Anasayfa » Beyaz Eşya » LG Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

LG Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

LG Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Giysilerinizi doğru sıcaklıkta kurutmak, ömrünü uzatmanıza yardımcı olur, böylece kumaşı küçültme, inceltme veya gerdirme endişesi duymadan en sevdiğiniz elbiseyi veya bir çift bol pantolonu giyebilirsiniz. Bu nedenle, genellikle termistörü nedeniyle kurutucunuzdaki ısının çalışmaması endişe verici olabilir. LG DLE0442W kurutucu kullanıcıları tarafından sıkça bildirilen bir sorun, kurutucunun ısınmaması veya yeterli ısının olmamasıdır.

Elektrik Veya Gaz Sorunu Kontrol Edin

  1. Kurutucunuz devriliyor ancak ısı üretmiyorsa, bunun nedeni sigorta veya atmış bir devre kesici olabilir. Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Bir gaz kurutucusu için, evin gaz kesme vanasının ve kurutucunun gaz kesme vanasının tamamen açık olduğundan emin olun.

Engel Olmadığından Emin Olun

  1. Lif filtrenizi her yüklemeden sonra temizlemelisiniz. LG, bir yıllık kullanımın ardından kalifiye bir servis personelinin egzoz havalandırmasını temizlemesi ve egzozun temiz, hasarsız ve engellenmemiş olduğundan emin olmasını tavsiye eder. Ayrıca, dış duvar damperlerinin serbestçe hareket edebildiğinden ve içeri itilmediğinden emin olmalıdır. Kanal yapısı çok uzunsa veya birden fazla kıvrım varsa, tıkanmaların daha kolay meydana gelebileceğini unutmayın.

Kurutucunun Hata Kodlarını Kontrol Edin

  1. Kurutucu bir hata kodu gösteriyorsa, LG web sitesinde anlamını kontrol edin. Örneğin, makineniz HS / H5 hata kodunu gösteriyorsa, kurutucunun içindeki tiftik filtresinin altındaki nem sensörlerinde bir sorun olabilir. Devam etmeden önce bu sensörü temizleyin ve tamamen kurumasını bekleyin.

Gerekirse Kurutucunun Termistörünü Sıfırlayın

  1. TE1 veya tE3 hata kodunu görürseniz, kurutucunun termistöründe bir sorun olabilir. Kurutucunun fişini çekerek veya kurutucunun devre kesicisini açarak makineyi sıfırlayabilirsiniz. Kurutucunun gücü yokken, sıfırlamak için Başla / Bekle düğmesini beş saniye basılı tutun. Ardından, cihaza güç verin ve kodun devam edip etmediğini kontrol edin. Varsa, LG bir onarım servisi önerir.

Nem Döngülerinde Arızalar için Termistörü Kontrol Edin

  1. TE2 hata kodunu görürseniz, termistör arızalıdır. Bunun nedeni genellikle soğuk sıcaklık ile kurutucunun SteamFresh, SteamSanitary ve Steam döngülerinin birleşimidir. Bunu düzeltmek için kurutucuyu açın, SteamFresh döngüsünü seçin ve ekranda “büyük” kelimesi görünene kadar Daha Fazla Süre düğmesini basılı tutun. Ardından, Başlat düğmesine basın.

Isı Testi Yapın

 1. Makine bir hata kodu göstermiyorsa veya diğer sorun giderme girişimleri sonuç vermiyorsa, kurutucunuzda bir ısı testi yapabilirsiniz. Kazandan tüm giysileri ve rafları çıkarın ve başlamadan önce makinenin soğumasını bekleyin. Üniteyi kapatın ve ardından Sıcaklık ve Sinyal düğmelerini aynı anda basılı tutun. Sinyal düğmesi yerine Nemli Kurutma düğmesini de basılı tutabilirsiniz. Bu düğmeleri basılı tutarken Güç düğmesine basın. Ln5 kodu görünmelidir. Üç dakikalık testi başlatmak için Başlat / Duraklat düğmesine basın. Yanabilen Akış Algılama göstergesini izleyin ve ekranda görünen herhangi bir hata koduna dikkat edin.
 2. Test bittiğinde kapağı açın ve kazanın sıcak mı yoksa soğuk mu olduğunu kontrol edin. Akış Algılama göstergesi, kurutucunun egzoz kanalının ne kadar tıkalı olduğunu gösterir. Boş veya dört bara kadar dolu olabilir. D75, d80, d90 ve d95 hata kodları, bloke edilen kanalın yüzdesine karşılık gelir. Hata kodları nP veya P5, bir elektrikçi gerektirebilecek bir elektrik problemini gösterir. Kurutucunun 240V topraklı bir prize takıldığından emin olmak için kontrol edin. Hata kodu yoksa, tambur soğuktur ve diğer sorun giderme adımları işe yaramazsa, bir onarım görevlisine başvurun.

Hatayı tamamen sıfırlamak için, “Başlat” veya “Duraklat” düğmesini de yaklaşık beş saniye basılı tutarak kullanmalısınız. Sıfırladıktan sonra kilit açılır, ancak tamburda su kalacaktır. Birleştirilmediyse, kilit yine de açılacaktır (fazlalığın boşaltma filtresinden boşaltılması gerekir). Ardından gerekli program ayarlanır: devirmeli anahtarı çevirin, “Başlat” düğmesine basın ve aynı zamanda devirmeli anahtarı sıfır konumuna geri getirin.

 

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Electrolux kurutucular, kurutucu sıcaklığını, döngüsünü ve kurutma modunu kontrol ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !