Anasayfa » Ev Aletleri » Torbasız Elektrikli Süpürge Temizleme
Torbasız Elektrikli Süpürge Temizleme
Torbasız Elektrikli Süpürge Temizleme

Torbasız Elektrikli Süpürge Temizleme

Torbasız Elektrikli Süpürge Temizleme Torbasız elektrikli süpürgelerin temizlenmesi – işte nasıl Torbasız elektrikli süpürgenizi temizlemek için, önce toz haznesinin ne kadar dolu olduğunu kontrol edin ve boşaltın. Gerekirse, kullanım talimatlarına uygun olarak toz haznesini ılık akan su altında yıkayabilirsiniz. Oda sıcaklığında en az 24 saat kurumasını bekleyin ve ancak tamamen kuruduktan sonra tekrar elektrikli süpürgeye koyun. Torbasız elektrikli süpürgenizin filtresini de aynı şekilde kurutabilirsiniz.

Torbasız Elektrikli Süpürge Temizliği

Torbasız elektrikli süpürgenizin dahili olarak bloke olduğunu düşünüyorsanız, örneğin artık toplamıyor veya yüksek sesler yapmıyorsa, adım adım ilerleyin ve toz haznesini, egzoz filtresini, toz toplayıcıyı, boruyu, boruyu ve elektrikli süpürgeyi kontrol edin. zemin uydurma. İçeride bir nesne mi sıkışmış? Dikkatlice çıkarmaya çalışın.

Toz Torbasız Elektrikli Süpürge Temizleme

Adım 1: Hazırlık

Öncelikle, elinizin altında olması için birkaç malzeme ve araç toplamanız gerekir. İhtiyacın olacak:

  • Referans için süpürgenizin kullanım kılavuzu
  • Toz bezi
  • Ilık suda bulaşık sabunu
  • Basınçlı Hava Kutusu
  • Üretici tarafından sağlanan tornavida veya başka bir alet
  • Makas
  • Elektrikli süpürgeniz için yeni filtre
  • Yaklaşık 30 dakika

Adım 2: Vakumunuzu Sökün

Kılavuzunuzdaki talimatlara uyarak, elektrikli süpürgenizin tüm yıkanabilir ve değiştirilebilir parçalarını çıkarın. Bu, çöp kovasını, yıkanabilir veya değiştirilebilir tüm filtreleri, ekleri ve (gerekirse) fırçalı ruloyu içerebilir.

Adım 3: Parçaları yıkayın ve Kurumaya Bırakın.

Mutfak lavabonuzu çok ılık su ve bulaşık sabunu ile doldurun. Yıkanabilir her parçayı sabunlu suya koyun ve iyice temizleyin. Çok ılık veya sıcak akan su altında iyice durulayın. Bir havlu veya kağıt havlu üzerine koyun ve tamamen kurumaya bırakın.

Adım 4: Süpürgenin iç bölmelerinin tozunu alın.

Yıkanabilir parçalar kururken, iç bölmeleri silmek için bir mikro fiber veya başka bir toz bezi kullanın ya da küçük bir el elektrikli süpürgeniz varsa, süpürgeyi süpürmek için kullanabilirsiniz! Ulaşılması zor alanlardaki tozu ve kiri temizlemek için bir kutu basınçlı hava da kullanabilirsiniz. Modelinizde basınçlı hava kullanmanın tamam olduğundan emin olmak için kılavuzunuza başvurduğunuzdan emin olun.

Bu adım, toz parçacıklarının evinizdeki yüzeylere düşmesini önlemek için mümkünse en iyi şekilde dışarıda yapılabilir.

Adım 5: Fırça Merdanesini Çıkarın ve Temizleyin.

Bu adımı yapmanız gerekebilir veya gerekmeyebilir. Etkisiz temizliğe katkıda bulunacak rastgele evcil hayvan kılı, ip, ip veya diğer öğeleri toplayıp toplamadığını görmek için fırçalı rulonuzu kontrol edin. Öyleyse, vidaları çıkararak zemin plakasını çıkarın (veya fırçalı ruloya erişmek için vakum üreticinizin talimatlarını izleyin).

Fırça rulosunun bir ucundan diğerine döküntüleri kesmek için makas kullanın. Sonra elinizi ve parmaklarınızı kullanarak etrafındaki tüm tüyleri ve kalıntıları soyun. Bu, varsa fazladan bir el süpürgesi kullanılarak da yapılabilir. İsterseniz, küçük toz parçacıklarını temizlemek için fırça rulosunun üzerinden geçmek için nemli bir bez kullanabilirsiniz.

Fırça rulosu çıkarıldığında, aşınma ve yıpranmayı kontrol etmek için tahrik kayışına bakmak için iyi bir zamandır. Gevşek, çatlamış veya bölünmeye başlamış gibi görünüyorsa, yenisinin zamanı gelmiştir. Modeliniz için doğru tahrik kayışı için kullanıcı kılavuzunuza bakın. Birçok büyük kutu mağazasında yedek kayışlar bulunur ve vakumunuza uyan jenerik bir marka iyi çalışır.

Adım 6: Hava Girişinde Tıkanma Kontrolü Yapın

Fırça rulosunu değiştirmeden önce, içeride sıkışmış olabilecek kalıntılar için geçiş yoluna veya girişe hızlıca bakın. Çıkarmak için elinizi kullanın. Bu önemli bir adımdır çünkü tıkanmalar vakumun emiş gücünü ciddi şekilde engeller ve motorun aşırı ısınmasına ve bozulmasına neden olabilir.

Ayrıca vakum hortumunu (sizde varsa) istenmeyen kalıntılar için kontrol etmek ve temizlemek istersiniz.

7. Adım: Filtreleri Yeniden Birleştirin ve Değiştirin

Tüm parçalar kuruduktan ve fırça rulosu ve hava girişi temizlendikten sonra, kılavuzdaki talimatları izleyerek vakumunuzu yeniden monte edin. HEPA egzoz filtresi, ön motor filtresi veya çöp kovası filtresi gibi gerektirebilecek tüm filtreleri değiştirin. Dış muhafazayı iyice silin ve elektrikli süpürgeniz herhangi bir yay temizleme projesini almaya hazır olacaktır!

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Yavaş Pişirici Satın Alma Rehberi

Yavaş Pişirici Satın Alma Rehberi

Yavaş Pişirici Satın Alma Rehberi Telaşlı bir hayat yaşıyorsanız ve eve geldiğinizde lezzetli bir yemek ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !