Home / Klima / Rubenis Klima Arıza Kodları

Rubenis Klima Arıza Kodları

Rubenis Klima Arıza Kodları ve açıklamaları

Rubenis Klima Arıza Kodları Servis görevlisini çağırmadan önce, öncelikle aşağıda yer alan ve genel problemler ve çözümlerini içeren  listeyi inceleyiniz. Problem Muhtemel Sebep Çözümler Klima cihazı Güç kesintisi Tekrar yerine gelmesini  çalışmamaktadır. bekleyiniz. Güç tedariki bağlı değildir. Ana güç düğmesini  açınız. Güç sigortası yanmıştır Sigortayı değiştiriniz. Zamanlayıcı ayarlanmıştır Bekleyiniz veya zamanlayıcı iptal ediniz.

Uzaktan kumandanın pilleri Pilleri değiştiriniz. tükenmiştir. Klima cihazı soğutma ve Isı derecesi ayarı çok yüksek veya Daha rahat bir ısı  ısıtma işlemini iyi çok düşüktür. ayarlaması yapınız. yapmamaktadır. Hava filtresi toz ile tıkanmıştır. Filtreyi temizleyiniz. Harici birimin hava girişi veya çıkışları Bloke olan yeri  bloke olmuştur. temizleyiniz. Kapılar veya pencereler açıktır.

Rubenis Klima Arıza Kodları

Kapılan veya pencereleri  kapatınız. Klima cihazı soğutma ve Harici birimin hava girişi veya çıkışları Öncelikle bloke olan yeri  ısıtma işlemini hiç bloke olmuştur. temizleyiniz, daha sonra  yapmamaktadır. çalıştırmaya başlayınız. Üç dakikalık koruma özelliği Bir süre bekleyiniz. Uygunsuz ısı derecesi ayarlaması Isı derecesini doğru bir
şekilde ayarlayınız.

ARIZA KODLARI VE ANLAMI

Numara Gösterim Problemler Ne yapılacağı hakkında kodu
El , E2, Isı Sensörü kapalıdır veya kısa Servis görevlisini çağımız.

E3, E4 devre olmuştur.

E6 Harici birim koruması Servis görevlisini çağımız.

E8 Elektrostatik toz birikmesi Servis görevlisini çağımız.

P4 Dahili birimin hava üfleyicisinin ısı Cihazı kapatınız, hava  derecesi oldukça düşük veya filtresini temizleyiniz, daha  yüksektir(Koruma özelliği için, sonra cihazı yeniden  kompresör otomatik olarak çalıştırınız. Eğer bu çözüm  duracaktır). olmazsa, servis görevlisini  çağımız.

P5 Harici birimin hava Cihazı kapatınız, herhangi  kondansatörünün derecesi oldukça bir hava-girişi engeli olup  düşük veya yüksektir(Koruma olmadığını kontrol ediniz,  özelliği için, kompresör otomatik aksi taktirde, servis  olarak duracaktır). görevlisini çağırınız.

P9 Buz çözücü veya ılık-hava kontrolü Buz çözme işlemi  kapalıdır. tamamlandıktan sonra  cihaz otomatik olarak  tekrar çalışacaktır veya  dahili birimin Isı  Değiştirici-sinin ısı derecesi  artacaktır.

1980 yılında kurulan ve klima sektöründe emin adımlar atan Rubenis, markanın tanıtımına, disiplinli çalışmaya, müşteri memnuniyetine maksimum önem vermektedir. Türkiye’de ve dünyada, klima piyasasında ismini duyurmuş ve kazandığı başarı ödülleriyle de sık sık adından söz ettirmiştir. Sunduğu hizmet ve müşteri memnuniyeti politikası sayesinde satış rakamlarını yüksek tutan Rubenis, Türkiye’nin önemli ve büyük şirketlerinden biri olma sıfatını da hakkıyla taşıyor.

Dikkatinizi Çekebilir

Klima Neden Su Damlatır ?

Klima Neden İçeri Su Sızıyor? Klima Neden Su Damlatır İşte  yaz ayları sırasında aldığımız ortak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi