Kurutma Makinesi Rezistans Nasıl Değiştirirsiniz
Kurutma Makinesi Rezistans Nasıl Değiştirirsiniz

Kurutma Makinesi Rezistans Nasıl Değiştirirsiniz ?

Kurutma Makinesi Rezistans Nasıl Değiştirirsiniz ? Elektrikli kurutucularda ısı, ısıtma elemanı tarafından üretilir. Eleman, metal bir hazne içine yerleştirilmiş bir ısıtma teli bobinidir. Bataryadan geçen elektrik akımı ısı yaratır ve hazne içerisinden çekilen hava bu ısıyı emer.

Kurutma Makinesi Rezistans Nasıl Değiştirilir ?

Eleman arızalıysa, ısınmayacaktır. bir elektrikli kurutucudaki ısıtma elemanı değişimini açıklar. Isıtma elemanı kurutucunun ısısını ürettiğinden, kurutucudaki havanın ısınmadığını kontrol edin. Hava ısınmıyorsa, muhtemelen kurutucunun ısıtma elemanını tamir etmeniz gerekecektir. Isıtma elemanını, ısıtma bobininde hasar veya kırılma açısından inceleyebilirsiniz. Isıtma elemanı hasarlıysa, üretici tarafından onaylanmış kurutucu ısıtma elemanı kurutucu parçası ile değiştirin.

ısınmayan bir elektrikli kurutucu, muhtemelen yanmış bir ısıtma elemanına sahiptir. Değiştirmek zor bir iş değildir, ancak kurutucunun arka kapağının çıkarılmasını içerir. Bunu yapmadan önce, gücün kapalı olduğundan çok emin olmalısınız. Elemanı değiştirmeden önce, termik sigortanın sürekliliğini kontrol edin, çünkü eğer yanmışsa, muhtemelen elemanı değiştirmeniz gerekmeyecektir. Kurutucu elemanının bulunması zor değildir, ancak başlamadan önce kullanıcı el kitabına hızlıca göz atmak olası sorunları ortadan kaldırabilir.

Kurutma Makinesi Rezistans Değişimi

1 Kurutucunun fişini çekin. Ev devresine kabloyla bağlanmışsa, onu kontrol eden devre kesiciyi kapatın. Kırıcıyı kapattıktan sonra, kapalı olduğundan emin olmak için kurutucuyu deneyin.

2 Gücün kapalı olduğundan emin olsanız bile, elemanı çıkarmaya başlamadan önce kurutucu terminallerini bir voltaj test cihazı ile test edin. Kurutucular 240 voltta çalışır ve bir şok ölümcül olabilir, bu yüzden güvenli oynamak en iyisidir. Test cihazının kırmızı ucunu kurutucudaki pirinç terminale ve siyah ucu topraklama terminaline dokundurun. Test cihazı 0 değerini okumalı veya ışık kapalı kalmalıdır. Bir okuma alırsanız, yanlış kesiciyi kapatmışsınızdır.

3 Havalandırmaya ulaşmanıza izin vermek için kurutucuyu duvardan yeterince uzağa çekin. Havalandırma borusunu çıkarın, ardından kurutucuyu duvardan yeterince uzağa çekerek arkasında çalışmanız için size yer açın.

4 Arka kapağı yıldız tornavidayla sökün ve çıkarın. Isıtma elemanını bulmak için ana kurutucu terminalinden gelen kabloları takip edin. Teller elemana kürek konektörleri veya halka pabuçları ile bağlanır.

5 Elemanı örten metal koruyucuyu tutan vidaları sökün ve koruyucuyu çıkarın. Kürek konektörlerini çekerek veya halka pabuçları tutan vidaları sökerek elemanın bağlantısını kesin.

6 Elemanı muhafazadan dışarı çekin. Bazı modellerdeki elemanlar sıkıca oturur ve çıkarılması için makul miktarda güç gerektirir.

7 Yeni bir elemanı kaydırın ve bağlayın, ardından eleman korumasını vidalayın. Kurutucunun arkasını değiştirin, tekrar duvara doğru kaydırın ve havalandırma hortumunu değiştirin. Kurutma makinesini yerine kaydırın ve fişe takın veya şalteri açın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi