Samsung Kurutma Makinesi Çocuk Kilidi Açma Ve Kapatma
Samsung Kurutma Makinesi Çocuk Kilidi Açma Ve Kapatma

Samsung Kurutma Makinesi Çocuk Kilidi Açma Ve Kapatma

Samsung Kurutma Makinesi Çocuk Kilidi Açma Ve Kapatma Çamaşır makineleri ve kurutucular birçok hanenin önemli bir parçası olsa da, aynı zamanda bir güvenlik endişesi de oluşturabilirler. Ancak Samsung cihazlarınızla bunun için endişelenmenize gerek kalmayacak.

Samsung Kurutma Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır/Kapatılır ?

Çocukların yanlışlıkla çamaşır makinesini veya kurutucuyu çalıştırmasını veya oynamasını önlemek için, Çocuk Kilidi özelliği kontrol panelindeki düğmeleri devre dışı bırakır (Güç düğmesi gibi bazı istisnalar dışında). Birçok modelde, yıkayıcı yeniden başlatılsa bile kilitli kalacak olan kapıyı da kilitleyecektir. Daha sonra çamaşır eklemek isterseniz, Çocuk Kilidi’ni geçici olarak kapatın, çamaşırlarınızı ekleyin ve ardından tekrar açın.

Samsung Kurutma Makinesi Ekranda Anahtar Sembolü Kilit İşareti

Çocuk Kilidini aç

Çocuk Kilidi, kontrol panelinde etiketli iki düğmeli bir kombinasyon kullanılarak etkinleştirilir. Bazen, uygun düğmelere işaret eden çizgilerle birlikte “Çocuk Kilidi” sözcüklerini görürsünüz. Diğer zamanlarda, hangi düğmelere basılacağını tanımlayan bir Çocuk Kilidi simgesi olabilir.

Hala hangi düğmelere basacağınızdan emin değilseniz, tam kombinasyonu Kullanım kılavuzu. Kombinasyonu öğrendikten sonra, bir zil sesi duyana kadar her iki düğmeyi aynı anda basılı tutun. Çocuk Kilidi simgesi etkinleştirildiğinde parlayacaktır; modelinize bağlı olarak gülümseyen bir kilit veya bebek gibi görünecektir.

Çocuk Kilidini kapat

Geçici kapalı ayarlı modellerde Çocuk Kilidini devre dışı bırakmak için, simgenin yanıp sönmesini sağlamak için her iki düğmeyi de bir kez basılı tutun ve ardından simgeyi kapatmak için her iki düğmeyi de tekrar basılı tutun.

Çocuk Kilidi hakkında daha da fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz, özellikle işlevi henüz kullanmadıysanız veya makineniz güç kaybetmek Çocuk Kilidi etkinleştirildiğinde.

  • Çocuk Kilidini devre dışı bırakmak için kullanılan düğmeler ve Çocuk Kilidi etkinken çalışmaya devam edecek düğmeler modeller arasında farklılık gösterebilir. Aynı zamanda bir döngünün o anda çalışıp çalışmadığına da bağlıdır.

  • Ön yük yıkayıcılarda, Çocuk Kilidi de kapıyı kilitleyecektir. Eğer sen kapıyı açmada sorun yaşamak Çocuk Kilidi kapatıldıktan sonra, mevcut yükün çalışması henüz bitmemiş olabilir.

  • Bazı üstten yüklemeli çamaşır makinelerinde, Çocuk Kilidi kapıyı kilitlemeyecektir. Bu modeller için, kapı açıldığında yıkayıcıda güvenli olmayan miktarda su varsa, Çocuk Kilidi etkinleştirilirse su güvenli bir seviyeye akacaktır. Kapı açıldığında suyun boşalmasını önlemek için Çocuk Kilidini devre dışı bırakın.

  • Çamaşır makinesini veya kurutucuyu yeniden başlatmak Çocuk Kilidini devre dışı bırakmaz.

  • FlexWash ve FlexDry modellerinde her panel için ayrı bir Çocuk Kilidi ayarı vardır.

  • Birçok modelde, Çocuk Kilidi simgesinin yanıp sönmesine ve kapının kilidinin açılmasına neden olan bir Geçici kapalı ayarı bulunur. Bir dakika sonra Çocuk Kilidi yeniden devreye girecek ve kapıyı tekrar kilitleyecektir. Süre dolduğunda kapı açıksa, iki dakika boyunca bir alarm çalar. Kapı bu süre içinde kapatılırsa, Çocuk Kilidi devrede kalacaktır; değilse, devre dışı kalır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi