Anasayfa » Beyaz Eşya » Samsung Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama
Samsung Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama
Samsung Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Samsung Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Samsung Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Çamaşır makinenizde bir şeyler ters gittiğinde, gereken tek şeyin iyi bir sıfırlama olduğunu düşünebilirsiniz. Çoğu zaman, tuhaf elektronik aksaklıklar (elektrik kesintisinden sonra meydana gelebilecek olanlar gibi) böyle bir sıfırlama ile giderilebilir, ancak sorun geri gelirse, ek sorun giderme gerekecektir.

Samsung Çamaşır Makinesi Nasıl Resetlenir ?

Bununla birlikte, aldığınız hataya bağlı olarak, ilk sorun belirtisinde sıfırlamak her zaman iyi bir fikir değildir. Nasıl sıfırlayacağınızı, ne zaman yapmanız veya yapmamanız gerektiğini ve sıfırlama yardımcı olmazsa ne yapmanız gerektiğini okuyun.

  • Çamaşır makinenizi sıfırlamak kolaydır. Fişini çekin (veya devre kesiciden gücü kapatın), elektrik yükünün yıkayıcıdan çıkması için bir süre bekleyin (genellikle en fazla 1 ila 5 dakika) ve ardından tekrar açın.

Daha yeni dijital Samsung çamaşır makinesi hata kodları, ekranda 2 basamaklı bir kod olarak görünür, harfler veya sayılar veya hatta her ikisi olarak görünebilirler. Samsung yıkayıcınızda bir kod göründüğünde ve fişi sıfırlamayı zaten denediyseniz, yıkayıcıyı düzeltmek için hata kodunu tanımlamanız gerekir.

Çamaşır makinenizin sıfırlanması hafızasındaki tüm hata kodlarını temizleyecektir. “Harika, şimdi çamaşır makinem tekrar çalışmaya başlayacak” diye düşünebilirsiniz, ama bu biraz daha karmaşık.

Samsung Çamaşır Makinesi Program Sıfırlama

Her şeyden önce, bazı hata kodları, yıkayıcınızda çözmeniz gereken bir sorunu belirtir. 4E veya 4C hatası yani su doldurmuyor. Bu hatanın en yaygın nedenlerinden biri, yaz aylarında bir sıcak su hattı bağlanmadan bir yıkayıcının bağlanmasıdır, ancak daha sonra kışın yıkayıcı sıcak su eklemeye çalışır ve hata görünür. Sıfırlama işlemi, yıkayıcının tekrar çalışmasını sağlayabilir, ancak yalnızca yıkayıcı bir dahaki sefere sıcak su kullanmaya çalışana ve ardından kod geri gelene kadar. Kodun sizi bilgilendirdiği şeyi aslında düzeltmediniz.

Peki ne zaman sıfırlamalısın? Önce tüm sorun giderme işlemlerini yaptıktan sonra. Yine de bazı hata kodlarında sorun giderme yoktur ve deneyebileceğiniz tek şey sıfırlamadır.

Bir sıfırlama işe yaramazsa (ve önce tüm sorun giderme adımlarını denediyseniz) ve kod geri gelirse, tekrar temizlemeyi denememelisiniz. Ünitedeki tüm hata kodları geçmişinin silinmesi, bir teknisyenin sorunu teşhis etmesini ve düzeltmesini zorlaştırır.

Kalibrasyon, çamaşır makinesinin doğru ağırlık tespiti yapmasını sağlar. Kalibrasyon ayarının yapılmaması durumunda kazan dengesiz dönecektir. Bu durum ise makinenin ayak ayarlarının bozulmasına ve sesli çalışmasına neden olacaktır.

Kalibrasyon ayarı için aşağıdaki işlemleri uygulayın.

  • Kalibrasyon modunu çalıştırmadan önce kazanın boş olduğundan emin olun.
  • Çamaşır makinesinin gücünü kapatın ve sonra yeniden açın.
  • Kalibrasyon moduna girmek için Sıcaklık ve Gecikmeli Bitir düğmelerini aynı anda 3 saniye kadar basılı tutun. “Cb” mesajı görünür.
  • Kalibrasyon işlemini çalıştırmak için Başlat/Duraklat düğmesine basın.
  • Kazan yaklaşık 3 dakika boyunca saat yönünde ve saat yönünün tersinde dönecektir.
  • İşlem tamamlandığında ekranda “0” görünür ve çamaşır makinesi otomatik olarak kapanır.
Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Gree Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları

Gree Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları

Gree Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları Gree klima, Vietnam pazarında çok popüler bir cihazdır. ...

error: İçerik korunmaktadır !