Kurutma Makinesi Yedek Parçaları ve Aksesuarları Değiştirme
Kurutma Makinesi Yedek Parçaları ve Aksesuarları Değiştirme

Kurutma Makinesi Yedek Parçaları ve Aksesuarları Değiştirme

Kurutma Makinesi Yedek Parçaları ve Aksesuarları Değiştirme Kurutma makinenizin onarımını kolaylaştırmanıza yardımcı olmak için buradayız, çevrimiçi yardımımızla müşterilerimizin kurutucularını tamir etmeleri yalnızca ortalama 30 dakika veya daha kısa sürer.

Kurutma Makinesi Yedek Parça ve Aksesuar Değişimi

Aşağıda, neden başlamayacağı gibi, kurutucuyla ilgili tüm sorun giderme videolarımıza erişebilirsiniz. Müşterilerimiz tarafından ne sıklıkta bildirildiğine bağlı olarak sık görülen semptomları (ısıtmıyor, takla atmıyor vb.) listeledik. Kurutucunuzun karşılaştığı belirtiye tıklayın ve bu sorunu çözebilecek parçaları öğreneceksiniz.

Kurutucu Onarım Güvenlik İpuçları

  • Kurutma makinenizin onarımını, cihazı duvardan çekerek veya evinizin devre kesicisinden kapatarak başlatın.
  • İş eldiveni ve koruyucu gözlük takmak, kurutucunuzun arızalı bileşenini değiştirmek için çalışırken ellerinizi ve gözlerinizi keskin nesnelerden koruyacaktır.
  • Kurutma makinenizi veya herhangi bir cihazı onarmak, hızla bunaltıcı hale gelebilecek karmaşık bir süreçtir. Herhangi bir noktada onarımı güvenli bir şekilde tamamlayamayacağınızı düşünüyorsanız, lütfen aletlerinizi bırakın ve işi bitirmesi için bir kurutucu onarım teknisyenini arayın.

Giysi kurutucuları , havayı ısıtmak için bir yakıt kaynağı ve etrafa üflemek için bir motor ve fan kullanan oldukça basit makinelerdir. Ancak kırıldıklarında, onu gerçekten düzeltebilecek tek kişinin bir profesyonel olduğundan endişelenebilirsiniz. Yerel servisinizi aramadan önce, şaşırtıcı sayıda küçük kurutucu sorunu yaşayabileceğinizi bilin.

Hangi marka olursa olsun, kurutucunuz düzgün çalışmadığında sorun gidermenize yardımcı olacak ve bazı basit onarımlar yapmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz . Bunlar sizi bir servis çağrısı masrafından kurtarabilir veya bazı sorunları ortadan kaldırabilir, böylece sorunu teknisyenin çözmesi daha kolay hale gelir.

Kurutucu Başlamıyor

Kurutma makinesi başlamazsa, kurutucunun prize takılı olduğundan emin olun. Bu çok basit görünüyor, ancak bunu yapmak için bir onarım teknisyenine ihtiyacınız yok. Fişler, hayvanlar veya düşen nesneler tarafından gevşeyebilir. Bu işe yaramazsa, bu kontrol listesindeki bir sonraki maddeye geçin.

Kurutucu Takılı Ama Hala Çalışmıyor

Kurutucunun elektrik prizine düzgün şekilde takıldığından emin olduktan sonra, ancak yine de çalışmayacaktır, bir sigortanın atıp atmadığını veya bir devre kesicinin atıp atmadığını görmek için merkezi ev elektrik kutunuzu kontrol etme zamanı gelmiştir. Sigortayı değiştirebilir veya kesiciyi tekrar açabilirsiniz. Bu, çıkıştaki voltajı bir voltaj ölçer ile kontrol etmek için iyi bir zamandır . Prizinizin düzgün çalıştığından emin olun. Değilse, hemen bir elektrikçi çağırın!

Bir gaz kurutucunuz varsa, pilot ışığın yandığından ve kurutucu sıvı propan ile doluysa yeterli miktarda gazınız olduğundan emin olun. Hem elektrikli hem de gazlı kurutucuların çalışması için 240 volt gerekir. Kurutucu güç kabloları da arızalanabilir. Voltajı kontrol edin ve gerekirse değiştirin .

Kurutucuya Güç Verildi Ama Hala Başlamıyor

Kurutucu prize takılıysa ve kesiciler ve kablo iyi durumdaysa, ancak yine de çalışmıyorsa aşağıdakileri deneyin: Evinizde elektrik kesintisi veya dalgalanma olduysa, kurutucu kontrol panelindeki termik sigortanın hasar görmüş olması mümkündür. Aşırı ısınma veya güç dalgalanması varsa termal sigorta “atar” ve kurutucunun alev almasını önler. Bu çok iyi bir şey! Sigorta ucuzdur ve değiştirilmesi kolaydır .

Kurutucular, cihazın çalışması için devreye girecek bir kapı anahtarı gerektirir. Bu anahtarlar kırılabilir ve değiştirilmeleri gerekebilir. Ayrıca sadece tiftik ile kaplanabilirler. Temas alanlarını temizlemek için pamuklu çubuk ve biraz alkol kullanın. Kurutucu ısınıyor ancak tambur dönmüyorsa, motoru tambura bağlayan lastik kayışı kontrol edin. Gevşek veya kırılmış olabilir ve ucuzdur ve genellikle değiştirilmesi kolaydır.

Kurutucu Çalışıyor Ama Isınmıyor

Bir kurutucu açılır ve sonra çok hızlı bir şekilde kapanırsa (beş dakikadan kısa bir süre), bu genellikle termostat veya termal dirençle ilgili bir sorundur. Termal sigorta “atar” ve aşırı ısınmayı önlemek için kurutucuyu kapatır.

Düzgün çalışıp çalışmadığını belirlemek için sıcaklık sensörünü bir voltaj ölçer ile kontrol edebilirsiniz. Bu elemanları kontrol ederken, güç aldıklarından emin olmak için ısıtma elemanını ve zamanlayıcıyı da kontrol edin. Kullanıcı veya onarım kılavuzunu kontrol edin .

Son olarak, sorun başladığında muhtemelen attığı için bu termal sigortayı değiştirin.

Kurutucu Başka Sesler Çıkarıyor

Kurutma makineniz hala gürültülüyse ve titriyorsa, dengesizdir. Kurutucuyu düzleştirmek için adımlar atmalısınız, yoksa asla sessiz olmaz ve yapıya daha fazla zarar gelebilir. Kurutucu gıcırdama veya gıcırdama sesleri çıkarıyorsa sorun, aşınmış tambur yatakları veya destekleridir. Aletler konusunda çok becerikli değilseniz, bunun için bir onarım teknisyeni gerekecektir çünkü tüm birimin demonte edilmesi gerekir.

Giysilerin Kuruması uzun Sürüyor

Bir yük giysinin kuruması sonsuza kadar sürerse ve giysileriniz tüylerle kaplı çıkarsa , o tiftik filtresini temizleyin! Lif filtresi doluysa, hava serbestçe akmaz ve makineniz gereğinden fazla çalışmaya zorlanır.

Filtreyi boşalttıktan sonra , kurutucu tabakalardaki kalıntılardan kurtulmak için iyice temizleyin. Elektronik nem sensörlerini (kurutucu tamburunun içindeki bir veya iki küçük metal şerit) temizlemek için bir miktar tuvalet ispirtosu da kullanmalısınız. Kurutma makinenizin daha verimli çalışmasını sağlayacak ve olası bir yangını önleyeceksiniz.

Filtre Temiz ve Giysiler Hala Kurumuyor

Filtreniz temizse ve kurutucu ısınıyorsa ancak giysileri kurutmak hala çok uzun sürüyorsa; kontrol edilecek iki şey var. Kurutucu havalandırma sistemi bükülmüş, tıkanmış veya bağlantısı kesilmiş mi? Kurutucu havalandırma deliğini temizlemek için uzun saplı kıllı fırçayı kullanın  . Tıkanmaları önlemek için havalandırma, makine ile dış havalandırma deliği arasında olabildiğince kısa olmalıdır. Havalandırma sistemi uzunsa ve bir fırça ile tüm uzunluğa ulaşamıyorsanız, sistemi temizlemek için bir yaprak üfleyici kullanın veya bir profesyonel kiralayın.

Hala esnek bir beyaz plastik kurutucu hortumunuz varsa, değiştirin! Felaketi bekleyen bir yangın tuzağıdır, bu nedenle yeni bina kodları sert bir kurutucu havalandırma gerektirir .

Şimdi dışarı çıkın ve  dış havalandırmayı kontrol edin . Çoğu, yalnızca kurutucu hava ve tiftik üflendiğinde açılan bir kapakla tasarlanmıştır. Havalandırma davlumbazı tiftikle kaplanırsa, kapak açılamaz. Bu genellikle yüksek nemli iklimlerde bir sorundur. Birkaç ayda bir kontrol edin, bulduğunuz tiftik miktarına şaşıracaksınız.

Yanlış olanın ne olduğu hakkında ipucu

Her şeyi kontrol ettin. Kullanım kılavuzunu sakladıysanız, çıkarın ve okuyun! Sadece sorunuzun cevabını bulabilirsiniz. El kitabınız yoksa üreticinin web sitesini ziyaret edin. Biraz zaman alabilir, ancak bir onarım çağrısından çok daha ucuzdur.

Ayrıca Kontrol Edin

Sharp Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları

Sharp Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları

Sharp Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları Her klimanın aynı basma düğmesi, normal kullanım modları …

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Call Now ButtonServis Çağır (0850) 333 1 687