Home / Bilişim / Olympus Akıllı Gözlüğü Tanıttı

Olympus Akıllı Gözlüğü Tanıttı

Olympus Akıllı Gözlük Olympus bugün şirketin modern dijital kameralarından farklı yeni bir kamera duyurdu. 2,4 megapiksel kamerası ile  EI-10 akıllı gözlük.

Olympus Akıllı Gözlük

 

“Iş uygulamaları” için tasarlanan EI-10 gözlüğü, kullanıcıların dahili ekranı engellenmeden görmesini sağlar. Bu kavram 2015’te kullanımdan kaldırılmadan önce 2013’te tanıtılan (ve bu yıl kurumsal amaçlı olarak piyasaya sürülen) Google’ın Cam Kamera gözlüğünün işlevselliği ile aynı.

Olympus EI-10, fotoğraf makinesiyle birlikte verilen Google Glass’ın ve bir gözlük takılı olan ekranın aksine, sistemin herhangi bir reçeteli veya koruyucu gözlüğün çiftine kolaylıkla monte edilmesini sağlayan bir bağlantı mekanizmasına sahiptir.

Olympus EI-10 Akıllı Gözlüğ’ün Özellikleri

Android destekli EI-10, fotoğraf ve videoları, 1992 × 1216 etkin piksel ile yanı sıra 640 × 400 OLED ekranında görüntüleri oynatabilir.

Kamera özelliklerine ek olarak, EI-10 kullanım durumlarını genişletmek için özel uygulamalar yüklenebilir.

“Olympus şu anda El-10 ile kullanıcıların deneyimlerini daha da geliştirmek için ürün ve yazılım geliştiricileriyle ortaklık yapıyor” diye belirtiliyor.

Olympus Akıllı GözlükDiğer özellikler arasında Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı, 3 eksen sensörlerinin bir dizi, 1GB RAM, 8GB ROM, 16-bit mono mikrofon, Micro-B USB portu, kompakt ve hafif (66g / 2.33oz pil ile) tasarımı ile kullanıcılarına sunıyor. EI-10’un tek problemi pil ömrünün 30 ila 60 dakika arasında olması. Ancak Olympus bu problemi yedek bataryalarla aşacaklarını söylüyor.

Olympus EI-10 Kasım 2017’de 1.500 $ fiyat etiketi ile satışa sunulacak..

Dikkatinizi Çekebilir

Playstation 4 Yazılım Güncelleme

Playstation 4 Yazılım Güncelleme

Playstation 4 Yazılım Güncelleme Sürüm 5.05’in temel özellikleri: PlayStation 4 için Sistem Yazılımı sürüm 5.05 …

One comment

  1. Murat kolukisaoglu

    Ben Birtane akıllı gözlük almak istiyorum bulutsuzluk kamera özellikli bilgisayar özelliği olan tanıtımda kullandığınız gibi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi