Regal Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama
Regal Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Regal Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Regal Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Her zaman değil, bir arızaya ciddi sonuçlar eşlik eder, bunun sonucunda ustayı aramanız ve pahalı parçalar satın almanız gerekir. Kendi kendinize çözmesi kolay sorunların bir listesi vardır. Her bulaşık makinesi farklıdır ve teknolojideki tüm ilerlemelerle, her bulaşık makinesi için her şeyi iyileştirmek zordur. Bununla birlikte, yukarıda bahsedilen popüler markaların gösterdiği gibi, belirli markanızı sıfırlamak için kullanabileceğiniz genel bir prosedür vardır.

Regal Bulaşık Makinesi Nasıl Resetlenir ?

 • Regal Bulaşık makinesi başla bekle ışığı Yanıp Sönüyor
 • Regal Bulaşık Makinesi resetleme
 • Regal Pratik BM 410 resetleme
 • Regal 3 programlı Bulaşık Makinesi resetleme
 • Regal bulaşık makinesi arıza veriyor
 • Regal bulaşık makinesi başla bitti ışığı Yanıp Sönüyor
 • Regal BM 310 Bulaşık Makinesi resetleme

Ancak kullanım kılavuzunuza bakamıyorsanız, genel bir kural olarak aşağıdakileri deneyin:

 1. Başlat / sıfırla düğmesine 3 saniye basın.
 2. Sorun devam ederse, güç kaynağından kapatarak bulaşık makinenizi yeniden başlatın.
 3. Makineyi bir dakika kapalı bırakın ve gücü tekrar açın.

Bulaşık makineniz yine de yeniden başlamazsa, arızanın arkasındaki nedenleri incelemelisiniz.

Regal Bulaşık Makinesi Program Sıfırlama

Sigortanız Atmış Olabilir

Regal Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama, Bulaşık makineniz döngünün ortasında çalışmayı durdurduysa veya çalışmayı durdurduysa, kontrol etmeniz gereken ilk şey gücün çalışıp çalışmadığıdır. Güç ekranınız yanmıyorsa, bir sigorta veya atmış bir şalter atmış olabilirsiniz.

Bulaşık makinenizin atmış bir termal sigortası varsa, muhtemelen bulaşık makinesinin kendisinde altta yatan bir neden vardır. Termik bir sigorta, motorunuzu ve parçalarınızı aşırı sıcaklıklardan korur, bu nedenle sigortayı değiştirmek, altta yatan sebebe yardımcı olmaz.

Kapı Mandalınızda Arıza Var

Kontrol panelinizde hala aydınlatma varsa ve bulaşık makineniz çalışmıyorsa, çoğu zaman sorun kapı mandalınız veya mikro anahtarınızdadır. Mikro anahtar, ünitenizin dahili kontaklarını açmak ve kapatmak için yaylı bir kol kullanan küçük bir hızlı hareket mekanizmasıdır. Ünite içindeki yüksek sıcaklıklar nedeniyle makinenizin bir güvenlik mekanizması olarak çalışabilmesi için kapı mandalının yerine kilitlenmesi gerekir.

Mandalın bulaşık makinenizin çalışmasını engellediğinden emin olmak için kapı anahtarını anlık olarak açıkken manuel olarak etkinleştirerek test edebilirsiniz.

Kapı Mandalınız Kirlendi

Bulaşık makinenizin yanıp sönmesinin bir nedeni, kapı mandalının veya mikro anahtarın kapının iç tarafındaki yiyecek veya sabun kalıntısı ile kirlenmiş olabilmesidir. Lastik contanızın temiz olduğundan emin olun ve herhangi bir kalıntıyı gidermek için kapı mandalınızı bir Q-ucu ile temizleyin.

Kontrol Paneliniz Arızalı

Elektronik kontrol paneli, bulaşık makinenizin hareketlerinden sorumludur ve bu kontrol cihazındaki bir arıza, çeşitli semptomlara sahip olabilir. Programınız yıkama ortasında durabilir veya ışıklar sürekli olarak yanıp sönebilir veya makinenizde hala güç varken ışıklar sönük kalabilir. İyi bir temel kural, sorun giderme altındaki belirli ürününüz için kullanıcı kılavuzunuzu kontrol etmektir.

İşte bir olan örnek kontrolü veya tuş takımı arızalı olup olmadığını belirlemek için bir girdap kılavuzu:

 1. Bulaşık makinenizin fişini çekin veya güç kaynağınızdan kapatın.
 2. Bulaşık makinenizin kapısını açın.
 3. Konsolu açın ve tuş takımı şerit bağlantısını kumandadan ayırın.
 4. Konsolunuzu değiştirin ve kapıyı açık bırakın.
 5. Gücü yeniden bağlayın.
 6. 5 saniye bekleyin.
 7. Bulaşık makinesinin kapısını kapatın.
 8. Monitör yanıtını kontrol edin.
  • Kontrol iyi görünüyorsa, tahliye motorunu 2 dakika açarsanız yanıt vermelidir.
  • Kontrolünüz hala düzgün çalışıyorsa, sorunun tuş takımınız olduğunu anlayacaksınız.
 9. Kontrol panelinizde hala tuş takımı kapalıyken kısa devreler görüyorsanız, boşaltma işlevi çalışmayacaktır. Sorun kontrol panelinizdir.

Motorunuz veya Pompanız Arızalı

Bulaşık makineniz susuz ve yeterli su basıncı olmadan çalışamaz. Bulaşık makineniz çalışmazsa su kaynağınızın bağlı olduğundan ve suyun ana şebekeden aktığından emin olun. Makineniz döngünün ortasında durursa ve su bağlıysa veya sızıntı varsa, bir su pompası veya motor sorununuz olabilir.

Motor yeterli basıncı sürdürebilirse, döngünün ortasında kapanacak veya tamamen çalışmayacaktır.

Fan Tertibatınız veya Termostatınız Arızalı

Bulaşık makineniz döngünün ortasında durursa veya kurutma döngüsünü tamamlamaz veya atlarsa, fanınızla olabilir. Alternatif olarak, bulaşık makineniz kurutma döngüsünde kesilirse, suçlanacak hatalı bir termostat olabilir.

Termostatınız arızalıysa, kurutma döngüsü sırasında kapanabilir veya hiç çalışmayabilir. Bir yıkama döngüsünden sonra bulaşıklarınızın düzgün yıkanmadığını ve makinenin içinin soğuk olduğunu fark edeceksiniz.

Çocuk Kilidiniz Açık

Bazı markalar, çocuk kilidi veya güç düğmesi üç saniye basılı tutulana kadar diğer tüm düğmelerin çalışmasını durduracak bir çocuk kilidi etkinleştirmesine sahiptir.

Makineniz Uyku Modunda

Bazı bulaşık makinesi markalarının kontrol panellerinde uyku işlevi vardır. Bu eylem, makinenizin gücünüz açıkken durmasına neden olabilir. Göre imalatçı uyku ışığı devre dışı bırakılıncaya kadar, başlangıç / öz geçmişe sahip olmalıdır / birkaç saniye düğme aşağı iptal edin.

Bulaşık Makineniz Gecikmeli Yıkama Modunda veya Kontrol Kilidiniz Açık

Bulaşık makinenizin gecikmeli modda veya kontrol kilidi altında olmadığından emin olun. Makineniz gecikme modundaysa, gecikmeyi devre dışı bırakmak için iptal / tahliye düğmesine ve çevrimi yeniden etkinleştirmek için başlat / devam et düğmesine basın.

Kontrol kilidini devre dışı bırakmak isterseniz, sadece Kilit düğmesine basın ve devre dışı kalana kadar basılı tutun, ardından döngünüze devam edin. Makinenizde böyle bir düğme yoksa, kullanım kılavuzunuza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi