Anasayfa » Klima » Midea Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları
Midea Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları
Midea Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları

Midea Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları

Midea Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları Sıcak yaz günleri iyice yaklaşıyor ve klima kullanımı şu sıralar vazgeçilmez bir şey. Midea klimayı yeni satın aldıysanız, ancak nasıl kullanılacağını ve modların en basit ve en ekonomik şekilde nasıl kurulacağını bilmiyorsanız, lütfen Midea klimamızı nasıl kullanacağınızı inceleyin.!

Midea Klima Kumanda İşaretleri Ve Kullanımı

Midea Klima Kumanda Sembolleri

Midea klima kumandası nasıl kullanılır ?

Midea klimanın nasıl kullanılacağını öğrenmeden önce nelere dikkat edilmelidir?

Midea klima kontrolünün nasıl kullanılacağını öğrenmeden önce, bu ürünün menşei ve uzaktan kumandalı klimanın kullanımı ve saklanması hakkında birkaç not da öğrenmeliyiz. Çin menşeli Midea klima ürünleri, ‘milyarlık ülke’de birçok kullanıcının güvendiği yerli bir markadır.

Midea markası sadece tek yönlü ve çift yönlü klima ürünlerine sahip olmakla kalmayıp, modern tasarımı, birçok akıllı özelliği ile ev eşyalarıyla da ünlüdür. Ayrıca, dünyadaki diğer büyük markalarla karşılaştırıldığında, Midea, ürünün genellikle oldukça ucuz olması, popüler kullanıcı segmentine uygun olması gücüne sahiptir, bu nedenle bu marka Vietnam’da giderek daha popüler hale gelmektedir.

Midea klima kumandasının nasıl kullanılacağını öğrenmek için önce birkaç sorunu not etmemiz gerekiyor:

 1. Uzak klima Midea 1 yollu veya 2 yollu ayrıca 2 küçük 1,5V pil kullanır. Bu pillerin özellikleri, uzun süre kullanılmadığında kolayca tükenebilir. Bu nedenle, herhangi bir nedenle klimayı nadiren kullanıyorsanız, pilin uzaktan kumandayı boşaltmasını önlemek için pili çıkarmanız gerekir.
 2. Pilleri her 1 yılda bir veya kumanda açıldığında değiştirin.
 3. Daima aynı tip pilleri ve her iki pili de aynı anda değiştirin.
 4. Pil bittiğinde tekrar şarj etmeye çalışmayın.
 5. Çocukların uzaktan kumandayla oynamasına izin vermeyin.
 6. Uzaktan kumandanın arızalanmasına neden olabileceğinden, uzaktan kumandayı uzun süre güneşe maruz bırakmaktan, söndürmekten veya maruz bırakmaktan kaçının.
 7. Odada tüp ışıklar olduğunda kontrol sinyalleri arızalanabilir.
 8. Uzaktan kumanda ünitesi diğer kablosuz cihazlarla etkileşime giriyorsa, cihaz uzaklaştırılmalı veya başka bir odaya taşınmalıdır.
 9. Uzaktan kumandalı Midea klima, en iyi 5m yarıçapında, 7m’ye kadar çalışır.
 10. Perde gibi engeller olduğunda kontrol artık çalışmayacaktır.

Bu notları hatırladıktan sonra bir sonraki bölümde Midea klimanın nasıl kullanılacağını öğrenmeye devam edelim.

Midea klimanın nasıl kullanılacağına ilişkin talimatlar

Uzaktan kumandadaki sembolleri ve fonksiyon tuşlarını okuyun

Modları ayarlamak için Çin Midea klimasının nasıl kullanılacağını bilmek için önce kontrol ekranında görüntülenen fonksiyon tuşlarını ve sembolleri anlamamız gerekir. Midea klima kumandasında genel olarak farklı tasarlanmış ve düzenlenmiş birçok model olmasına rağmen, aşağıdaki fonksiyon tuşları bulunmaktadır:

 1. AÇIK / KAPALI: Hava anahtarı açık / kapalı
 2. 2 düğmeli TEMP kümesi ∧ / ∨: Ayar parametrelerini artırma / azaltma düğmesi. Bazı Midea klima hatlarında TEMP’in ADJUST ile değiştirilebileceğini unutmayın.
 3. MODE: Klimanın çalışma modunu seçmek için bir düğme.
 4. YÖN / SALINIM (bazı Midea klimalar, bu kısım ▲ / ▼ / ► / ◄ olarak gösterilen 4 düğmeli bir kümeye dönüştürülebilir): Rüzgar yönü değiştirme düğmesi.
 5. ZAMANLAYICI: Klima için zamanlayıcı düğmesi.
 6. UYKU: Uyku modu düğmesi.
 7. FAN HIZI: Fan hızı düğmesi.
 8. Tamam (bazı modellerde KİLİT düğmesi olabilir): Düğme mevcut ayarları kilitler, uzaktan kumanda kilitleme işlemi dışında herhangi bir sinyal almaz.
 9. SÜPER / TURBO: Soğutma hızını artırma düğmesi.
 10. SEÇENEK: Seçenekleri açmak için bir fonksiyon tuşu kullanılır.

SEÇENEK modunda, aşağıdakiler gibi birçok seçeneğimiz olacak:

 1. KENDİNİ TEMİZLEME: Otomatik temizleme düğmesi.
 2. BENİ TAKİP: Beni Takip Et özelliği etkinleştirildiğinde, kontrol ekranı, makinenin konumunda gerçek sıcaklığı görüntüler. Bu özellik ayrıca yalnızca bazı Midea ürün serilerinde mevcuttur.
 3. TAZE: Bu işlev, havadaki kir veya yabancı maddeleri temizlemekten sorumludur.
 4. KONFOR: Bu fonksiyon açıldığında makine 23º C’de kalır ve bu fonksiyon fan modu için geçerli değildir.

Ek olarak, Midea klimadaki modları da bilmeniz gerekir, bunlar şunları içerir:

 1. AUTO: Otomatik mod.
 2. SOĞUTMA: Soğutma modu.
 3. KURUTMA: Kurutma, nem alma modu.
 4. ISITMA: Isıtma modu, yalnızca 2 yönlü klima için kullanılabilir.
 5. FAN: Fan modu.
 6. YÜKSEK: Yüksek fan modu.
 7. MED: Orta fan modu.
 8. DÜŞÜK: Düşük fan modu.

Midea klima nasıl açılır/kapatılır

Midea klima aşağıdaki gibi uzaktan kumanda ile nasıl açılır:

Adım 1: Midea klimayı çalıştırmak için AÇMA / KAPATMA düğmesine (veya güç sembollü renkli düğmeye) basın.

Adım 2: MOD düğmesine basın ve kullanıcı ihtiyaçlarına göre çalışma modunu seçin (OTOMATİK, SOĞUTMA, NEM ALMA, ISITMA, FAN). Sıcaklığı istediğiniz gibi ayarlamak için TEMP tuşuna ∧ (artır) veya TEMP ∨ (azalt) basın.

Klimayı kapatmak istediğinizde, güç düğmesine tekrar basmanız yeterlidir, makine otomatik olarak çalışmayı durduracaktır.

Midea klima nasıl ayarlanır

Midea klima, rüzgar yönü, rüzgar hızı, hızlı soğutma gibi birçok farklı ayar moduna sahiptir. bu yüzden sırayla her modu öğrenmek için döneceğiz.

 1. Rüzgar hızını değiştir

Adım 1: Klimayı açmak için ON / OFF düğmesine basın. Klima açıksa 2. adıma geçin.

Adım 2: FAN düğmesine basın ve ardından uygun fan hızını seçin.

 1. Rüzgar yönünü değiştir

Klima çalışırken, hava dönüş yönünü değiştirmek için Midea klima kontrolünde YÖN / SALINIM düğmesine basın (veya cụm / ▼ / ► / ◄ tuş kombinasyonunu kullanın) ve yukarı ve aşağı kanadı seçin. niyet.

 1. Midea klima hızlı soğutma moduna nasıl ayarlanır

Hızlı soğutma özelliği ile Midea klima kısa sürede soğuk hava getirebilir.

Adım 1: Klimayı başlatmak için AÇIK / KAPALI’ya basın.

Adım 2: MOD düğmesine tıklayın, SOĞUTMA modunu seçin.

Adım 3: SUPER / TURBO düğmesine basın, klima hızlı bir şekilde soğutma moduna geçecektir.

 1. Uyku modunu ayarlamak için Midea klima nasıl kullanılır

UYKU modu, kullanıcıların hava sıcaklığını ayarlamak için gece uyanmak zorunda kalmamasına yardımcı olur, bunun yerine klima otomatik olarak algılar ve sıcaklığı uygun seviyeye ayarlayarak kullanıcıların sağlığını garanti eder. .

Klima çalışırken uyku modunu etkinleştirmek için uzaktan kumandadaki SLEEP tuşuna basın, kapanması gerektiğinde tekrar SLEEP tuşuna basmanız yeterlidir.

Midea klima nasıl programlanır

Adım 1: Zamanlayıcı özelliğini etkinleştirmek için ZAMANLAYICI AÇIK (zamanlayıcı açık) veya ZAMANLAYICI KAPALI (zamanlayıcı kapalı) düğmesine basın.

Adım 2: Süreyi artırmak için TEMP ∧ (ADJUST ▲), azaltmak için TEMP ∨ (ADJUST ▼) düğmesine basın.

Adım 3: Onaylamak için sırasıyla ZAMANLAYICI AÇIK veya ZAMANLAYICI KAPALI düğmesine basın.

Zamanlayıcı modunu iptal edin: Zamanlayıcı modundan çıkmak için ZAMANLAYICI AÇIK veya ZAMANLAYICI KAPALI düğmesine arka arkaya 2 kez basın.

Diğer fonksiyonlar

Şu anda bazı Midea 1 yollu, 2 yollu klima ürünleri, rahatsız etmeyin modu ve favori modu olmak üzere iki yeni işlevle donatılmıştır.

 1. Rahatsız etmeyin modu (ses simgesi ve eğik çizgili ampul): “Rahatsız Etmeyin” düğmesine bastığınızda, klima iç ünitedeki ekranı ve sesi kapatacaktır. böylece fan hızı düşük olarak değişecektir.
 2. Favori modu: Bu fonksiyon, mevcut ayarları ve önceki ayarları geri yüklemek için kullanılır. Gücü ilk kez bağlıyorsanız, “Fav” öğesini açarsınız. ardından klima otomatik modda, 26 o C’de ve fan hızında otomatik olarak çalışacaktır. Klimayı birkaç kez kullandıysanız, favori modunu açtığınızda, uzaktan kumanda ekranı yanacak, aşağıdaki gibi ayarlar: Çalışma modu, sıcaklık, fan hızı ve Uyku fonksiyonu (varsa) geri dönecektir. önceki ayarlar Bu düğmeye 2 saniye boyunca tekrar basın, modlar mevcut ayarlara dönecektir.

Midea klimanın verimli ve ekonomik bir şekilde nasıl kullanılır ?

Yani yukarıdaki talimatlar aracılığıyla, Medya klima kontrolünün nasıl kullanılacağının temellerini biliyorsunuz, değil mi? Ancak bu klimayı en verimli ve ekonomik şekilde kullanmak için aşağıdakileri uygulayabilirsiniz:

 1. Departman için havalandırmayı optimize edin: Departman, iç ve dış arasında ısı alışverişi yapılan bir yerdir, bu nedenle iyi havalandırılmalıdır, sıcak hava akışı tarafından engellenmemelidir. Soğutma ünitesi ne kadar iyi olursa, klima verimliliği de o kadar yüksek olur. Bu nedenle tesisat gazının güneşe veya çatıya maruz kalacağı konumdan kaçınması durumunda geniş ve serin bir yer seçmelisiniz.
 1. Odadaki ısı kaybını azaltın: Klima kullanırken güç kaybı yaygın bir olgudur. Bu nedenle, klimanın daha verimli çalışması ve enerji tasarrufu sağlaması için ısı kaybını azaltmak gereklidir. Sizin için çözüm ise evde ısı kaybına neden olan boşluğu kapatabilmek, eğer alüminyum cam kapılar kullanıyorsanız, ahşap kapılarla değiştirmelisiniz. Kiralık odalar için, odadaki klimayı seyreltmek için ısı kaybını ve dış sıcaklığı sınırlamak için gözenekli tavanlar yapılması tavsiye edilir.
 2. Midea klimaların mevcut özelliklerini kullanın : Midea klimalar, temel işlevlere sahip diğer soğutma gruplarının çoğuna oldukça benzerdir, bu özellikleri esnek bir şekilde kullanırsanız, bir dizi azaltacaktır Elektrik aile için oldukça büyüktür. Örneğin, nemli ve nemli olduğunda, SOĞUTMA yerine DRY modunun kullanılması daha fazla elektrik tasarrufu sağlayacaktır veya bekleme durumundan tamamen çıkmak için Aptomat’ı kapatmalı, esnek zamanlayıcı işlevini kullanın.

Umarım, öğreticimizden sonra, tüm okuyucular Midea klimasının nasıl kullanılacağını öğrenebileceklerdir. Özellikle Midea klima ürünleri ve klima türleri, genel olarak klimalar hakkında daha ilginç bilgiler edinmek için lütfen  düzenli olarak ziyaret edin! Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıya yorum yapın, böylece zamanında cevaplamanıza yardımcı olabiliriz!

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Gree Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları

Gree Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları

Gree Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları Gree klima, Vietnam pazarında çok popüler bir cihazdır. ...

error: İçerik korunmaktadır !