzdolabındaki suyun hızlı ve kolay bir şekilde nasıl banlandığını anlatacağız!

Buzdolabı su Sebze bölmesi altında toplanıyor ?

Sebze bölmesi altında buzdolabında su toplanıyor Yardım, su sebze bölmesinin altındaki buzdolabında! Ama endişelenme: Normalde ne bir şişe kırılırsa … İnternette bulunabilecek buzdolapları ve su ile ilgili en yaygın üç tablo:

Buzdolabında Alt Kısımda su var

Öfke genellikle büyüktür. Çünkü buz gibi soğuk suyun buzdolabından tamamen silinmesi gerektiğinde, bu hiç de eğlenceli değil, ama su buzdolabına nasıl giriyor?Biraz arka plan bilgisi ile, gizem hızla açığa çıkar, böylece kötülük kökte paketlenebilir.

Buzdolabı her zaman ıslak

Su sıcak hava nedeniyle buzdolabındadır. Isınmış hava genellikle daha fazla nem içerir; Daha özel olarak, sıcak hava soğuk havaya göre daha fazla nem emebilir. Bu fenomeni karda gözlemlemenin en iyi yolu doğadır. Soğukta donarsa ve sıcaklık 0 ° Celsuis’in çok altındaysa, sadece biraz kar yağar. Ama eğer sadece 0 ° Celsuis varsa, kar yağışı daha yoğun olacaktır. Başka bir örnek buzdolabından alınan soğuk içecekler. Sıcak ortam havasının nemi, içeceğin soğuk yüzeyinde yoğunlaşacaktır. Şişe buzdolabında kuru olarak depolanmış olmasına rağmen, bir zamanlar buzdolabından çıkarılır, dışarıda hızla ıslanır.

Buzdolab ›aç› ld ›¤› nda ılık, nemli hava cihaz ›n iç taraf› na ulafl ›rsa, bu hava kademeli olarak orada so¤uflacakt› r.Ve soğuk hava sıcak olanlardan daha az nemi emebildiğinden, bu nem bir yere gitmelidir. Su, sonuç olarak buzdolabındaki en soğuk yerde yoğuşur. Ve bu genellikle arka duvardır, çünkü arkasında buzdolapları saklanır. Su arka duvara yerleştikten sonra, bu su bir yere gitmelidir. Buzdolabında bir drenaj var. Fakat eğer bu engellenirse, yerçekimini takiben su, en alt noktaya kadar çalışır: sebze bölmesinin altında.

YARDIM VE HAZIRLIK

Tamir, bu projenin konusu olamaz. Buradaki şey gerçekten herkes tarafından yönetilmek. Araçta, Buzdolabınızı tamir etmeye başlamadan önce, önce sebze bölmesinin altındaki suyu açmanız gerekir. Ardından, alt buzdolabı bölmesi çıkarılıp çıkarılır.Çünkü yoğunlaşma için drenaj deliği gizleniyor . Neyse ki, suyu buzdolabından kalıcı olarak uzaklaştırmak için çok fazla alet ve daha az malzeme gerektirmez. Çünkü bu onarım için yedek parçalara gerek yoktur. Bu onarım için buzdolapları ve bir bez için bir temizleme fırçası yeterlidir.

İlk olarak, sebze bölmesinin altındaki su bir bezle emilir ve çıkarılır. İdeal olarak, sebze bölmesinin kendisi çekilir. Ama her zaman güzel ve yavaş! Hiç buzlu su seline katlanmak zorunda kalan herkes için bunun ne kadar rahatsız olduğunu biliyor.

Daha sonra, alt buzdolabı bölmesi temizlenir ve çıkarılır.Çünkü arkası genellikle arka duvardaki yoğunlaşmış suyun tahliyesidir.

BUZDOLABI TAHLİYESİNİ TEMİZLEYİNİZ

Boşaltma deliği genellikle 6-8 mm’den büyük değildir. Buzdolabından çıktığı düşünüldüğünde, Ama şimdi temizlik fırçası kullanılıyor! Drenaj deliğine dikkatlice sokulur. Çok fazla geri basınçla,  Drenaj temizlendikten sonra yoğuşma suyunun drenaj kanalı da bir bezle temizlenir. Temizleme konusunda,

Zaten buzdolabının arka duvarındaki küçük delik görülebilir. Kuşkusuz, oldukça göze çarpmıyor; ve eğer onu aramazsanız, hızla gözden kaçabilir. Ancak, bu deliğin doğrudan dışarıya çıktığı düşünülürse, gerçekten çok büyük olmamalıdır. Enerji kayıpları çok büyük olurdu.

Şimdi temizlik fırçası zaten kullanılıyor. Bununla delik tamamen temizlenir. Daha fazla direnç için, fırçayı diyagonal olarak yerleştirmek ve tüm yönleri denemek faydalı olacaktır. Takarken ayrıca çok fazla işlenmemelidir, çünkü bağlı olan herhangi bir hortum ne delinmeli ne de aşağı itilmemelidir. Kirlenme derecesine bağlı olarak, fırçalar arada bir kez yıkanmalıdır. Ardından, yoğunlaştırılmış su için toplama kanalı (eğimli çıkıntı) bezle iyice temizlenir.

BUZDOLABINDA SU NASIL ÖNLENEBİLİR?

Son olarak, sadece alt soğutucu bölmesi tekrar kullanılmalıdır. O zaman zaten yapıldı ve Son olarak, soğutucu bölmesi tekrar kullanıldı ve bitti.Su, buzdolabını planlanan yoldan terk etmeli ve sonunda kompresörün yakınında buharlaşmalıdır. Bu kolaydı, kabul etmiyor musun?

Sebze bölmesi altında buzdolabında su toplanıyor Her altı ayda bir tahliyeyi temizlemek faydalı olacaktır, böylece su sebze bölmesinin altındaki buzdolabında tekrar oluşmaz. Ancak, sorunu daha sık yaşarsanız veya arka duvarı buzluyorsanız, buzdolabı contasını daha yakından kontrol etmeniz önerilir. Sıcak hava sürekli buzdolabına girerse, su arka duvarda daha fazla yoğunlaşacaktır. Buna ek olarak, buzdolabı çok daha fazla soğuyacak, böylece arka duvardaki su nihayet donuyor.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi