Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

TurboChef Pizza Fırını Temizleme

TurboChef Pizza Fırını Temizleme Marketlerden pizzacılara kadar birçok ticari mutfak, pizzaları aceleyle hazırlamak için TurboChef ekipmanlarını kullanır. Bu fırınların hızlı ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için rutin bakım çok önemlidir. Aşağıdaki kılavuz, Fire, Double Batch ve High H modelleri için TurboChef pizza fırını temizleme talimatları sunmaktadır.

TurboChef Pizza Fırın Bakımı Ve Temizliği

TurboChef Yangın Fırını Günlük Temizlik

TurboChef Ateşli Pizza Fırını için aşağıdaki günlük temizlik talimatları geçerlidir :

 • Adım 1. Fırını kapatın – Fırının soğuk kalması önemlidir. Fırını kapatmak için ON/OFF tuşuna basın. Tüm soğutma işlemi yaklaşık iki saat sürecektir. Dokunmak için tamamen soğuyana kadar üniteyi temizlemeyin.
 • Adım 2. Fırının içini silin – İki kelebek vidayı açarak fırının alt erişim panelini çıkarın. Nemli bir bez veya vakum kullanarak ünitenin içindeki tüm büyük gıda parçacıklarını çıkarın.
 • Adım 3. Fırının içini temizleyin – Bölgeye TurboChef Fırın Temizleyici püskürtün. Yüzeyleri temiz bir havlu veya naylon ovma pedi ile ovun. İç bileşenlere zarar verebileceğinden, herhangi bir deliğe veya açıklığa temizleyici püskürtmekten kaçının. Kapıyı açın ve içini silin. Lekeleri temizlemek için temizleyici püskürtün ve 5-10 dakika bölgeye nüfuz etmesine izin verin. Daha sonra temiz bir havlu veya ovma pedi ile ovun.
 • Adım 4. Fırının içini durulayın – Fırının içini temizlemek için nemli bir havlu kullanın ve fırının içini ayrı bir temiz havluyla kurulayın. Bu işlem sırasında hortum veya su jeti kullanmayın, böylece dahili bileşenler zarar görmez.
 • Adım 5. Fırının dışını temizleyin – İki kelebek vidayı sıkarak alt erişim panelini yeniden takın. Dış yüzeyleri temiz, nemli bir havluyla silin.

TurboChef Çift Katlı Fırın Günlük Temizlik

TurboChef Double Batch Pizza Fırını için aşağıdaki günlük temizlik talimatları geçerlidir :

 • Adım 1. Fırını kapatın – Devam etmeden önce ünitenin soğumasını sağlamalısınız. Üst ve alt fırın ekranlarındaki KAPALI simgelerine dokunun. Kapıları açın ve her iki ekranda da “Soğutma” yazısı görünmeyene kadar temizlemeye çalışmayın.
 • Adım 2. Üst ve alt rafları temizleyin  İç kısım soğuduğunda, üst ve alt fırınlardaki tel rafları çıkarın. Bunları ılık su ve fırın temizleyicisi olan bir lavaboda dikkatlice yıkayın.
 • Adım 3. Üst ve alt yağ filtrelerini temizleyin – Kolu kaldırarak ve ileri doğru çekerek yağ filtrelerini çıkarın. Filtreleri sıcak suyla bir lavaboda yıkayın ve nazikçe durulayın. Filtreyi su jeti ile ovalamayın veya yıkamayın. Bu hasara neden olabilir.
 • Adım 4. Üst ve alt pişirme odalarını temizleyin  Büyük yemek artıklarını nemli bir havlu veya elektrikli elektrikli süpürgeyle çıkarın. Temizlendikten sonra üst, alt ve yan yüzeylere fırın temizleyici püskürtün. İç bileşenlere zarar verebileceğinden, temizleyiciyi deliklere veya açıklıklara püskürtmekten kaçının. Temiz bir havlu veya naylon ped ile ovun. İnatçı lekeler için temizleyiciyi doğrudan bölgeye püskürtün ve fırçalamadan önce yaklaşık beş dakika nüfuz etmesine izin verin.
 • Adım 5. Üst ve alt kapıları temizleyin  Her bir kapının metal yüzeylerini fırın temizleyicisi ve naylon ovma pedi ile temizleyin. Ardından camları bir havlu ve fırın temizleyicisi ile temizleyin. Yüzeyleri veya camı çizebileceklerinden aşındırıcı temizleyiciler veya çelik yünü gibi malzemeler kullanmayın.
 • Adım 6. Üst ve alt kapıları durulayın ve kurulayın – Kapıları ve pencereleri temiz, nemli bir havluyla silin ve kuru bir havluyla kurulayın. Bu adımda veya bir önceki adımda kapı contasını temizlemeyin. Bu, kapıların hizadan çıkmasına neden olabilir.
 • Adım 7. Fırın koruyucu uygulayın – Fırın koruyucusunu temiz bir havluya püskürtün. İç yüzeylerde doğru uygulama için şişe üzerindeki talimatları izleyin. Dahili bileşenlere zarar verebileceğinden, fırın muhafazasını iç kısımdaki deliklere veya açıklıklara sokmaktan kaçının.
 • Adım 8. Yağ filtrelerini ve rafları yeniden takın – Filtreleri üst ve alt fırınlarda uygun konumlarına geri yerleştirin. Tel rafları yeniden takarken, arka sağ ve sol taraftaki çentiklerin haznenin yanlarındaki pimlerin üzerine oturduğundan emin olun. Bu, düzgün çalışma için önemlidir.
 • Adım 9. Hava filtresini temizleyin – Hava filtresini fırından çıkarın. Sıcak suyla bir lavaboda durulayın. Filtreyi ovmadığınızdan emin olun çünkü kolayca zarar görebilir. Temizlendikten sonra hava filtresinin tamamen kurumasını bekleyin ve hava filtresini yeniden takın.
 • Adım 10. Temizlik dış – nemli bir bez kullanın dış yüzeylerde silin. Yan veya arka panjurlar dahil olmak üzere açıklıklarda sprey kimyasalları kullanmayın. Bu, dahili bileşenlere zarar verebilir. Temizledikten sonra dışını kuru bir havluyla silin.

TurboChef Yüksek H Fırın Günlük Temizlik

TurboChef High H Batch Pizza Fırını için aşağıdaki günlük temizlik talimatları geçerlidir :

 • Adım 1. Fırını kapatın – Devam etmeden önce ünitenin soğumasını sağlamalısınız. Üst ve alt fırın ekranlarındaki KAPALI simgelerine dokunun. Kapıları açın ve her iki ekranda da “Soğutma” yazısı görünmeyene kadar temizlemeye çalışmayın.
 • Adım 2. Rafı temizleyin  İç kısım soğuduğunda, fırın rafını iç kısımdan çıkarın. Bunları ılık su ve fırın temizleyicisi olan bir lavaboda dikkatlice yıkayın.
 • Adım 3. Yağ filtresini temizleyin – Filtre ve braket düz olana kadar mandalı kaldırıp çekerek yağ filtresini çıkarın. Filtreyi braketten çıkarın ve sıcak suda nazikçe durulayın. Filtreyi su jeti ile fırçalamadığınızdan veya yıkamadığınızdan emin olun. Bu ona zarar verebilir.
 • Adım 4. Pişirme haznesini ve kapağını temizleyin – Büyük yiyecek parçacıklarını çıkarmak için nemli bir havlu veya elektrikli süpürge kullanın. İnatçı lekeleri, yerine fırın temizleyici püskürterek ve beş dakika nüfuz etmesini sağlayarak çıkarın. Naylon ped ile fırçalayın. Ardından nemli bir havluyla durulayın ve kuru bir havluyla kurulayın. Hazne ve kapı temizlendikten sonra yağ filtresini ve rafları tekrar takın.
 • Adım 5. Fırın koruyucu uygulayın – Fırın koruyucusunu temiz bir havluya püskürtün. İç yüzeylerde doğru uygulama için şişe üzerindeki talimatları izleyin. Dahili bileşenlere zarar verebileceğinden, fırın muhafazasını iç kısımdaki deliklere veya açıklıklara sokmaktan kaçının.
 • Adım 6. Temiz dış – nemli bir bez kullanın dış yüzeylerde silin. Yan veya arka panjurlar dahil olmak üzere açıklıklarda sprey kimyasalları kullanmayın. Bu, dahili bileşenlere zarar verebilir. Temizledikten sonra dışını kuru bir havluyla silin.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687