Home / Elektronik / Playstation 3 Işık Arızaları
Playstation 3 Işık Arızaları

Playstation 3 Işık Arızaları

Playstation 3 Işık Arızaları Playstation 3 tüm modelleri için verilen ışık arıza kodları aşağıda ki verilmiş olan makalede bulunmaktadır. Sarı ışık ve ya yeşil ışık gibi arızaları aşağı da bulabilirsiniz.

Işık Yok Arızası

Işık açık olmadığında, PS3’ün arkasındaki ana güç düğmesi kapalı veya PS3’in fişi çekilmiş demektir. Ana güç anahtarı kapatıldığında (‘0’ a basıldığında) PS3 sisteminin herhangi bir özelliğine erişemezsiniz. PS3 sistemini açmak için, ana güç anahtarının açık (‘I’ tarafına basıldığından) emin olun.
PS3 açılmazsa:
Güç kablosunun yıpranmadığından veya hasar görmediğinden emin olun.
Varsa, başka bir güç kablosu kullanmayı deneyin.
PS3 sisteminin arkasındaki ana güç anahtarının açık olduğundan emin olun
Teknik destek ile iletişim kurmak için sorun yaşarsınız.

Koyu Kırmızı Işık Arızası

Playstation 3 Işık Arızaları Güç durumu ışığı kesintisiz kırmızı olduğunda, PS3 sistemi kapalı (veya bekleme modunda) olduğu anlamına gelir.
Bekleme modu, PlayStation 3 sistemi kapalı anlamına gelir, ancak güç düğmesine basarak açılmaya hazırdır.
Güç düğmesine bastığınızda ps3 sistemi açılmazsa, bu PS3 sistemi ile ilgili bir sorundur ve sisteminizi servise göndermeniz gerekir.

Koyu Yeşil Işık Arızası

Güç durumu ışığı yeşil renkte olduğunda bu PS3’ün açık olduğunu gösterir.
XMB’de dolaşabilir, oyun oynayabilir, Playstation mağazasına erişebilir, vs.
PS3’ü açmak için açma / kapama düğmesini iki veya daha fazla saniye basılı tutun.
Güç durum ışığı yeşil renkte yanıyorsa ve sorun yaşıyorsanız – sorun gidermek için forumlarımıza göz atın.

Yanıp Sönen Kırmızı Işık Arızası

Playstation 3 Işık Arızaları PS3 sistemini 3 veya daha fazla dakika kullandıktan sonra güç durumu ışığı kırmızı renkte yanıp söner ve kapanırsa, PS3 sistemi muhtemelen aşırı ısınmış demektir.

Bunun nedeni kötü havalandırmalardır veya havalandırma delikleri tıkanmış olabilir.
Bu gerçekleşirse:
Havalandırma kanallarının tıkalı olup olmadığını kontrol edin. Havalandırma delikleri tozluysa, havalandırma deliklerini vakumla temizleyin.
PS3 sistemi bir eğlence alanı gibi kapalı bir alanda bulunuyorsa, daha açık bir alana taşıyın.
Ps3 sistemini 30 dakika soğumaya bırakın.
Sorun yaşamaya devam ederseniz, servis için konsolu göndermeniz gerekebilir.

Yanıp Sönen Yeşil Işık Arızası

Güç durum ışığı yeşil renkte yanıp söndüğünde, PS3 sistemi kapanıyor demektir. Lütfen sistem kapanırken bekleyin.
PS3 sistemi hemen kapanmazsa, veriyi Sabit Sürücüye kaydetmeyi bitirmek istiyor olabilir. Öyleyse, sabit diskinizdeki veriler bozulmasına neden olabileceğinden, ana güç anahtarını kapatmayın.
Yeşil ışık yanıp sönmeye devam ederse, PS3 sistemi belki de sabit disk sürücüsüne yazmaya, programları kapatmaya veya çalıştırmaya çalışıyor olabilir. Güç düğmesine bastığınıza bağlı olarak kapanma işlemi daha uzun sürebilir. Yeşil güç ışığı çok uzun bir süre yanıp sönerse, güç düğmesini 5 saniye basılı tutarak deneyebilirsiniz, konsol bip sesi çıkarır ve kapanır. Daha sonra PS3 sistemini yeniden başlatmayı deneyin.

Yanıp Sönen Yeşil, Sarı ve Kırmızı Işık Arızası

Güç durumu ışığı yeşil, sarı, yeşil, sonra yanıp sönen kırmızıya dönüştüğünde, PS3 sisteminde dahili bir parçayla ilgili bir sorun olabilir demektir. Bunun sebepleri çeşitli olabilir ve destek hattımız tarafından teşhis edilmesi gerekir.
PS3 güç ışığı bu sırayla yanıp sönerken, daha fazla yardım için Destek Hattımızla iletişime geçebilirsiniz.

Koyu Mavi Işık Arızası

Disk durum ışığı sabit mavi renkte kaldığında, disk PS3 sisteminde olduğu anlamına gelir. Diski çıkarmak istiyorsanız, çıkarma düğmesine 2 saniye basılı tutun ve mavi disk durum ışığı yanıp sönerek PS3 sistemi disk çıkarmaya çalışıyor demektir. (Not: güç göstergesi ışığı her zaman yeşildir).
Disk ps3 sistemine takılıysa ancak xmb’de görünmüyorsa veya çalmazsa, bu okuyucuda bir sorun olduğunu gösterebilir – kılavuzumuza bakın PlayStation 3’teki diskler yüklü değil mi? daha fazla sorun giderme için.

Yanıp Sönen Mavi Işık Arızası

Disk durum ışığı mavi renkte yanıp söndüğünde, ps3 sistemine bir disk takılmış veya bir disk ps3 sisteminden çıkarmaya çalışıyor demektir. Çıkarma düğmesine ne zaman bastığınıza bağlı olarak, diskin çıkması daha uzun zaman alabilir. Playstation 3 Işık Arızaları (Not: güç ışığı daima sağlam bir yeşil olacaktır)
Işık sürekli olarak mavi renkte yanıyorsa, diskin sisteme yapışması bir sorun olabilir. Bu gerçekleşirse, orjinal bir 60GB PlayStation kullanıyorsanız diski kendiniz çıkarmanın bir yolu yoktur.

Dikkatinizi Çekebilir

Yavaş Bilgisayar PC Nasıl Temizlenir ?

Yavaş Bilgisayar PC Nasıl Temizlenir ? Bilgisayarın yavaş çalıştığı çeşitli nedenler açıklanmakta ve yavaş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi