Anasayfa » Beyaz Eşya » Ocak Nasıl Sıfırlanır ?

Ocak Nasıl Sıfırlanır ?

Ocak Nasıl Sıfırlanır ? Çoğu çağdaş fırının, bir tür zamanı gösteren birden fazla kumandası vardır ve bu da hangi düğmenin neyi çalıştırdığı konusunda kafa karışıklığına neden olur. Bunlar saat, pişirme süresi, pişirme süresi ve standart zamanlayıcıyı içerir.

Fırın Tuş Takımı

  1. Hangi düğmenin günün saatini ve hangisinin standart zamanlayıcıyı ayarladığını öğrenin. “Pişirme Süresi” ve “Pişirme Süresi” tuşları varsa, her biri için ayrı “Durdur” düğmeleri olmalıdır. Saati ayarlamanıza yardımcı olmak için tuş takımınızda yukarı ve aşağı oklar olacaktır.
  2. “Pişirme Süresi” ve “Isıtma Süresi” düğmelerini anlayın. Bu özelliklerin her biri, fırını başlatmak için belirli bir zaman girebileceğiniz otomatik zaman kontrolleridir. Kapatma süresini girmek için eşlik eden “Pişirme Süresini Durdur” veya “Pişirme Süresini Durdur” düğmelerini kullanın.
  3. Saatinizi ayarlayın. Bu özellik “Saat” olarak etiketlenecektir ve günün saatini ayarlamak için kullanılır.
  4. “Zamanlayıcı Açma / Zamanlayıcı Kapatma” düğmesini bulun. Bu tuşla yemek pişirmek veya pişirmek istediğiniz süreyi ayarlayabilirsiniz. Bu süre sona erdiğinde bir zil sesi duyulacaktır. “Pişirme Süresi” ve “Pişirme Süresi” düğmelerinin aksine, “Zamanlayıcı Açma / Zamanlayıcı Kapatma”, bir süre girdiğinizde veya süre dolduğunda fırını başlatmaz veya durdurmaz.

Zamanlayıcının Ayarlanması ve Sıfırlanması

  1. “Zamanlayıcı Açma / Zamanlayıcı Kapatma” düğmesini bulun. Bu, zamanlayıcınızı açmak ve kapatmak için kullanacağınız düğmedir.
  2. Zamanlayıcınızı başlatın. “Zamanlayıcı Açma / Zamanlayıcı Kapatma” düğmesine bastığınızda, saati ayarlamak için tuş takımınızdaki yukarı-aşağı ok düğmelerini kullanın.
  3. Zamanlayıcıyı sıfırlayın. Sesli uyarı kapandığında, zamanlayıcıyı kapatmak için “Zamanlayıcı Açma / Zamanlayıcı Kapatma” düğmesine basın. Zamanlayıcıyı sıfırlamak istiyorsanız, “Timer On / Timer Off” a tekrar basın ve saati ayarlamak için ok tuşlarını kullanın.

İPUCU

Tüm fırınlar aynı özelliklere sahip değildir. Özel modelinizi nasıl kullanacağınızı öğrenmek için fırın üreticinizin web sitesini ziyaret edin.

UYARI

Kaosu önlemek için pişirmeden önce fırınınızın tuş takımını nasıl kullanacağınızı öğrenin. Unutmayın, ısı ile çalışıyorsunuz ve yemek pişirirken yorulursanız kendinizi yaralayabilirsiniz.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri elektrikle çalışan bir açılır tavan kilitleme cihazıdır. Bimetal ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !