Anasayfa » Beyaz Eşya » Samsung Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Samsung Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Samsung Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Çamaşır makinenizde bir şeyler ters gittiğinde, gereken tek şeyin iyi bir sıfırlama olduğunu düşünebilirsiniz. Çoğu zaman, tuhaf elektronik aksaklıklar (elektrik kesintisinden sonra meydana gelebilecek olanlar gibi) böyle bir sıfırlama ile giderilebilir, ancak sorun geri gelirse, ek sorun giderme gerekecektir. Bununla birlikte, aldığınız hataya bağlı olarak, ilk sorun belirtisinde sıfırlamak her zaman iyi bir fikir değildir. Nasıl sıfırlayacağınızı, ne zaman yapmanız veya yapmamanız gerektiğini ve sıfırlama yardımcı olmazsa ne yapmanız gerektiğini okuyun.

  • Çamaşır makinenizi sıfırlamak kolaydır. Fişini çekin (veya devre kesiciden gücü kapatın), elektrik yükünün yıkayıcıdan çıkması için bir süre bekleyin (genellikle en fazla 1 ila 5 dakika) ve ardından tekrar açın.

Daha yeni dijital Samsung çamaşır makinesi hata kodları, ekranda 2 basamaklı bir kod olarak görünür, harfler veya sayılar veya hatta her ikisi olarak görünebilirler. Samsung yıkayıcınızda bir kod göründüğünde ve fişi sıfırlamayı zaten denediyseniz, yıkayıcıyı düzeltmek için hata kodunu tanımlamanız gerekir.

Çamaşır makinenizin sıfırlanması hafızasındaki tüm hata kodlarını temizleyecektir. “Harika, şimdi çamaşır makinem tekrar çalışmaya başlayacak” diye düşünebilirsiniz, ama bu biraz daha karmaşık.

Her şeyden önce, bazı hata kodları, yıkayıcınızda çözmeniz gereken bir sorunu belirtir. 4E veya 4C hatası yani su doldurmuyor. Bu hatanın en yaygın nedenlerinden biri, yaz aylarında bir sıcak su hattı bağlanmadan bir yıkayıcının bağlanmasıdır, ancak daha sonra kışın yıkayıcı sıcak su eklemeye çalışır ve hata görünür. Sıfırlama işlemi, yıkayıcının tekrar çalışmasını sağlayabilir, ancak yalnızca yıkayıcı bir dahaki sefere sıcak su kullanmaya çalışana ve ardından kod geri gelene kadar. Kodun sizi bilgilendirdiği şeyi aslında düzeltmediniz.

Peki ne zaman sıfırlamalısın? Önce tüm sorun giderme işlemlerini yaptıktan sonra. Yine de bazı hata kodlarında sorun giderme yoktur ve deneyebileceğiniz tek şey sıfırlamadır.

Bir sıfırlama işe yaramazsa (ve önce tüm sorun giderme adımlarını denediyseniz) ve kod geri gelirse, tekrar temizlemeyi denememelisiniz. Ünitedeki tüm hata kodları geçmişinin silinmesi, bir teknisyenin sorunu teşhis etmesini ve düzeltmesini zorlaştırır.

 

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri elektrikle çalışan bir açılır tavan kilitleme cihazıdır. Bimetal ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !