Siemens Buzdolabı Resetleme Ekran Ayarları Sıfırlama

Siemens Buzdolabı Resetleme Ekran Ayarları Sıfırlama Teknolojinin durumunu kontrol etmek için yazılım ve elektronik karmaşık çözümler kullanılır. Sensör okumaları, veri işleme birimine gönderilir. Normal parametrelerden bir sapma varsa, bir uyarı sinyali üretilir. Satır öğesi sürekli kontrol edilir.

 • Siemens Tek motorlu kompresöre, tam Know Frost sistemine ve elektrikli pencere tipi kontrole sahip bağımsız iki bölmeli bir buzdolabıdır. Buzdolabının elektrik bağlantısını 20-30 dakika keserseniz, buzdolabınız fabrika ayarlarına sıfırlanır.

Siemens Buzdolabı Nasıl Reset Atılır ?

 • Siemens buzdolabı üst taraf Soğutmuyor
 • Siemens buzdolabı -18 yanıp sönüyor
 • Siemens buzdolabı alarm RESETLEME
 • Siemens buzdolabı alarm ötüyor
 • Siemens Buzdolabı Soğutmuyor
 • Siemens buzdolabı alarm Kapatma
 • Siemens buzdolabı dijital gösterge resetleme
 • Siemens buzdolabı gösterge paneli Çalışmıyor

Herhangi Bir Siemens Buzdolabını Sıfırlamak İçin 4 İpucu

Siemens Buzdolabı Resetleme Ekran Ayarları Sıfırlama Buzdolabınızı sıfırlamak için deneyebileceğiniz birkaç şey var. Akıllı buzdolaplarının çoğu, herhangi bir marka veya modelde kullanılabilecek birkaç standart sıfırlama yöntemine sahiptir.

Yazılım Sıfırlama

Siemens Buzdolabı Resetleme Ekran Ayarları Sıfırlama Daha karmaşık yazılımlara sahip modern buzdolapları için, uygun ayarlar menüsüne gidip buzdolabına sıfırlamasını söyleyerek tam sıfırlama gerçekleştirebilirsiniz. Bu tam olarak modele göre değişebilir, bu nedenle kılavuzunuzu kontrol edin (ve elinizde fiziksel kopyası yoksa kılavuzu çevrimiçi bulmak için yukarıdaki talimatları kullanın).

Çoğu zaman, bir Siemens buzdolabı için sıfırlama seçeneği Ayarlar -> Hakkında -> Sıfırla bölümünde bulunabilir.

Düğmelere Basılı Tutun

“Güçlü dondurma” ve “güçlü soğutma” düğmelerini ve aynı süreyi beş saniye boyunca basılı tutmak çoğu Siemens modelinde çalışır. Bu iki düğme çoğu Siemens buzdolabında bulunur. Her ikisini aynı anda birkaç saniye tutmak genellikle buzdolabını sıfırlar.

Bazı buzdolaplarında ayrıca sıfırlama anahtarları bulunur. Açılabilen küçük bir panel için buzdolabı kapısının üstünü kontrol edin. Altında, “sıfırla” etiketli bir düğme veya anahtar olacaktır. Bu anahtara basmak veya çevirmek, bu özelliğe sahip buzdolaplarını sıfırlayacaktır.

Sıfırlama düğmesini buzdolabının ön panelinde de bulabilirsiniz. Buz yapıcı ve su sebili gibi diğer programların yanında görebilirsiniz. Sıfırla düğmesine bastığınızda hiçbir şey olmazsa, bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Hata Kodlarını Kontrol Edin

İki düğmeyi basılı tutmak işe yaramazsa, belirli sorunları aramanın zamanı geldi. Hata kodları için ekranı kontrol edin. Bir hata kodu varsa, buzdolabını sıfırlamanın doğru yolunu bulmak için ona bakabilirsiniz.

Akıllı buzdolapları çoğu durumda sorunlarını kendi kendine teşhis edebiliyor. Bir hata kodu görüyorsanız, sorunu Siemens hata kodu veritabanında kontrol edebilirsiniz. Burada en yaygın Siemens hata kodlarının bir listesini bulacaksınız. Ayrıca sorunları çözmenize yardımcı olacak bazı kullanışlı yönergeler de göreceksiniz.

Siemens buzdolabınızda görebileceğiniz iki yaygın hata kodu vardır. Bunlar E02 ve E03’tür. Buzdolabınız E02 hata kodunu gösteriyorsa, buz yapıcıda bir sorun var demektir. Bu sorunu çözmek için kesiciye giden gücü 30 saniyeliğine sıfırlamanız gerekir.

Buzdolabınız bir E03 hata kodu gösteriyorsa, dağıtıcı kullanıcı arayüzünde bir sorun vardır. Bu sorunu çözmek için kesiciye giden gücü 30 saniyeliğine sıfırlamanız gerekir.

Bir E02 hata kodu, bir buz yapıcı arızasını gösterebilir.

Sert Sıfırlama

Hemen hemen her teknolojide çalışan bir şey varsa, o da donanımdan sıfırlamadır. İçinde bir bilgisayar çipi olan hemen hemen her şey bir süre kapatıldığında fayda sağlayabilir. Bu buzdolapları için de geçerli.

Donanımdan sıfırlama, yazılımdan sıfırlamanın yapabileceği hemen hemen her şeyi düzeltir. Sadece dikkatli olun, çünkü bu bazen ayarlarınızı silebilir.

Siemens buzdolabınızda donanım sıfırlamasını şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. Buzdolabını kapatın. Buzdolabının içinde bir güç düğmesi varsa, ışıklar sönene kadar basılı tutun.
 2. Buzdolabının fişini çekin. Ünitenin arkasına uzanın ve fişi duvardan çıkarın. Elektrik kaynağının kesilmesi, üniteyi kapatarak kaçabilecek aksaklıkları durdurmaya yardımcı olur.
 3. En az on dakika bekleyin. Buzdolabı soğutmakta sorun yaşıyorsa, bir süre beklemek motorların soğumasına yardımcı olabilir.
 4. Buzdolabının fişini tekrar prize takın ve tekrar açın. Buzdolabınız şimdi tekrar çalışır durumda olmalıdır!

*İPUCU: Fişini çekmek için buzdolabının arkasına uzanamıyorsanız, devre kesiciden kapatın. Tekrar açmayı denemeden önce devre kesiciyi en az 10 dakika kapalı bırakın. Bu yöntem aynı zamanda buzdolabını da sıfırlayacaktır.

Sıfırlamak için buzdolabının fişini çekin .

Sıfırlamadan Sonra

Çoğu durumda, bu sıfırlama yöntemlerinden biri işinizi görecektir ve sorununuz çözülecektir. Buna rağmen, her şeyin olması gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını iki kez kontrol etmek önemlidir.

Buzdolabınız tekrar çalışmaya başladığında, önümüzdeki birkaç gün dikkatinizi buna verin. Buzdolabının herhangi bir garip sıcaklık dalgalanması veya hata mesajı olmadan normal şekilde çalıştığından emin olun. Her şey yolunda görünüyorsa, hazırsınız demektir.

Buzdolapları Neden Sıfırlamaya İhtiyaç Duyar?

İçinde bilgisayar çipi olan her şey bilgisayar hatalarına karşı savunmasızdır. Buzdolabınız ne kadar akıllıysa, donabilecek o kadar çok parçası vardır.

Bazen programlar bir döngüye yakalanabilir. Bir programa aynı anda çok fazla komut verilirse, birbiriyle çelişen komutlar veya hiçbir anlam ifade etmeyen komutlar donabilir. Temel olarak, programın kafası karışır ve herhangi bir şeye yanıt vermeyi durdurur.

Bilgisayarınızda bu sorun Ölümün Mavi Ekranı gibi görünüyor. Buzdolabınızda yanıt vermeyen bir buz yapıcı, siyah bir dokunmatik ekran veya yanıp sönen bir kontrol paneli gibi görünebilir.

Sıfırlama, bu soruna hızlı bir çözümdür. Sorun yaşayan programı sonlandırır ve yeniden başlatılmasını sağlar. Sorun geçici bir aksaklık olduğu sürece, hızlı bir sıfırlamadan sonra gitmekte fayda var.

Buzdolabınızı sıfırlamak, onu tekrar çalışır hale getirmelidir.

Çözüm

Akıllı buzdolapları, teknolojinin gücünü günlük yaşamınıza dahil etmenin harika bir yoludur. Ancak, diğer teknolojiler gibi aksaklıkları olabilir. Umarım bu hızlı kılavuz, buzdolabınızı sıfırlamanıza yardımcı olmuş ve size gelecekte onu çalışır durumda tutmanın bazı yollarını vermiştir .

Eviniz için harika aletleri nasıl bulacağınız ve kullanacağınız hakkında çok daha fazla ücretsiz bilgi için ilgili makalelerimize göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi