Home / Kombi / Radyatör Termostatı ile Enerji tasarrufu yapın
Radyatör Termostatı ile Enerji tasarrufu yapın

Radyatör Termostatı ile Enerji tasarrufu yapın

Radyatör Termostatları: Enerji tasarrufu yapın ve ısıtma maliyetlerini azaltın Radyatör termostatları enerji tasarrufu için programlanmıştır radyatör veya termostatlarda Modern termostatik kontrol valfleri kısaca ısıtma maliyetlerini önemli ölçüde azaltacak ve konfor içinde gözle görülür bir artış sağlamasına yardımcı olur. Çok daha hassas çalışıyorlar ve enerji tüketimini önemli ölçüde azaltabiliyorlar. Radyatör termostatları çalışma süresi boyunca kullanılır, daha sonra yanlışlıkla çalışırlar. Radyatör termostatlarınızı her 15 yılda bir yenileyin ve ısıtma maliyetlerinizi düşürün!

Bir radyatör termostatı nasıl işliyor?

Termostatik bir valf iki parçadan oluşur. Isıtıcı sensörlü bir termostatik kafa ve ısıtıcıya ısıtıcı akışının akışını düzenleyen bir valf. Odaya termostat ayarlı daha sıcak olacak, genleşme prob sıcaklık sensörü genleşir ve termostat valfı mekanik kapanır. Sıcaklık sensörü odaya soğuklaştığını kaydederse, vücut daralır ve valf açılır. Sıcak ısıtma suyu istenilen sıcaklığa ulaşana kadar radyatörden akar ve daha sonra termostat sayesinde sıcaklık sabit kalır.

Isıtma gerçekten sıcak hale geldiğinde, bazı ipuçları tekrar gitmesine yardımcı olur. Isıtma gerçekten ısınmazsa ne yapılması gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Manuel veya programlanabilir radyatör termostatları mı?

Manuel bir termostat ile, termostatik kafayı beş basamaklı sayısal ölçekle çevirerek istenilen sıcaklık her odada ayarlanabilir. Her etapta oda sıcaklığı 2-3 derece daha yükselir. Örneğin daireyi terk etmeden önce açılış ve kapanış işlemlerini titizlikle uygulayan herkes için manuel bir termostat sunulmaktadır. Programlanabilir elektrikli termostat benzer şekilde çalışır.

Bununla birlikte, burada oda sıcaklığı elektronik olarak ölçülmekte ve termostatik valf tamamen mekanik değil, bir elektrik motoruyla kontrol edilmektedir. Termostat üzerindeki her oda için günlük rutinden istenen sıcaklık programlanabilir. Radyatörün manüel olarak kapatılmasıevden ayrılırken elenir ve unutulmaz. Programlanabilir bir radyatör termostatı ile ısıtma maliyetinin yüzde 10’una kadar tasarruf sağlayabilir ve aynı zamanda yaşam konforunu da geliştirir.

Yeni termostatların termostatik kafa üzerinde ayarlanması gerekmez. Merkezi bireysel oda kontrol sistemleri, tüm odaların sıcaklığını ayrı ayrı kontrol etmeyi ve izlemeyi mümkün kılar. En modern vanalar, ilgili bir uygulama vasıtasıyla da kontrol edilebilir. Akıllı telefon aracılığıyla ısıtma kontrolü sayesinde, eve dönerken hoş bir sıcaklığa sahip oda sıcaklığını konforlu bir şekilde sağlayabilirsiniz. Akıllı evdeki teknolojilerin çoğu hala diğer işlevlerle bağlantılıdır.

Radyatör termostatı

Radyatör termostatını doğru şekilde çalıştırın ve ısıtma maliyetlerinden tasarruf edin Kimi bilmiyor: Evde soğuk bir eve dönüyorsun ve çabucak sıcak olmasını istiyorsun. Diyelim ki oturma odasının oda sıcaklığı 16 derece ve 21 derece istiyor. Yani umuduyla en üst düzeyde kümesine termostat üzerinde döner düğme olduğunu o zaman da en hızlı sıcak olacak. Ama bu doğru mu? Hayır. Termostatta orta kademe yaklaşık 20 dereceye ayarlanmalıdır. Eğer açmaya devam ederseniz, daha hızlı değil ama çok daha uzun süre ısınmaz – yani bunun üzerinde. Bu gereksiz yere ısıtma maliyetlerini artırır.

Programlanabilir termostatlar ne işe yarar?

İnternette ya da indirimli mağazadaki termostat pazarlık, yalnızca, radyatör termostatlarını doğru bir şekilde monte edebilen ve yedek parçalar konusunda sabırsızlanmayan profesyoneller için uygundur. Bir uzman tarafından dağıtılan marka adı termostatı tercih edenler , yaklaşık 30 ila 40 avroya ulaşabilen uygun fiyatlı, programlanabilir termostatlar arasından seçim yapabilirler. Akıllı telefon üzerindeki uygulama yoluyla uzaktan kontrol edilebilen daha karmaşık programlanabilir termostatlar yaklaşık 60 ila 90 avroya mal olur.

Önceden ayarlanabilen bir radyatör valfi neden önemlidir?

Modern radyatör termostatlarında önceden ayarlanabilen bir termostatik valf bulunur. Hidrolik dengelemenin bir parçası olarak, radyatör üzerinden maksimum akış hızı, termostat düğmesindeki kumandaya bakılmaksızın gerçek talebe göre belirlenir. Önceden ayarlanabilen bu termostatlar önemli bir ön şarttır, böylece ısıtma tesisatçısı komple ısıtma sistemini en iyi şekilde ve böylece hidrolik balans vasıtasıyla mümkün olduğunca enerji açısından verimli bir şekilde ayarlayabilir .

Dikkatinizi Çekebilir

Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ?

Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ? Kazanınızı nasıl sıfırlayacağınızı bilmek mi gerekiyor? Bir kazan kilitlendikten …

One comment

  1. Kocaeli Kombi Servisi

    Bilgilendirme için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi