LG Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

LG Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Bir programı yarıda kesmeniz veya halihazırda başlamış bir çamaşır yüküne eklemeniz gerekirse LG yıkayıcınızı sıfırlamanın en kolay yolu, programı iptal etmek için Güç düğmesine basmaktır . Makineyi kapattığınızda, ayarları iptal eder ve yıkayıcıyı kullanım için sıfırlar. Bir zaman iki harfli hata kodu görünür farklı adımlar gerektiren bu delalet konusu sorunların makineyi sıfırlamak için.

LG Çamaşır Makinesi Nasıl Resetlenir ?

 • LG çamaşır makinesi program iptali
 • LG inverter direct drive Çamaşır Makinesi resetleme
 • LG Çamaşır Makinesi resetleme Nasıl Yapılır
 • LG çamaşır makinesi 7 dakika ilerlemiyor
 • LG çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor
 • LG Bulaşık Makinesi resetleme
 • LG Çamaşır Makinesi Test modu
 • LG çamaşır makinesi başlat düğmesi çalışmıyor

Adım 1

LG çamaşır makinenizin gücünü KAPATIN.

Adım 2

Çamaşır makinenizi elektrik prizinden ÇIKARIN veya bu ünite için devre kesiciyi KAPATIN.

Adım 3

Şimdi güç devre dışı modunda BAŞLAT / DURAKLAT düğmesine 5 saniye basın.

Adım 4

Son olarak, yıkayıcıyı elektrik prizine tekrar TAKIN veya bu ünite için devre kesiciyi AÇIN. Artık LG yıkayıcınız tamamen sıfırlandı.

Not: Sorun geri gelirse, işe yarayana kadar yukarıdaki adımları tekrar izleyin.

LG Çamaşır Makinesi Program Sıfırlama

LG Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama, LG yıkayıcılar için evrensel ve çok pratik sıfırlama işlemidir . Bu işlem sizin için işe yaramazsa, LG Destek tarafından sağlanan modelinize özel talimatları izleyerek yıkayıcınızı sıfırlamayı deneyin . Bunun dışında, telefonda belirli modelinizden bahsederek yardım isteyebilirsiniz.

DE Kodu Sıfırlamaları

DE harfleri , kapının düzgün bir şekilde kilitlenmemesi veya kapanmaması veya açılmaması nedeniyle bir kapı hatasını gösterir . Bazen DE, bir döngü sırasında veya sonunda gelir. Bu hata koduna neden olan diğer sorunlar arasında, kapıya çok fazla baskı yapan bir şey, kapıya takılan bir şey veya kapının contasının hasar görmesi sayılabilir. Yıkayıcının fişini çekerek güç sıfırlama işlemini tamamladıktan sonra ve tekrar takmadan önce 5 dakika bekledikten sonra, küçük bir sorunsa yıkayıcı sıfırlanmalıdır. Değilse, bir teknisyen çağırın.

OE Kodu Sorunları

OE kodları, tahliye sistemiyle ilgili bir soruna işaret eder . Yıkayıcı düz olmayabilir ve sıkma döngüsü sırasında “yürümesine” neden olabilir ve bu kodu oluşturarak onu kapatabilir. Tahliye hortumundaki bir kıvrılma veya tıkanma ya da yanlış yerleştirilmesi bu soruna neden olabilir.

Boşaltma hortumunun makinenin tabanından 3 fit daha yüksekte olmadığını doğrulayın, ayakların yüksekliğini ayarlamak için bir anahtar ve terazi kullanın ve makineyi düzleştirin veya boşaltma hattında tıkanma olup olmadığını kontrol edin. Makineyi bir kovaya boşalttıktan sonra sıfırlamak için makinenin fişini çekin ve beş dakika sonra tekrar fişe takın. Sıfırlanamazsa, servis teknisyeninize başvurun.

LE Kodları Sıfırlama Prosedürü

LE kodları genellikle motorda bir sorun olduğunu gösterir , ancak bu kodlar yeni bir kurulumdan hemen sonra da olabilir. Bazen motor ve kontrol paneli başlangıçta iletişim kuramaz ve bu hata koduyla sonuçlanır. Üretici, bu sorunu sıfırlamak için makinenin fişini çekmenizi, Başlat-Duraklat düğmesine basmanızı ve gücü prize takarak gücü geri yüklemeden önce 5 saniye basılı tutmanızı önerir . Bir Çalıştırma-Durulama döngüsünü tamamlayarak kod temizliğini kontrol edin .

Belirli nazik döngülerin aşırı yüklenmesi, hata kodunun da görünmesine neden olabilir. Bu döngüler arasında Yün-İpek, Perma Presi, Elde Yıkama ve Hassas Çamaşırlar; yalnızca daha küçük yükler için kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

UE Hataları

Bu hatalar genellikle gerekmez bir tam sıfırlama basitçe yük dengesiz olduğu anlamına çünkü makinenin. Başlat-Duraklat düğmesine basarak ve kapının kilidinin açılmasını bekleyerek bu tür hataları düzeltin . Kapı kilidi açıldığında, yükteki ağır eşyaları daha dengeli olacak şekilde yeniden düzenleyin. Başla-Duraklat düğmesine tekrar basarak sıkma döngüsünü yeniden başlatın .

Çok Fazla Köpük

LE kodu, çok fazla deterjan eklediyseniz veya yüksek verimli yıkayıcılar için tasarlanmamış bir deterjan kullandıysanız da görünür . Yanlış deterjanlar makineye daha fazla köpük oluşturmak ve LE hata kodu kontrol panelinde görünmesine neden olabilir.

Bu sorunu çözmek için:

 • Makinenin fişini çekiniz ve let 30 dakika boyunca 
 • 30 dakika sonra makineyi tekrar prize takın, Güç düğmesine basın ve ardından Sıkma Yok seçeneğini seçerek Sıkma Hızı düğmesine basın .
 • Makineyi boşaltmak için Başlat-Duraklat düğmesine basın . Bu tamamlandıktan sonra öğeleri yıkayıcıdan çıkarın.
 • Makine boşaldığında, Sıkma ve Durulama düğmesine basın ve kalan köpük veya deterjan kalıntısını gidermek için makinenin bu döngüyü tamamlamasına izin verin.
 • Makineyi temizlemek için Sıkma ve Durulama döngüsünü gerektiği kadar tekrarlayın .

Bir yorum

 1. Erol Yenigün

  Kurutmali inverter direc direve 8/4 makinam var. Makina yikama esnasinda bildiğin emar filim makinasi gibi 10 yikamanin 7 sinde asiri ses yapiyor sadece yikamada oluyor. 3 yildir devam ediyor ama sesten dolayı makinayi geç vakitleri açamıyorum komsulari bile rahatsiz ediyor. Bu ariza nedir acaba.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi