• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Samsung Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Gazlı veya elektrikli Samsung kurutucunuz bir sorun geliştirdiğinde bir servis teknisyeni aramak yerine, sorunu kendi başınıza çözüp çözemeyeceğinizi görmek için bir dizi sorun giderme adımını uygulayın. Ortaya çıkan yaygın sorunların düzeltilmesi genellikle basittir. Sahip olduğunuz modelden bağımsız olarak bu sorun giderme adımlarının çoğu geçerlidir.

Samsung Kurutma Makinesi Nasıl Resetlenir ?

Samsung Kurutucumu Sıfırlayabilir Miyim?

Samsung Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Kontrol panosunu sıfırlamayı denemek istiyorsanız, kurutucuyu 5 dakikalığına çıkarıp tekrar takabilirsiniz. Bazen bu, elektrikte karşılaştığı bir güç dalgalanması veya aksaklık nedeniyle kontrol panosu kilitlendiğinde yardımcı olur.

Samsung Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Kurutucunuzla ilgili bir hata kodu gibi bir şeyler ters gittiğinde veya açılmıyor, dönmüyor, çalışmıyor veya ısınmıyorsa, tek yapmanız gerekenin iyi bir sıfırlama olduğunu düşünebilirsiniz. Çoğu zaman, garip elektronik arızalar (elektrik kesintisinden sonra meydana gelebilecekler gibi) böyle bir sıfırlama ile giderilebilir, ancak bu, kurutucuyu yeniden başlatmazsa, o zaman ek sorun giderme gerekecektir. Ancak aldığınız hataya bağlı olarak, ilk sorun belirtisinde sıfırlamak her zaman iyi bir fikir değildir. Nasıl sıfırlayacağınız, ne zaman yapmanız veya yapmamanız gerektiği ve sıfırlama yardımcı olmazsa ne yapmanız gerektiği konusunda okumaya devam edin.

Kurutma makinenizi sıfırlamak kolaydır. Fişini çekin (veya devre kesiciden gücü kapatın), elektrik yükünün kurutucudan çıkması için bir süre bekleyin (genellikle en fazla 1 ila 5 dakika) ve sonra tekrar açın.

Bu kadar. Sıfırlamak için gereken tek şey bu.

Kurutma makinenizi sıfırlamak, bellekteki tüm hata kodlarını silecektir. “Harika, şimdi kurutucum tekrar çalışmaya başlayacak” diye düşünebilirsiniz, ancak bu biraz daha karmaşık.

Her şeyden önce, bazı sorunlara, çözmeniz gereken bir şey neden olur ve sıfırlama, sorun için bir sorun giderme adımı değildir. Örneğin, eğer kurutucu ısıtmıyor Peki, tıkalı bir havalandırma nedeniyle olabilir. Sıfırlama, havalandırmanızı temizlemez ve bu sorunu hiçbir şekilde çözmez, ancak havalandırma tıkanma testi yapmak, sorunun nedeninin bu olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

Peki ne zaman sıfırlamalısınız? Önce tüm sorun giderme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra. Bazı hata kodlarında sorun giderme yoktur ve deneyebileceğiniz tek şey sıfırlamadır. (bkz. bizim hata kodu sorun giderme adımları olan ve olmayanların listesi için kılavuz veya bizim yanıp sönen ışıklar dijital ekranı olmayan modeller için kılavuz.)

Sıfırlama işe yaramazsa (ve önce tüm sorun giderme adımlarını denediyseniz) ve kod hemen geri gelirse, kodu tekrar temizlemeye çalışmamalısınız. Ünitedeki tüm hata kodları geçmişinin silinmesi, bir teknisyenin sorunu teşhis etmesini ve düzeltmesini zorlaştırır. Servis talep etmeniz gerekecek. Sorun giderme kılavuzlarımızın sonunda hizmet talep etmek için bir bağlantı bulabilirsiniz.

Samsung kurutucuyu sıfırlayarak hangi sorunlar çözülebilir?

Samsung kurutucunuzun sıfırlanması birçok sorunu çözebilir, ancak hepsini çözemez. Bu yüzden önce asıl sorunun ne olduğunu bulmanız gerekir. Örneğin, kurutucunuz bir hata kodu gösteriyor. Tabii ki, bunun bir yazılım hatası olduğunu varsayabilirsiniz, ancak acele etmemelisiniz.

Kurutucunun sıfırlanması yaygın bir işlemdir, bu nedenle önce deneyebilirsiniz. Ancak kurutucuyu sıfırlamak işe yaramazsa, tekrar tekrar yapmanız gerekmez, sorun muhtemelen donanımdadır.

Samsung Kurutma Makinesi Program Sıfırlama

Samsung kurutucu nasıl sıfırlanır ?

Kurutucunun sıfırlanması çok kolaydır, ya kapatma düğmesine basıp 5-10 saniye basılı tutmanız ya da fişi prizden çekmeniz ve kurutucunun enerjisinin kesilmesi için yaklaşık 5 dakika beklemeniz gerekir.

Evet, Samsung kurutucuyu sıfırlamak çok kolaydır.

Sıfırlama yardımcı olmadıysa ne yapmalı ?

Örneğin, bir zamanlar kurutucumda bir yazılım hatası yaşadım. Birkaç kez sıfırladım, ancak hiçbir şey yardımcı olmadı. Sonra sorunun başka bir şey olduğunu anladım.

Sıfırlama işe yaramadıysa, kurutucunuzu incelemeniz ve başka bir sorun bulmanız gerekir. Benim durumumda, pompaya takılan bir sütyen askısıydı. Kurutma makinenizi sıfırladıktan ve inceledikten sonra hiçbir şey işe yaramadıysa, muhtemelen servis merkezine başvurmanız gerekir.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara