Samsung Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Etkinleştirme Devre Dışı Bırakma
Samsung Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Etkinleştirme Devre Dışı Bırakma

Samsung Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Etkinleştirme / Devre Dışı Bırakma

Samsung Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Etkinleştirme / Devre Dışı Bırakma Başlat / Duraklat düğmesine basana kadar Çocuk Kilidi etkinleşmez. Bekletme durumunda, ilgili düğmelere basarak kapıyı açabilir veya ayarları değiştirebilirsiniz. Ancak, çamaşır makinesini başlatmak için Başlat / Duraklat düğmesine bastığınızda, Çocuk Kilidi yeniden etkinleştirilecektir.

Samsung Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır ve Kapanır ?

Samsung çamaşır makinesindeki Çocuk Kilidi işlevi, makinedeki güç düğmesi dışındaki tüm düğmeleri kilitler, böylece seçilen yıkama döngüsü değiştirilemez. Ayrıca yıkama döngüsünün sonunda Çocuk kilidi etkinleştirilirse makineyi otomatik olarak kapatır.

Çocuk kilidi, güç kapatıldıktan sonra veya makinenin elektrik şebekesiyle bağlantısını kesip yeniden bağladıktan sonra etkin kalır. Bu, bir çocuğun yıkama bittiğinde bile hiçbir aşamada yıkamayı kurcalamamasını sağlayan bir güvenlik özelliğidir.

Samsung Çamaşır Makinesi Kilit İşareti Anahtar Sembolü

Çocuk Kilidi nedir?

Çocuk kilidi işlevi, kullanıcının düğmeleri kilitlemesine izin verir, böylece seçilen yıkama döngüsü değiştirilemez. Çamaşır makinesi açıldığında çocukların, yaşlıların ve kırılganların yanlışlıkla yaralanmasını önleyen bir güvenlik özelliğidir.

Lütfen dikkat: 

•  Çocuk Kilidi işlevi etkinleştirildiğinde, yalnızca Güç düğmesi çalışır

• Çocuk Kilidi işlevi, güç açıldıktan ve kapatıldıktan sonra veya güç kablosunun çıkarılıp yeniden takılmasından sonra bile açık kalır.

Çocuk Kilidi işlevi nasıl etkinleştirilir / devre dışı bırakılır?

Çocuk Kilidi işlevini etkinleştirmek için, Sıcaklık ve Durulama  / Sıkma düğmelerine * aynı anda 3 saniye boyunca basın . Bu özellik etkinleştirildiğinde Çocuk Kilidi Simgesi yanacaktır.

Çocuk Kilidi işlevini devre dışı bırakmak için aynı sıralama düğmelerine 3 saniye boyunca basın, özellik kapanacaktır.

Lütfen dikkat:

• Bazı modellerde adımlar biraz farklı olacaktır

• Çocuk Kilidi işlevi açıkken, kapı açılır açılmaz bir alarm kapanacak ve hata mesajı (CL, dE) açılacaktır. Drenaj, 30 saniye sonra otomatik olarak başlayacaktır ve güç kapatılsa bile döngünün ortasında durdurulamaz. Kapak 30 saniyeden önce kapatılırsa, su boşaltılmayacaktır

• Çocuk Kilidi işlevi ayarlandıktan sonra daha fazla çamaşır eklemek için, devam etmeden önce her zaman özelliği temizlemeyi unutmayın.

Çocuklara Kilidi işlevi  çamaşır makinesi açıldığında, yanlışlıkla alma acı çocukları koruyan bir güvenlik özelliğidir. Bu işlev aynı zamanda yaşlıları ve güçsüzleri de korur.

Çocuk Kilidi işlevini etkinleştirmek için  aşağıdaki adımları izleyin:

İlk yıkama moduna gitmek için Güç düğmesine basın. Başla / Bekle düğmesine basarak yıkamaya başlayabilirsiniz.

Çocuk Kilidini etkinleştirmek için Durulama ve Sıkma düğmelerini aynı anda 3 saniye basılı tutun. Çocuk Kilidi işlevi etkinleştirilirse, Çocuk Kilidi simgesi yanıp söner.

Not : Çamaşır makinesi kapalıysa bu işlevi gerçekleştiremezsiniz.

Çocuk Kilidi işlevini etkinleştirdikten sonra, lütfen aşağıdaki işlemleri izleyin:

● Çocuk Kilidi işlevi etkinleştirilse bile, kapı açılana kadar her düğme çalışmalıdır.

● Çocuk Kilidi işlevi etkinken kapıyı açtığınızda, alarm çalmalı ve bir hata mesajı görünmelidir. 30 saniye içinde boşaltma otomatik olarak başlamalıdır. Ancak kapağı 30 saniye içinde kapatırsanız su tahliye edilmemelidir. (Makine “CL”, “dE” gibi hata mesajları göstermelidir).

● Çocuk Kilidi işlevi etkinken kapağı açtıktan sonra 30 saniye geçerse, “CL” görüntülenir ve çamaşır makinesi çalışmaz. Yıkama kazanında su varsa, su otomatik olarak boşaltılır.

● Daha fazla çamaşır eklemek için Çocuk Kilidi işlevini devre dışı bırakın.

Çocuk Kilidi işlevini devre dışı bırakmak için, Durulama ve Sıkma düğmelerini aynı anda 3 saniye daha basılı tutun. Çocuk Kilidi işlevi devre dışı bırakılırsa, Çocuk Kilidi simgesi kapatılır.

Ekrandaki “CL” hatasını temizlemek için, kazandaki suyu tamamen boşalttıktan sonra yıkayıcının kapısını kapatın. Ardından gücü Kapatıp tekrar Açın.

Not : CL, Çocuk Kilidi işlevi etkinken görüntülenen bir koddur.

Çocuk Kilidi işlevi hakkında bilinmesi gereken ek şeyler:

● Bu işlev, çocukların, yaşlıların veya güçsüzlerin uygunsuz işlem veya eylemleri nedeniyle ürünün yaralanmasını ve arızalanmasını önlemek içindir.

● Çocuk Kilidi işlevi etkinleştirildiğinde kapı açılırsa, çocukların boğulmasını önlemek için su zorla boşaltılır.

● Güç kapatılıp ardından Açılsa bile, Çocuk Kilidi etkin durumda kalır.

● Çocuk Kilidi etkinleştirildiğinde; Güç kapatılsa veya kapı açıldığında bile, su 30 saniye içinde otomatik olarak boşaltılır.

● “CL” uyarısı görüntülendiğinde Çocuk Kilidi işlevi devre dışı bırakılamaz. Bununla birlikte, Çocuk Kilidi işlevi, “dE” hatası görüntülendiğinde devre dışı bırakılabilir.

● Bazı modellerde adımlar biraz farklı olacaktır

● Çocuk Kilidi işlevi açıkken, kapı açılır açılmaz bir alarm kapanacak ve hata mesajı (CL, dE) belirecektir. Drenaj, 30 saniye sonra otomatik olarak başlayacaktır ve güç kapatılsa bile döngünün ortasında durdurulamaz. Kapı 30 saniyeden önce kapatılırsa su boşaltılmayacaktır.

● Çocuk Kilidi işlevi ayarlandıktan sonra daha fazla çamaşır eklemek için, devam etmeden önce her zaman özelliği temizlemeyi unutmayın.

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Uzmana Yorum Yaz Soru Sor !x
Call Now ButtonServis Çağırmak için Arayın