• 365 Gün Açığız.

 • merkezteknikservis@gmail.com

 • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Mitsubishi Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları Klima uzaktan kumandadan kontrol edilir. Hassas ayarlar yapmanızı sağlar. İç üniteden sadece cihazı açıp kapatabilir ve soğutma veya ısıtma modunu ayarlayabilirsiniz. Sıcaklık parametrelerinin uzaktan kumanda olmadan ayarlanması mümkün değildir.

Mitsubishi Klima Kumanda İşaretleri Ve Kullanımı

KLİMA ÇALIŞMA MODLARI VE FAYDALI FONKSİYONLAR

Mitsubishi Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları Modern klimalar hayatımızı daha konforlu hale getirmek için tasarlanmıştır. Üreticilerin onları geliştirmekten yorulmamaları, onlara yeni fırsatlar vermeleri boşuna değildir. Geleneksel “soğutma”, “ısıtma”, “nem alma”, “havalandırma”, “iyonizasyon”, “temizleme” ve diğer seçeneklerle desteklendi. Kontrol panelini süsleyen çok sayıda simge, deneyimsiz bir kullanıcının kafasını karıştırabilir. Aslında, her şey göründüğü kadar zor değil – herkes bunun veya bu sembolün / yazıtın ne anlama geldiğini anlayabilir.

KLİMANIN ANA MODLARI

Modern klima sistemlerindeki fonksiyonların sayısı büyük ölçüde değişebilir. Bununla birlikte, hemen hemen tüm bölünmüş sistemlerde (marka bağlantısından bağımsız olarak) bulunan geleneksel çalışma modları vardır.

KLİMADA SOĞUK NE ANLAMA GELİR

Soğuk “soğutma”, cihazın genellikle satın alındığı ana işlevdir. Soğutma, sıvı freonun gaz haline geçmesi nedeniyle oluşur. İşlem, bir sıvının yoğuşma sırasında ısı verdiği ve buharlaştığında uzaklaştırdığı fizik yasasına dayanmaktadır. Yani sistem ısıyı odadan sokağa aktarır ve birçok kişinin yanlış düşündüğü gibi soğuk üretmez.

Mitsubishi Klima Kumanda Sembolleri

KLİMA ÜZERİNDE SICAK NE ANLAMA GELİYOR?

Kontrol panelinde veya kasada görülebilen Isı yazısı, “sıcak”, ısıtma ”,“ ısıtma ”olarak tercüme edilir. Hemen hemen tüm modern klimalar, sadece serinliği değil, aynı zamanda sezon dışında da istenen sıcaklığı verebilir. Dış ünite, mod etkinleştirildiğinde soğutucu akışkan hareketinin yolunu değiştiren dört yollu bir vana ile donatılmıştır. Sonuç olarak, iç ünite ısıtma için, dış ünite ise soğutma için çalışır.

Ev klimalarının %99’unda varsayılan olarak bir ısıtma modu bulunur.

KLİMA ÜZERİNDEKİ KURU FONKSİYONU NE ANLAMA GELİR?

Kuru işlevi, fazla nemi gidermek için tasarlanmıştır. Yüksek nem, küf oluşumunu, patojenlerin gelişimini tetikler, alerji ve astımdan muzdarip kişilerin refahını kötüleştirir. Kuru mod, 5-10 dakikalık duraklamalarla döngüsel olarak çalışır. Hava sıcaklığı pratik olarak değişmez (1 ° С’lik dalgalanmalar göz ardı edilebilir).

KLİMA FAN HIZI MODU

Fan Hızının temel işlevi odanın havalandırılmasını amaçlar. “Havalandırma” ve “havalandırma” terimleri karıştırılmamalıdır. İlk durumda, hava dışarıdan gelmez. İç ünitenin döner şaftı oda havasını basitçe dolaştırır – sistem bir fan gibi çalışır. Ancak, besleme havalandırma seçeneğinin uygulandığı birinci sınıf klimalar vardır. Taze dış havayı içeri alabilir ve iç mekanlarda taşıyabilirler.

“Havalandırma” ve “havalandırma” terimleri karıştırılmamalıdır. Klima havalandırma modunda çalışırken sokaktan taze hava girişi oluşmaz!

KLİMA KONTROL PANELİNDEKİ SİMGELER

Kontrol paneli, çalıştırmada kolaylık sağlamak için tasarlanmış birçok sembol ve yazı içerir.

  • Hız . Hız düğmesi (fan kontrol düğmesi), Fan Hızı işlevi ile karıştırılmamalıdır. Butona basıldığında fan dönüş hızı değişir ve Fan modu aktif olduğunda havalandırma işlemi başlar.
  • Otomatik . Otomatik mod ile Otomatik fan hızı arasında ayrım yapmak önemlidir. İlkini seçerken, cihaz programı otomatik olarak seçer (sıcaklık sensörlerinin okumalarına göre). Benzer bir yazıya sahip çark hızı düğmesine bastığınızda, sistem fan hızını bağımsız olarak değiştirecektir – Düşük, Orta, Yüksek (zayıf, orta, güçlü).
  • salıncak . Panjurların (perdelerin) konumunu değiştirme düğmesi, hava akışının yönünü ve yüksekliğini değiştirmenize, bir kişiyle doğrudan teması ve cereyan oluşmasını önlemenize olanak tanır. Gerekirse damperler, eşit hava dağılımını sağlamak için ritmik olarak salınacak şekilde ayarlanabilir.
  • Zamanlayıcı . 24 saatlik zamanlayıcıyı kullanarak teknisyeni istediğiniz saatte açıp kapatacak şekilde programlayabilirsiniz. Gerekli süre ve sıcaklık değerlerini ayarladıktan sonra, örneğin işten eve gelmeden 1 saat önce belirli bir modu başlatabilirsiniz.

Bazı modellerde, standart günlük zamanlayıcıya ek olarak, cihazın tüm hafta / ay boyunca otomatik olarak açılıp kapanması için ayarlar yapmanızı sağlayan haftalık bir zamanlayıcı da vardır.

 • uyku . “Rahat uyku” işlevi, dinlenme için uygun koşulların yaratılmasını varsayar. Bu seçenek etkinleştirildiğinde, klima neredeyse sessiz çalışmaya başlar, sıcaklığı kademeli olarak 2-3 ° C artırır veya azaltır.
 • turbo . Bu işlev yalnızca soğutma için çalışırken kullanılabilir. Düğmenin etkinleştirilmesi, odayı hızlı bir şekilde soğutmak için güçte bir artış gerektirir. Turbo seçeneği, ayarlanan sıcaklığa ulaşmak için gereken süreyi 2 kat azaltır.

EK KORUMA ÖZELLİKLERİ

Rahat bir atmosfer yaratmayı amaçlayan işlevlere ek olarak, bazı modern klima modellerine (esas olarak orta ve birinci sınıf sınıflar) kendini koruma işlevleri yerleştirilebilir.

 • Kendi kendine teşhis . Seçenek, sorunları zamanında tespit etmeye yardımcı olacak ve daha ciddi sorunların ortaya çıkmasını önleyecektir. Bir arıza, bir ışıklı gösterge ve bir hata kodu ile belirtilecektir. Sayısal ve harf tanımlarının kodunun çözülmesi kullanım talimatlarında bulunabilir.
 • Otomatik yeniden . Otomatik Yeniden Başlatma işlevi, bir elektrik kesintisinden sonra önceki ayarlarla çalışmaya devam etmenizi sağlar. Güç kaynağı geri yüklendikten sonra sistemi otomatik olarak yeniden başlatma yeteneğinden yoksun, varsayılan parametrelerle çalışmaya başlarlar ve hatta bekleme moduna geçerler.
 • Kompresör koruması . Kompresör aşırı akım koruması, tüm sistemin ömrünü uzatmak için önemli bir seçenektir. Fonksiyon, klemenslerin kaynaşmasını, kontakların yapışmasını, yangını ve kompresör arızasını önler. Aşırı akım hatasının ana nedenleri yüksek tahliye basıncı, dönüşler arası veya kısa devredir.
 • Buz çözme . En kullanışlı seçeneklerden biri olarak adlandırılabilir. Dış ünitede “kar kaplama” birikmesi, üretkenliğin azalmasına ve parçaların erken aşınmasına neden olur. Dış ünitenin ısıtması, ünite kar ve buz algıladığı anda otomatik olarak başlar.
 • Soğuk havalarda dahil edilmeye karşı koruma . Kışın düşük sıcaklıklar için hazırlıksız cihazı açmak mümkün değildir – bu arızaya yol açacaktır. Bu nedenle bazı üreticiler, ürünlerini soğuk mevsimde açılmaya karşı bir koruma sistemi ile donatırlar. Termometre 5-10 ° C’nin altına düşerse, bölünmüş sistem açılmaz.

ÖZEL YETENEKLER

Çoğunlukla premium modellerde bulunan bir dizi özel özellik vardır. Sağlıklı bir mikro iklim, ekonomik enerji tüketimi ve sistem yönetimi kolaylığı yaratmayı amaçlar.

 • Hava temizleme . Bugün, çok seviyeli hava temizleme konusuna daha fazla önem verilmektedir. Klima ekipmanı, bakteri, toz, polen, hayvan kılı ve hoş olmayan kokuları gidermek için tasarlanmış ince filtrelerle (karbon, elektrostatik, ultrasonik, enzimatik) donatılmıştır.
 • iyonlaşma . İyonizasyon, havanın insan sağlığı üzerinde olumlu etkisi olan negatif yüklü parçacıklarla doygunluğudur. İyonizasyon antibakteriyel etkiye sahiptir, tütün dumanını, hoş olmayan kokuları, toksik kimyasal bileşikleri giderir.
 • Hacimsel akış . 3D Auto işlevi, panjurların farklı yönlerde çalışmasını sağlar. Sonuç, odadaki ulaşılması en zor alanlara ulaşan hacimsel bir hava akışıdır. Bu hava beslemesi, sabit bir mikro iklim sağlar ve cereyan olmaz.
 • Hissediyorum . Seçenek, sahibi için rahat olan bir modun otomatik seçimine odaklanır. Odadaki mevcut sıcaklık, nem seviyesi ve kullanıcının eylemlerinin geçmişi gibi verilerin analizine dayanır. Alınan bilgilere bağlı olarak cihaz havayı ısıtmaya, soğutmaya, kurutmaya vb.
 • Gece modu . Ev üyeleri için dinlendirici bir uyku sağlar. İlgili düğmeye bastıktan sonra sistem daha sessiz çalışmaya başlar ve derin ve uzun süreli uyku için ideal koşullar yaratır. Belirtilen programı seçtiğinizde sistem ekonomi moduna geçer.
 • EKO tasarruf modu . Teknolojinin tüm avantajlarından yararlanmanızı ve yaklaşık %25 elektrik tasarrufu yapmanızı sağlar. Yani, iklim sistemi, minimum gürültü ve enerji kaynaklarının ekonomik tüketimi koşullarında çalışırken sıcaklığı rahat bir seviyede tutacaktır.
 • Akıllı göz . Akıllı göz (hareket sensörü), uygun bir atmosfer yaratmayı ve enerji tüketimini azaltmayı amaçlar. Sensör odada insanların varlığını algılarsa, iç ünite havanın yönünü düzenlemeye başlayacak ve mevcut olanlar üzerinde akış akışını önleyecektir. Belirli bir süre (ortalama – 20 dakika) hareket olmazsa sistem ekonomi moduna geçer.
 • Sıcak başlangıç . Cihaz ısıtma için çalıştığında, serin mevsimde işlev vazgeçilmez hale gelecektir. “Sıcak başlangıç”, odaya soğuk hava beslemesini ortadan kaldırır. Bu, fanı geçici olarak bloke ederek yapılır (freon, ısıtma için gerekli göstergelere ulaşana kadar).
 • Wi-Fi . Cihaz, uzaktan kumanda kullanılmadan bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon aracılığıyla kontrol edilebilir. İşlev, bir wi-fi modülü ile donatılmış cihazlar için geçerlidir. Klimayı açmak veya kapatmak, istenen sıcaklığı ve hava debisini ayarlamak, damperlerin modunu ve konumunu seçmek için özel bir uygulama indirmeniz gerekir.

UZAKTAN KUMANDAYI KULLANMADAN KLİMAYI AÇMA

Cihazı uzaktan kumanda olmadan ve Wi-Fi kontrolü olmadan açabilir miyim? Evet! Bunu yapmak için, gövdede veya kapağın altında bulunan bir yedekleme düğmesi bulmanız gerekir. Sıklıkla vurgulanır. Bu şekilde açıldığında sadece 2 modun etkinleştirilebileceğine dikkat edilmelidir – “Otomatik” ve “Soğutma”.

Farklı üreticilerin klima modellerindeki mod sayısı büyük ölçüde değişebilir. HVAC ekipmanı satın almadan önce hangi işlevlere ihtiyacınız olduğuna karar verin. Bu, beklentileri tam olarak karşılayan ve uygun fiyatlı bir model seçmenize yardımcı olacaktır.

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687