Samsung Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Samsung Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Bulaşık makinenizde hata kodu gibi bir şeyler ters gittiğinde veya tahliye olmuyorsa, gereken tek şeyin iyi bir sıfırlama olduğunu düşünebilirsiniz. Çoğu zaman, tuhaf elektronik aksaklıklar (elektrik kesintisinden sonra meydana gelebilecek olanlar gibi) böyle bir sıfırlama ile giderilebilir, ancak bu bulaşık makinenizi yeniden başlatmazsa, ek sorun giderme gerekecektir.

Samsung Bulaşık Makinesi Nasıl Resetlenir ?

Samsung Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama, aldığınız hataya veya sahip olduğunuz soruna bağlı olarak, ilk sorun belirtisinde sıfırlamak her zaman iyi bir fikir değildir. Nasıl sıfırlayacağınızı, ne zaman yapmanız veya yapmamanız gerektiğini ve sıfırlama yardımcı olmazsa ne yapmanız gerektiğini okuyun.

Samsung bulaşık makinenizi nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Bulaşık makinesini kapatın
 2. Fişini çek
 3. 5 dakika bekle
 4. Bulaşık makinesini tekrar prize takın

Diğer cihazlarından farklı olarak, Samsung bulaşık makineleri bir sıfırlama düğmesine veya işlevsel olarak sahip olmama eğilimindedir. Bunun yerine, yukarıdaki geleneksel yönteme güvenirler.

Samsung Bulaşık Makinesi Program Sıfırlama

Bununla birlikte, sıfırlama her zaman sorunu çözmeyebilir. Diğer düzeltmeleri aşağıda ayrıntılı olarak ele aldık, ancak kılavuzunuzu da kontrol ettiğinizden emin olun.

Bulaşık makinenizde bir hata kodu gibi bir şeyler ters gittiğinde veya boşaltmıyorsa, tüm gerekenin iyi bir sıfırlama olduğunu düşünebilirsiniz. Çoğu zaman, garip elektronik arızalar (elektrik kesintisinden sonra meydana gelebilecekler gibi) bu tür bir sıfırlama ile temizlenebilir, ancak bu, bulaşık makinenizi yeniden başlatmazsa, ek sorun giderme gerekecektir. Ancak, aldığınız hataya veya sahip olduğunuz soruna bağlı olarak, ilk sorun belirtisinde sıfırlamak her zaman iyi bir fikir değildir. Nasıl sıfırlayacağınızı, ne zaman yapıp yapmamanız gerektiğini ve sıfırlama yardımcı olmazsa ne yapacağınızı okuyun.

Bulaşık makinenizi sıfırlamak kolaydır. Fişi çekin (veya devre kesiciden gücü kapatın), elektrik yükünün kurutucudan çıkması için biraz bekleyin (genellikle en fazla 1 ila 5 dakika) ve ardından tekrar açın.

Bu kadar. Sıfırlamak için gereken tek şey bu.

Bulaşık makinenizi sıfırlamak, hafızadaki tüm hata kodlarını silecektir. “Harika, şimdi bulaşık makinem tekrar çalışmaya başlayacak” diye düşünebilirsiniz, ancak bu biraz daha karmaşık.

Her şeyden önce, çoğu hata kodu bulaşık makinenizde çözmeniz gereken bir sorunu belirtir. Sorunu gidermek için sorun giderme işlemini gerçekleştirmeden önce sıfırlama yapmak, kodun hemen değilse de yakında geri gelmesine neden olacaktır. Örneğin, bulaşık makinesi başlamıyor, bunun nedeni kapının tamamen kapanmaması olabilir ve sıfırlama bunu düzeltmez.

Ya da bulaşık makineniz açılmayacak hiç, özellikle yakın zamanda kurulduysa, kurulumla ilgili bir sorun olması muhtemeldir. Bu durumda, tercihen profesyonel bir kurulumcu ile kurulumu gözden geçirmelisiniz. Ya da son olarak, eğer bir drenaj sorunu, genellikle 5C, 5E, OC veya OE gibi hata kodlarıyla, o zaman bu genellikle tahliye hortumunun takılma şekliyle ilgili bir şeydir ve önce tahliye hortumuyla ilgilenmezseniz sıfırlama sorunu çözmez .

Peki ne zaman sıfırlamalısınız? Önce tüm sorun giderme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra. Bazı hata kodları, bunları düzeltmek için ne gerekiyorsa yaptıktan sonra bile bulaşık makinesinde kalır, bu nedenle bulaşık makinesini sıfırlamak gerekir. (bkz. hata kodu her bir kod için ne sorun giderme yapılacağına ilişkin bir liste için kılavuz veya yanıp sönen ışıklar dijital ekranı olmayan modeller için makale.)

Sıfırlama işe yaramazsa (ve önce tüm sorun giderme adımlarını denediyseniz) ve kod tekrar gelirse, servis talep etmeniz gerekir. Sorun giderme kılavuzlarımızın sonunda hizmet talep etmek için bir bağlantı bulabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Her 30 – 40 Saniyede Bir Bip Sesi Veriyor

Bazen bulaşık makinesinde bulaşık ve tencereler yıkanırken kapı açılır. Bulaşık makinesinden 30 ila 40 saniye sonra bir ses çıkarır. Tencereleri yıkarken ve temizlerken kapağı kontrol etmelisiniz. Kapak düzgün kapatılmışsa ve bulaşık makinesi bir yerde herhangi bir sorun olduğunu gösterdiğinden 30 ila 40 saniyede bir bip sesi çıkarsa Samsung bulaşık makinesini sıfırlamalısınız. Bulaşık makinesini sıfırladıktan sonra yıkama amaçlı kullanın. Her 30 ila 40 saniyede bir bip sesi, garanti süresinden önce bulaşık makinesinin zarar görmesi için iyi değildir.

Belirti

Yukarıdaki her iki göstergeyi de tartıştığımız gibi, bunlar herhangi bir Samsung bulaşık makinesinde meydana geldiğinde sıfırlanmalıdır. Her iki nedenin de gerçekleşmemesi durumunda bulaşık makinesi tamamen uygundur.

Doğru bakım için, tüm Samsung bulaşık makinelerinde sıfırlama düğmesi mevcuttur, buton sadece 10 saniye boyunca basılır, ardından bulaşık makineniz güncellenmelidir np sorunları meydana gelir. Gücü, sıfırlama öncesi ile karşılaştırıldığında hızlı yenilemek ve çalışmaktır. Bir süre bulaşık makinesi koku yapar yemek parçacığı içine batırılır. Bu durumda bulaşık makinesini önerilen deterjanla yıkayın , kuruduktan sonra neredeyse bir gün sonra sıfırlanmalıdır .

Bir yorum

 1. 6kg Samsung çamaşır makinesi 4E arızası veriyor. Hortum ları değiştim.
  Çeçme başlığını değiştim.
  su giriş Filtlereli temizledim.
  Ama genede çalışma sırasında durup 4E sinyalini veriyor. Çözüm fikriniz nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi