Ocak Nasıl Sıfırlanır ?

Ocak Nasıl Sıfırlanır ? Çoğu çağdaş fırının, bir tür zamanı gösteren birden fazla kumandası vardır ve bu da hangi düğmenin neyi çalıştırdığı konusunda kafa karışıklığına neden olur. Bunlar saat, pişirme süresi, pişirme süresi ve standart zamanlayıcıyı içerir.

Ocak Nasıl Resetlenir ?

Bir ocağınız varsa, elektrikli ateşleme çalışmıyorsa, ocak brülörlerini kibritle yakabilirsiniz. Ancak, brülörler yanmıyorsa ve bu elektrik kesintisi gibi bariz bir sorunun sonucu değilse, sorunu gidermeniz gerekir.

 1. Brülör ızgarasını, brülör kapağını ve brülör tabanını kaldırın.
 2. Bir kürdan veya biraz basınçlı hava ile brülördeki yiyecek kalıntılarını temizleyin.
 3. Hazır oradayken ızgarayı, kapağı ve kasayı temizleyin.
 4. Ateşleyiciyi kontrol modülüne bağlayan kabloları kontrol edin. Burada gevşek bir bağlantı varsa, sıkın.

Aşama 1

LCD ekran saati gösterene kadar “Clear/Off” düğmesine birkaç kez basın. Sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için kontrolleri kullanarak pişirme talimatlarınızı yeniden girin.

Adım 2

LCD ekran kapanana ve fırın kapanana kadar “Temizle/Kapat” düğmesine basın. “Başlat/Aç” a basın ve set üstü ocak veya fırın işlevlerini kullanmayı deneyin.

Aşama 3

Fırının güç kaynağını prizden veya devre kesiciden ayırın ve 60 saniye bekleyin. Gücü tekrar açın, fırının çalışmasına izin verin. Fırını kullanmayı deneyin. Gücü kestikten sonra saati sıfırlamanız gerekecektir.

Ocak Tuş Takımı

 1. Hangi düğmenin günün saatini ve hangisinin standart zamanlayıcıyı ayarladığını öğrenin. “Pişirme Süresi” ve “Pişirme Süresi” tuşları varsa, her biri için ayrı “Durdur” düğmeleri olmalıdır. Saati ayarlamanıza yardımcı olmak için tuş takımınızda yukarı ve aşağı oklar olacaktır.
 2. “Pişirme Süresi” ve “Isıtma Süresi” düğmelerini anlayın. Bu özelliklerin her biri, fırını başlatmak için belirli bir zaman girebileceğiniz otomatik zaman kontrolleridir. Kapatma süresini girmek için eşlik eden “Pişirme Süresini Durdur” veya “Pişirme Süresini Durdur” düğmelerini kullanın.
 3. Saatinizi ayarlayın. Bu özellik “Saat” olarak etiketlenecektir ve günün saatini ayarlamak için kullanılır.
 4. “Zamanlayıcı Açma / Zamanlayıcı Kapatma” düğmesini bulun. Bu tuşla yemek pişirmek veya pişirmek istediğiniz süreyi ayarlayabilirsiniz. Bu süre sona erdiğinde bir zil sesi duyulacaktır. “Pişirme Süresi” ve “Pişirme Süresi” düğmelerinin aksine, “Zamanlayıcı Açma / Zamanlayıcı Kapatma”, bir süre girdiğinizde veya süre dolduğunda fırını başlatmaz veya durdurmaz.

Zamanlayıcının Ayarlanması ve Sıfırlanması

 1. “Zamanlayıcı Açma / Zamanlayıcı Kapatma” düğmesini bulun. Bu, zamanlayıcınızı açmak ve kapatmak için kullanacağınız düğmedir.
 2. Zamanlayıcınızı başlatın. “Zamanlayıcı Açma / Zamanlayıcı Kapatma” düğmesine bastığınızda, saati ayarlamak için tuş takımınızdaki yukarı-aşağı ok düğmelerini kullanın.
 3. Zamanlayıcıyı sıfırlayın. Sesli uyarı kapandığında, zamanlayıcıyı kapatmak için “Zamanlayıcı Açma / Zamanlayıcı Kapatma” düğmesine basın. Zamanlayıcıyı sıfırlamak istiyorsanız, “Timer On / Timer Off” a tekrar basın ve saati ayarlamak için ok tuşlarını kullanın.

İPUCU

Tüm fırınlar aynı özelliklere sahip değildir. Özel modelinizi nasıl kullanacağınızı öğrenmek için fırın üreticinizin web sitesini ziyaret edin.

UYARI

Kaosu önlemek için pişirmeden önce fırınınızın tuş takımını nasıl kullanacağınızı öğrenin. Unutmayın, ısı ile çalışıyorsunuz ve yemek pişirirken yorulursanız kendinizi yaralayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi