Miele Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Miele Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Yıkayıcınız bir hatamı gösteriyor? Miele çamaşır makineleri yerleşik teşhis sistemlerine sahiptir. Yıkayıcınız sistemde bir arıza veya hata bulur, görür veya tespit ederse, bir hata veya arıza kodu gösterecektir. Hata kodu, görüntü ekranında olağan sayıların olduğu yerde görüntülenecek veya LED ışıklarının yanıp sönmesi sağlanacaktır.

Miele Çamaşır Makinesi Nasıl Resetlenir ?

 • Miele çamaşır Makinesi resetleme
 • Miele çamaşır Makinesi program iptali
 • Miele w1 Çamaşır Makinesi resetleme
 • ,Miele çamaşır makinesi uyarı işaretleri

Miele Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Bir hata görüntülendiğinde, yıkayıcınız size belirli bir hata söylüyor demektir. Hata veya arıza sizin tarafınızdan çözülemezse, bir onarım teknisyeni gerektirir. Dijital göstergeli Miele Çamaşır Makinelerinin birçok farklı model numarası vardır, bu nedenle bir hata kodu görürseniz neyin yanıp söndüğünü veya görüntülendiğini not edin. Bir hata kodu gösteriyorsa, gücü yıkayıcıdan çekmeyin. Güç fişini çekerseniz, arıza kodunu silecektir.

Miele Çamaşır Makinesi Program Sıfırlama

Miele Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Bugün ev aletleri pazarı çok çeşitli çamaşır makineleri sunmaktadır, en popüler modellerden biri Miele makinesidir. Diğer tüm teknikler gibi, bir çamaşır makinesi de zamanla arızalanabilir ve sahibine bunu bir kod hatası kullanarak bildirebilir. Miele çamaşır makinenizdeki hataları nasıl sıfırlayacağınızla ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz .

Test modu

1. Çamaşır makinesini kapatın.
2. Başlat düğmesini basılı tutun ve çamaşır makinesini açın.
4. Program tipi ekranda görüntülendiğinde, Başlat düğmesini bırakın ve hemen üç kez basın.
3. kez “Kimlik numarası” görüntülenene kadar Başlat düğmesini basılı tutun.
Test modundan çıkmak için çamaşır makinesini kapatmanız gerekir. Menüde gezinme Başlat düğmesi ve program seçim düğmesi kullanılarak gerçekleştirilir.

Miele çamaşır makinemi nasıl sıfırlarım?

Açarken Başlat düğmesini basılı tutun. 2 saniye bekleyin. Başlat Düğmesini bırakın, ardından: basın, bırakın, basın, bırakın, ışık yanıp sönene kadar basılı tutun ve ardından bırakın.

Miele çamaşır makinesinin seri numarası nerede?

Seri numarası sizin için Miele çamaşır makinesinin kapısının iç kısmında yer alır.

Miele Çamaşır Makinesinde Sıfırlama Düğmesi Var mı?

Hayır, Miele çamaşır makinelerinde sıfırlama düğmesi yoktur. Bununla birlikte, çoğu yeni çamaşır makinesindeki sıfırlama özelliği, bir arızayla karşılaştıktan sonra makineyi yeniden başlatmanıza olanak tanır.

Öte yandan, bir Miele çamaşır makinesi sıfırlama düğmesi özelliğini desteklemez.

Ancak yine de, diğer birçok çamaşır makinesi gibi, Miela da makinesini sıfırlamanın başka bir yolunu benimsiyor ve bu oldukça kolay.

Miele çamaşırlarınızı temelden sıfırlayabilir veya ana sıfırlamayı yapabilirsiniz. Miele çamaşır makinesini sıfırlamak için kapatın ve fişini çekin.

Yaklaşık 30 saniye sonra fişi tekrar prize takın ve çamaşır makinesini açın. Hata kodu hala makineye yansıyorsa, yalnızca makineyi sıfırlamanız gerekir.

Miele Çamaşırlarım Ne Zaman Ana Sıfırlama Gerektirir?

Miele makinenizin uyuşmuş gibi göründüğünü gözlemlediğinizde, temel sıfırlama denemesi başarısız olur.

Hata kodu kaybolmazsa, Miele çamaşır makineniz ana sıfırlama gerektirecektir.

Neyse ki, Miele çamaşır makinenizi sıfırlamada ustalaşmak daha iyi bir seçenek olduğunu kanıtlıyor. İlginç bir şekilde, ana sıfırlamanın nispeten kolay olduğu görülüyor.

Aşağıdaki adımlar, ana sıfırlama işleminde size rehberlik etmelidir.

 • Kapıyı açın ve 12 saniyede altı kez kapatın.
 • Basit bir durulama döngüsü çalıştırın.

Bazen makine arızasına neden olan şey, güç kaynağı, su basıncı ve daha pek çok şeyle ilgili bir arıza olabilir.

Bükülmüş bir hortum dışında, makinenizin su giriş filtresi tıkalı ve bağlantısı kötü olabilir. Musluk kapatıldığında veya tamamen açılmadığında da hata mesajını görebilirsiniz.

Bu doğru olsa da, yukarıdaki her şey yolundaysa bozuk bir makineniz olabilir.

Aşağıdaki tablo temel sıfırlamayı ana sıfırlamayla karşılaştırır.

Temel Sıfırlama Ana Sıfırlama
Daha uzun zaman alır uzun sürmez
Birçok adımı içerir Birkaç adımı içerir
Bu temel Gereksiz

Miele Çamaşır Makinesi Kontrol Panelini Nasıl Sıfırlarsınız?

Bir Miele çamaşır makinesi kontrol paneli , arızalanmaya başlarsa sıfırlanması gerekebilir . Ancak, bağlantı sorunları veya çocuk kilidi gibi bazı ayarlar gibi daha ciddi bir sorun olabilir.

Çocuk kilidi seçeneğiniz yanlışlıkla açılırsa, kontrol paneliniz arızalı olabilir. Bununla birlikte, her iki sıfırlamayı da yapabilir veya yalnızca birini seçebilirsiniz.

Kontrol panelinde temel sıfırlama mı yoksa ana sıfırlama mı yapmak istediğiniz makine modelinize bağlıdır.

Yukarıdaki adımları izleyin ve Miele çamaşır makinesini nasıl sıfırlayacağınızı öğrenin.

Miele Çamaşır Makinelerinde Sık Karşılaşılan Hatalar

Miele’nizin arızalı olup olmadığını çamaşır makinesinin ekranından anlayabilirsiniz. Ekranda hatayı gösteren bir hata kodu görünecektir.

Örneğin Miele çamaşır makinenizde su eksikse ekranda bunu gösterir. Makinenizin görüntüleyebileceği en yaygın hata kodları aşağıdakileri içerir.

F11 Hata Kodu

Ekranda F11 kodunu görürseniz,  çamaşır makinenizin iyi tahliye yapmadığını gösterir  . Nedeni drenaj hortumunda bir tıkanıklık olabilir.

Hortumu inceleyin ve parçayı silin. Aksi halde tahliye pompasında tıkanma olabilir. Orada bulduğunuz tıkanıklıkları kontrol edin ve çıkarın.

Ancak çamaşır makineniz hala tahliye yapmıyorsa, tahliye pompanız arızalı olabilir.

F16 Hata Kodu

Miele çamaşır makinesinin ekranında F16’yı görüyorsanız, makine tamburunda çok fazla köpük ve belki de deterjan fazlalığı vardır.

Bu hatayı düzeltmek için tamburunuzu boşaltın ve deterjansız 90°C’de boş bir durulama yapın. Fazla deterjanı çıkarmanıza ve köpüğü azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Deterjanları her zaman şişenin etiketine göre dozlayın, böylece sorun olmaz.

F10 Hata Kodu

Bu hata kodu, Miele çamaşır makinenizin su beslemesinde sorun olduğunu size bildirir. Tambura giren su eksikliği var gibi görünüyor.

Bu hatayı düzeltmek için su kaynağınızı açmalı ve besleme hortumunu tıkayan herhangi bir şey olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Hortumun kırıldığını fark ederseniz, tamir edin veya yenisini alın.

Hatayı giderip temizlemediğinizi kontrol etmek için başka bir yıkama programını tekrar çalıştırın.

Hangi Hata Kodu Miele Çamaşır Makinenizin Sıfırlanması Gerektiğini Gösteriyor?

F1 veya F2 kodları, NTC Sensörünün suyu veya aşırı ısınması nedeniyle kısa devre yaptığı anlamına gelir.

Kodu Düzeltme: Makinenizi sıfırlamayı deneyin ve kodların görüntülenmeye devam edip etmeyeceğini izleyin. Devam etmesi durumunda sıcaklık sensörünüz arızalı olabilir.

Miele Çamaşır Makineniz Tahliye Yapmıyorsa Sıfırlamalı Mısınız?

Evet, çamaşır makinesi arızalandığında ve tahliye/sıkma döngüsüne geçemediğinde makinenizin tahliye olmamasının nedeni arızalı bir panel olabilir.

Miele Çamaşır Kapım Açılmıyorsa Ne Yapmalıyım?

Çamaşır makinenizi inceleyin, ardından en az 30 saniye kapatın. Tekrar prize taktıktan ve açtıktan sonra, makine sıfırlanmalıdır.

Bir yorum

 1. Namık Kemal bostan

  Miele w1
  Start almıyor
  Herhangibir hata kodu vermiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi