• 365 Gün Açığız.

 • merkezteknikservis@gmail.com

 • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Samsung Buzdolabı Resetleme Ekran Ayarları Sıfırlama Buzdolabınız donmuş durumdayken endişelenmeniz doğaldır. Çıldıran bir buzdolabı, yüksek enerji faturalarına, bozulmuş yiyeceklere ve hiçbir anlam ifade etmeyen hata mesajlarına yol açabilir. Samsung buzdolapları akıllı teknolojileriyle bilinirken, aynı zamanda hatalara karşı savunmasızdırlar. Neyse ki, basit bir sıfırlama, Samsung buzdolabınızla ilgili çoğu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Samsung Buzdolabı Nasıl Reset Atılır ?

 • Samsung buzdolabı Soğutmuyor
 • Samsung buzdolabı gösterge paneli Yanıp Sönüyor
 • Samsung buzdolabı dijital gösterge ayarı nasıl yapılır
 • Samsung buzdolabı tatil modundan çıkarma
 • Samsung Buzdolabı arıza işaretleri
 • Samsung Buzdolabı dijital gösterge arızası

Buzdolaplarının Neden Sıfırlanması Gerekir?

Samsung Buzdolabı Resetleme Ekran Ayarları Sıfırlama, eksiklikleri olmayan teknolojik buluşlardan biridir. Çipi olduğu için bilgisayar hatalarından muzdarip olmasını bekleyin. Lütfen bunu aklınızda bulundurun, ancak buzdolabınız ne kadar akıllıysa donma şansı da o kadar yüksek olur.

Buzdolabınızın sıfırlamaya ihtiyaç duymasının ana nedenlerinden biri, anlayamayacağı kadar çok komut almasıdır. Sonuç kafa karışıklığı olacaktır. Kafası karıştığında, sizi sıfırlama yapmaya zorlayan herhangi bir komuta yanıt vermeyecektir. Buzdolabınız buz makineniz yanıt vermediğinde, yeniden çalışması için kullanabileceğiniz en iyi çözüm sıfırlamaktır.

Samsung Buzdolabı Ekran Ayarları Sıfırlama

Samsung Buzdolabınızı Ne Zaman Sıfırlamanız Gerekiyor?

Samsung Buzdolabı Resetleme Ekran Ayarları Sıfırlama, Bir Samsung buzdolabınız varsa, ne zaman sıfırlanması gerektiğini size gösterecektir. Bunu ekranda hata kodlarını göstererek yapacaktır Hatalardan ve anlamlardan bazıları; Bir 5E hata kodu, buz çözme sensörünün çalışmadığı anlamına gelirken, 8E, buz yapıcıda bir problemdir. Diğer nedenler, hala mağaza modunda olduğunda, elektrik kesintisi olduğunda veya buzdolabının yanlış sıcaklık göstermesi olabilir.

Buzdolabı Sıfırlama Talimatları Nasıl Bulunur?

Buzdolabınızı sıfırlamanın en güvenli ve en kolay yolu, belirli bir talimatı takip etmektir. Samsung buzdolabı sıfırlama kurallarınız yoksa, aynı marka ve modeldeki başka bir buzdolabınınkini kullanamazsınız.

Talimatları ayrıca google’dan da bulabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken tek şey, buzdolaplarının model kılavuzunu PDF biçiminde yazmaktır. PDF’yi aldıktan sonra, sıfırlama talimatlarını içeren bölümü arayın ve gitmeye hazır olacaksınız.

Samsung Buzdolabınızı Sert Sıfırlama

Diğer akıllı yöntemleri kullanarak buzdolabınızı sıfırlamayı zor bulursanız, her zaman başka bir seçenek vardır. Buzdolabını satın alırken sahip olduğu ilk ayarlara sıfırlamaya karar verebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, sahip olduğu tüm ayarlar ve veriler kaybolur. Ancak sıfırlamadan sonra verilerinizi geri almak istiyorsanız, çevrimiçi yedekleyin.

Buzdolabınızı donanımdan sıfırlamak için aşağıdakileri yapın;

 • Buzdolabını kapatın. Bunu güç düğmesini kullanarak, ışık sönene kadar basılı tutarak yapın.
 • Güç kaynağını kesmek için buzdolabını prizden çıkarın. Güç kaynağının kesilmesi, kapanmayan arızaların korunmasına yardımcı olabilir.
 • Cihazın soğuması için en az on dakika beklemeniz gerekir.
 • Son olarak, buzdolabını güç kaynağına bağlayın ve açın. Bu işlemden sonra buzdolabınız iyi çalışabilmelidir.

Samsung Buzdolabı Sıcaklığı Nasıl Sıfırlanır

Genellikle, tüm Samsung buzdolaplarının sıcaklığı 40 derece veya daha düşüktür. Sıcaklık, orada sakladığınız yiyeceklerde bakteri üremesini önlemek içindir. Ancak belirli nedenlerle sıcaklığı düşürmek istediğiniz zamanlar vardır. Bir fikriniz yoksa buzdolabının sıcaklığını değiştirmek zor olabilir. Bu adımları takip et.

 • Kontrol panelini arayın.
 • Ardından istediğiniz sıcaklığı elde etmek için buzdolabı düğmesine basın.
 • Bunu yavaşça yaptığı için, yeni ayarlanan sıcaklığa alışması için zaman vermeyi unutmayın.
 • Daha sonra, ekran panelinde size yeni sıcaklığı göstermelidir.

Ancak yeni sıcaklığa sabitlenmesi daha uzun sürebilir. Böylece ertesi gün yeniden kontrol edebilirsiniz.

Elektrik Kesintisinden Sonra Samsung Buzdolabı Nasıl Sıfırlanır

Güç geri gelir gelmez kilitlenmekten kaçınmak için elektrik kesintisinden sonra Samsung buzdolabınızı sıfırlamak akıllıca olacaktır. Güç döndükten sonra aşağıdakileri yapabilirsiniz;

 • İlk önce, güç düğmesini kullanarak buzdolabını kapatın
 • O zaman üniteyi duvardan çıkarmalısınız
 • Fişi duvara geri koymadan önce 30 saniye ara verin

Bu adımların izlenmesi, buzdolabınızın doğru şekilde güçlenmesine yardımcı olabilir. Fabrika varsayılanı değil gerçek sıcaklığı gösteriyor olsa da, siz ayarlamıştınız. Böyle bir durumda, soğutma ve dondurma modlarını seveceğiniz sıcaklığa kadar çalıştırmak için yeniden ayarlayın.

Unutmayın, bir elektrik kesintisi buzdolabınızı bozabilir . Bu durumda, Samsung servis merkeziyle iletişime geçebilirsiniz.

Samsung Buzdolabı Buz Yapıcı Nasıl Sıfırlanır?

Samsung buzdolabı buz makinesini sıfırlama yöntemleri çoktur. Ama hepsi modeline bağlı.   Eğer bir varsa Fransız kapı ısıtmalı tepsi modeli , aşağıdaki adımı kullanabilirsiniz; Bir buz kovası alacağınız sol kapıyı açın. Ardından kovayı çıkarmak için sağ taraftaki serbest bırakma mandalına basın.

Kovayı çıkardıktan sonra, buz yapıcının sağ tarafında bir sıfırlama düğmesi göreceksiniz. Şeffaf ve dikdörtgen bir kauçuktur. Yeni bir Samsung modeliniz varsa, sıfırlama başladığında bir ses duyarsınız. Ancak eski sürümler, düğmeye 10 saniyeye kadar uzun basmanızı gerektirecektir. Buz üretimine başlaması için buzdolabına en az 24 saat verin. Ve buz kovasını değiştirmeyi unutmayın.

Samsung Buzdolabı Demo Modundan Nasıl Sıfırlanır

Demo modu buzdolabınız gösterileri “kapalı” imzalamak ne zaman olacağı. Her zaman Samsung perakendecileri tarafından yapılan bir ayardır. Perakendeciler bunu güç tüketimini azaltmanın bir yolu olarak yapar. Bu moddayken yalnızca soğutma sisteminin çalışmadığını göreceksiniz. Perakendeciler açmazsa, yapmanız gerekecek. Size rehberlik etmesi için aşağıdaki adımları kullanın;

 • Bir ses duyana kadar hem enerji tasarrufu hem de güç dondurma düğmelerini basılı tutarken basın.
 • Doğru düğmelere bastıysanız, mod şimdiye kadar gitmiş olmalıdır. Ancak değilse, bir sonraki adıma geçin.
 • Bir zil sesi çıkana kadar güç dondurma, enerji tasarrufu ve ışık düğmesini basılı tutun.
 • Yukarıdaki adımdan sonra, demo modu artık olmadığı için buzdolabınızın soğuduğunu duymalısınız.

Samsung Buzdolabı Su Filtresi Nasıl Sıfırlanır

Bir Fransız kapılı Samsung buzdolabınız varsa, su filtresini değiştirmenizi hatırlatacaktır. Filtrenin düzenli olarak değiştirilmesi suyunuzun temiz ve taze olmasını sağlayacaktır. Su tüketim oranınıza bağlı olarak, bunları yılda en az iki kez değiştirmeniz yardımcı olacaktır.

Samsung su filtrenizi sıfırlamak için aşağıdakileri yapın;

 1.   Genellikle buzdolabının ortasında bulunan eski filtreyi çıkarın ve yenisini takın.
 2.   Ardından alarm düğmesini en fazla 5 saniye basılı tutun
 3.   Bundan sonra, en az 3 saniye boyunca buz tipine de uzun basın
 4.   Ardından yaklaşık 3 ila 5 saniye boyunca buz düğmesine uzun basın. Ve sonra su filtresini sıfırlayacaksın

Samsung Buzdolabı Fabrika Ayarları Nasıl Sıfırlanır

Fabrika ayarlarında yapabileceğiniz ayarlarla Samsung buzdolabınızın size zor anlar yaşattığını varsayalım. Bunu yaptığınızda, sahip olduğunuz tüm ayarlar ve önemli veriler kaybolacaktır. Bunu aşağıdaki iki adımı takip ederek yapabilirsiniz;

 1.   Hem güç dondurma hem de soğuk soğutma düğmelerini yaklaşık beş saniye basılı tutun. İki düğme neredeyse tüm Samsung buzdolaplarında bulunur.
 2.   Veya böyle bir durumda her zaman ekranda görünen hata kodlarını kontrol edebilirsiniz. Daha sonra hatayı nasıl çözeceğinizi Google’da yapabilirsiniz. Ancak akıllı bir buzdolabınız varsa, sorunu kendi kendine çözmelidir.

Samsung Buzdolabı Dokunmatik Ekranı Nasıl Sıfırlanır

Bir dokunmatik ekranınız olduğunu varsayalım, herhangi bir zamanda devre dışı moda geçmesini bekleyin. Yeni bir aktivite denedikten sonra cevap vermesi gerekse de bazen başarısız olur. Bu durumda, sıfırlamak için aşağıdaki adımları kullanmalısınız;

 • Açmak için her zaman buzdolabının sağ kapısının üst kısmında bulunan çıkarılabilir paneli itin
 • Kapının içinde kırmızı bir anahtar bulacaksınız; açık mı kapalı mı kontrol et
 • Anahtar açıksa, sağ tarafa bakacaktır, bu yüzden kapatın
 • Tekrar açmadan önce lütfen 15 saniye bekleyin. Açtıktan sonra, ekranda sıfırlamanın başarılı olduğunu gösteren bir Samsung logosu göreceksiniz.

Sıfırlamadan Sonra Yapmanız Gerekenler

Sıfırlamadan sonra, Samsung buzdolabınız iyi çalışabilmelidir. Ancak, her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için iyice kontrol etmelisiniz. Buzdolabının nasıl çalıştığını izlerken birkaç gün çok dikkatli olun. Sıcaklığın doğru olup olmadığını ve herhangi bir hata mesajı olup olmadığını kontrol edin.

Bir Buzdolabını Fişini Çıkararak Sıfırlayabilir misiniz?

Buzdolabının fişinin çıkarılması onu sıfırlamaya yardımcı olabilir. İade etmeden önce yaklaşık 45 dakika fişini çekin. Hemen tekrar takmadığınızdan emin olun; soğuması için zaman tanımak için prizden çıkarırsınız.

Samsung Buzdolaplarınızın Sıfırlama Düğmesi Var mı?

Tüm Samsung buzdolaplarında sıfırlama düğmesi yoktur. Ancak sizin su filtresi veya buz yapıcı varsa, olmalıdır. Sıfırlama düğmesi genellikle buzdolabının arkasında, buz kovasının arkasında veya kontrol panelinin üzerindedir.

Sonuç

Samsung buzdolabınızın sıfırlanmaya ihtiyaç duymasının birkaç nedeni vardır. Durum ne olursa olsun, buzdolabınızın tekrar iyi çalışması için yukarıdaki adımlardan herhangi birini kullanabilirsiniz. Samsung buzdolabınızı sıfırlarken işinize yarayan yöntemleri bizimle paylaşabilirsiniz.

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687