Home / İpuçları / Renklilerin Solmasını Önlemek İçin İpuçları
Renklilerin Solmasını Önlemek İçin İpuçları

Renklilerin Solmasını Önlemek İçin İpuçları

Renklilerin Solmasını Önlemek İçin İpuçları Renklerin solmasını engellemenin en iyi yolu elbiselerinizi mümkün olduğunca az ve nazikçe yıkamaktır . Ya da daha iyisi, hiç değil. Su, çalkantı sürtünme, deterjan ve kuruma-hepsinin giysilerindeki parlak rengin dışarı çekilmesine katkıda bulunur. El yıkama ve çizgi kurutma her zaman pratik olmadığı için solmayı en aza indirgemek için makinedeki elbiselerin nasıl yıkanacağını öğrenmeniz gerekir. Renklilerin Solmasını Önlemek İçin İpuçları Çıktıkça, bu ipuçlarının çoğu genel olarak kıyafetleriniz için iyi ve daha Onlara daha uzun süre yardımcı olun ve daha iyi görünün, sadece daha parlak değil.

Koyu Renkleri Birlikte Temizle

Kıyafetleri sıralamak , bakım etiketini kontrol etmek ve kıyafetlerinizi doğru yığına koymak için mükemmel bir fırsattır. Beyaz bir yükle bir kırmızı çorabı yıkayan herhangi biri, renklerin kaybolmasıyla oluşabilecek acıyı bilir. Koyu renklerin solmasını önlemek için renkleri birbirine tutun.

Giysiyi İçini Dışarıya Çıkarın

Giysilerinizde oluşan aşınma ve yıpranma bazıları, yıkama ve kurutma işlemlerinden önce giyiminizi içeriye çevirerek önlenebilir. Renklilerin Solmasını Önlemek İçin İpuçları Giysilerin yıkanması ve kurutulması giysinizin dış tarafında kaba bir renktedir. Giysileri içeriye çevirmek, kumaşın görünümünü sönümleyen kılcal damlatmayı azaltır. Dışarıda giysileri kurumaya bıraktığınızda giysileri dışarıya çevirmek daha da önemlidir. Güneş mükemmel ve etkili bir kurutma aracı iken, rengini giysinizden çıkaracaktır.

Bakım Etiketini Okuyun

Yalnızca birkaç saniye sürer, ancak bakım etiketleri okunduğunda, elbiseleriniz yıkamadan çıktığında çok fazla şüphe gönderebilir. Soğuk suda ya da benzer renklerle yıkanması gereken talimatları kontrol edin. Kurutma talimatlarını da kontrol etmeyi unutmayın. Etiket, kıyafetlerin düşük veya kurak halde kurutulması gerektiğini gösterebilir.

Yıkayıcıya Çok Yerleştirme Yapmayın

Yıkayıcıyı kapasiteye doldurmak caziptir ancak birkaç dezavantaja sahiptir. Makine daha zor çalışıyor ve giysileriniz daha zor. Deterjan ve durulama suyu düzgün bir şekilde dağıtılmamakta ve bir çamaşır makinesine konulduğu zaman giyim temizlenmemektedir. Benzer şekilde, bir kurutma makinesi doldurulduğunda giysilerin kuruması çok uzun sürer. Bir parça oda bırakarak nesneleri serbestçe hareket ettirelim.

Soğukta Yıkama

En iyi çamaşır tavsiyesi parçalarından biri, renkleri soğukta yıkamaktır . Son yıllarda deterjanlar uzun bir yol kat etti ve sıcak ya da sıcak olduğu gibi çoğu da soğuk suyla çalışıyorlar.

Çamaşır kurutucusu

Giysilerin aşırıya dökülmesi kolaydır. Bu tüm çamaşırlar için kötü olsa da, özellikle parlak ve koyu renkler için kötüdür. Aşırı kuruma renklerinizin solmasına neden olur. Zamanlayıcı ayarlayın ve kıyafetlerinizi unutmayın. Kıyafetler kurutucudan çıkarıldığında nemli olmalıdır. Kurum denklemi ısı ve sürtünme oluşturduğundan, renkleri korumak için giysileri çizgi kurmak daha da iyi. Güneşin solmasını önlemek için renkli maddeleri ters çevirmeyi unutmayın.

Sirke ekle

Sirke en hoş kokusu yok, ancak çamaşır makinesine bir bardak ekleyerek size doğal bir kumaş yumuşatıcı verecek ve renklerin solmasını önleyeceksiniz. Güzel haberler? Sirkül kokusu yıkamaya gider.

Nazik Yıkamaya veya Nazik Bir Deterjanı kullanın

Çamaşır ve deterjanlar içeren sepet Renklerinizin mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını sağlamak istiyorsanız, makinenizin nazik devresiyle yıkayın veya özel elbisenizi elle yıkayın. Solgunluk ve renk kaybını önlemek için formüle edilen piyasada birkaç deterjan bulunmaktadır.

Dikkatinizi Çekebilir

Fırının sıcak hava fanını nasıl değiştirirsiniz ?

Fırının sıcak hava fanını nasıl değiştirirsiniz ? Fırınının sıcak hava fanını nasıl değiştirebilirim? Bu yazıda fırın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi