Anasayfa » Beyaz Eşya » Samsung Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Samsung Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Samsung Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Bulaşık makinenizde hata kodu gibi bir şeyler ters gittiğinde veya tahliye olmuyorsa, gereken tek şeyin iyi bir sıfırlama olduğunu düşünebilirsiniz. Çoğu zaman, tuhaf elektronik aksaklıklar (elektrik kesintisinden sonra meydana gelebilecek olanlar gibi) böyle bir sıfırlama ile giderilebilir, ancak bu bulaşık makinenizi yeniden başlatmazsa, ek sorun giderme gerekecektir.

Bununla birlikte, aldığınız hataya veya sahip olduğunuz soruna bağlı olarak, ilk sorun belirtisinde sıfırlamak her zaman iyi bir fikir değildir. Nasıl sıfırlayacağınızı, ne zaman yapmanız veya yapmamanız gerektiğini ve sıfırlama yardımcı olmazsa ne yapmanız gerektiğini okuyun.

Samsung bulaşık makinenizi nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Bulaşık makinesini kapatın
 2. Fişini çek
 3. 5 dakika bekle
 4. Bulaşık makinesini tekrar prize takın

Diğer cihazlarından farklı olarak, Samsung bulaşık makineleri bir sıfırlama düğmesine veya işlevsel olarak sahip olmama eğilimindedir. Bunun yerine, yukarıdaki geleneksel yönteme güvenirler.

Bununla birlikte, sıfırlama her zaman sorunu çözmeyebilir. Diğer düzeltmeleri aşağıda ayrıntılı olarak ele aldık, ancak kılavuzunuzu da kontrol ettiğinizden emin olun.

Açılmayan Bir Samsung Bulaşık Makinesi Nasıl Onarılır

Samsung bulaşık makineniz paspas olarak ölü mü oturuyor? O zaman endişelenme! Bunun için basit bir açıklama olabileceğinden, örneğin:

 • Güç düğmesine dokunduğunuzda yanıt vermiyor. Bu durumda, açılmayacaktır.
 • Devre kesicide atmış bir devre var. Takılırsa, bulaşık makinesi açılmayacaktır.
 • Bulaşık makinesinin yanındaki anahtar kapalı. Kapalıysa, bulaşık makinesi açılmayacaktır.
 • Bulaşık makinesi yakın zamanda kuruldu. Bulaşık makinesi kurulduğundan beri çalışmadı mı? O zaman kurulumla ilgili bir sorun olması muhtemeldir.

Aşağıdaki adımları uygulayarak bulaşık makinenizdeki sorunu çözebilirsiniz:

Bulaşık Makinesinin Açılmamasının Nedeni Nasıl düzeltilir?
Güç Düğmesine Dokunduğunuzda Yanıt Vermiyor   1. Dokunmatik ekran kontrol paneliniz var mı? Ardından kuru ellerle dokunduğunuzdan emin olun.
2. “Açık” düğmesinin çevresini temizleyin. Dokunmatik ekranlı bir kontrol paneliniz varsa, nemli bir bezle silin.
Devre Kesicinin Devreye Girmiş Bir Devre Var 1. Devre kesici atmışsa, tekrar yukarı çevirin .
2. Bulaşık makinesini açın.
Bulaşık Makinesinin Yanındaki Anahtar Kapalı 1. Anahtar “Kapalı” konumdaysa, açın.
2. Bulaşık makinesini kontrol panelinden açın.
Bulaşık Makinesi Yeni Yüklendi 1. Bulaşık makinesi kurulumcunuza başvurun.

Boşalmayan Bir Samsung Bulaşık Makinesi Nasıl Onarılır

Samsung bulaşık makineniz bir döngüden sonra suyu tahliye etmekte sorun mu yaşıyor? Ardından, bir bardak ve bir kova ile manuel olarak boşaltmaya başlamadan önce aşağıya bir göz atın. Biraz sonra, bulaşık makinesindeki suyun boşalmasının neden durdurabileceğine dair nedenler bulacaksınız. Ve en önemlisi, sorunu çözmek için talimatlar bulacaksınız.

 • Engellenen kanallar. Giderleri tıkadıysanız, bulaşık makinesindeki suyun boşaltılması uzun zaman alacaktır. Veya hiç boşaltılmayabilir.
 • Boşaltma hortumu sıkıştırılarak kapatılır. Bulaşık makinesinin ağırlığı tahliye hortumunun üzerinde duruyorsa, suyun geçmesine izin vermeyecektir.
 • Boşaltma hortumu bir hava boşluğuna bağlı değil. Boşaltma hortumu düzgün bağlanmazsa, kirli su bulaşık makinesine geri akabilir.
 • Bükülmüş bir tahliye hortumu. Tahliye hortumunuz bükülmüş veya hasar görmüş mü? O zaman suyun tahliyesi zorlaşır.
 • Kontrol paneli hata kodları veya yanıp sönen ışıklar gösteriyor. Bazı kodlar ve ışıklar, tahliye hortumunuzun takılmasıyla ilgili sorunları vurgular. Bulaşık makineniz bunu yaparsa, çalışması için hortumdaki sorunu gidermeniz gerekecektir.
Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri elektrikle çalışan bir açılır tavan kilitleme cihazıdır. Bimetal ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !