Merrychef Eikon Fırın Aksesuarları Bakım İpuçları

Merrychef Eikon Fırın Aksesuarları Bakım İpuçları Merrychef eikon® fırın serisinden hangi model veya seriyi seçerseniz seçin, bu ünitelerin ticari mutfağınızda ne kadar değerli ve kullanışlı olduğunu bileceksiniz. eikon® fırınları genellikle düzenli kullanım gördüğünden, özellikle bu fırınlar için özel olarak tasarlanmış aksesuarların düzenli olarak temizlenmesi ve bakımının yapılması önemlidir.

Merrychef Eikon Fırın Bakımı

Tıpkı ünitenin kendisi gibi, aksesuarlar da uygun şekilde bakılmazsa aşınma ve yıpranma yaşayabilir, bu nedenle bu öğelerin temizliğini ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için onların da bir miktar TLC’ye ihtiyaçları vardır.

B sizin için bazı önemli bakım ve temizlik ipuçları vardır elow Merrychef eikon® fırın aksesuarları yardımına, güvenli kullanışlı ve temiz tutun. Düzgün bir şekilde muhafaza edildiğinde, bu ipuçları aynı zamanda fırınların uzun ömürlü olmasını ve güvenliğini de sağlayacaktır.

Günlük Pişirme Plakası Kontrolü

Aşçı plaka sizin eikon® fırın içinde kontrol ve her gün temizlenmelidir. Dikkat edilmediğinde pişirme plakasının ayakları zamanla aşınabilir ve sorunlara neden olabilir. Ek olarak, yağ ve karbon birikmesi, sürekli olarak temizlenmezse pişirme plakasının ayaklarına zarar vererek fırının boşluğuna zarar verebilir.

eikon® fırınınızın hasar görmesini önlemek için, özel eikon modelinizin kılavuzunda belirtilen önerilen günlük temizleme prosedürünü izleyin. Ayrıca pişirme plakasının durumunu mutlaka kontrol edin ve üzerinde fırın koruyucusu kullanmayın.

Koruyucu Sıvının Doğru Kullanımı

Herhangi bir fırın koruyucunun yanlış kullanımı fırının çalışmasını olumsuz etkileyebilir. Bu, özellikle eikon® e2 fırınları için koruyucu sıvı için geçerlidir . Koruyucu sıvı doğru şekilde uygulanmalı ve pişirmeden önce sertleşmesine izin verilmelidir, aksi takdirde fırının erken arızalanmasına ve pişirme plakasının ve diğer aksesuarların aşırı hasar görmesine neden olabilir.

Merrychef Fırın Koruyucu Nasıl Düzgün Uygulanır

 • Adım 1 –  Koruyucu sıvıyı temiz bir bez/sünger üzerine püskürtün. Çok fazla ihtiyacınız yok; boşluğun her iki tarafını silmek için bir sprey ve kapı jiklesi ve tabanı için başka bir sprey.
  • NOT: Koruyucu sıvıyı doğrudan boşluğa püskürtmeyin.
 • Adım 2 – Kapı jiklesi de dahil olmak üzere metal boşluk yüzeylerini hafifçe silin.
  • NOT: Koruyucu sıvıyı boşluklu çatı/çarpma plakası, kapı contası veya pişirme plakası üzerinde kullanmayın.
 • Adım 3 –  Fırına yeniden güç verin ve koruyucu sıvıyı sertleştirmek için ısıtın.
 • Adım 4 –  Temizlenmiş, kuru pişirme plakasını fırın boşluğuna yerleştirin.

Bu adımları tamamladıktan sonra fırın pişirmeye hazırdır.

Merrychef eikon® Fırın Pişirme Aksesuarlarının Bakımı

Pişirme plakasının yanı sıra sepetler ve Teflon levhalar gibi ek eikon® fırın aksesuarlarının da bakımlı olması gerekir . Bunlar zamanla birikinti ve hafif aşınma ve yıpranmaya neden olabilir, bu nedenle günde birkaç kez incelenmeleri ve temizlenmeleri önemlidir. Bu ek aksesuarların bakımı hakkında akılda tutulması gereken bazı noktalar şunlardır:

 • Yiyecekleri doğrudan pişirme aksesuarlarının üzerinde kesmeyin.
 • Pişirme aksesuarlarınızı vardiya boyunca döndürün. Bu, temiz tutulmalarını ve kalıntı, yağ ve karbon içermemelerini sağlar. Dördüncü pişirme döngüsü tamamlandıktan sonra önerilen rotasyon programı değiştirilir.
 • Özellikle yağlı yiyecekleri pişirmek için kullanılıyorsa, her pişirme döngüsünden sonra yoğun şekilde kullanılan sepetleri temizleyin.
  • Sepetleriniz yandıysa kullanmayı bırakın.
 • Görünür aşınma ve hasar belirtileri varsa teflon levhalar kullanılmamalıdır. Bu meydana geldiğinde atın ve değiştirin.

Herhangi bir aksesuarda olduğu gibi, ağır hasarlı veya aşınmışlarsa kullanmayı bırakın ve değiştirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi