Kurutma Makinesi Ön Pano Nasıl Değiştirirsiniz
Kurutma Makinesi Ön Pano Nasıl Değiştirirsiniz

Kurutma Makinesi Ön Pano Nasıl Değiştirirsiniz ?

Kurutma Makinesi Ön Pano Nasıl Değiştirirsiniz ? Şimdi kurutucunun ön panelini çıkarın. Bunu başarmanın birkaç farklı yolu var. Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, modelinize bağlıdır. Bazı eski modellerde, biri sol tarafta ve biri ön tarafın sağ tarafında olmak üzere, kabinin üstünün altında iki yaylı tutma klipsi bulunur. Dolabın üst kısmının altına sıkıştırmak için bir macun bıçağı veya başka bir düz ve ince nesne kullanın.

Kurutma Makinesi Ön Pano Nasıl Değiştirilir ?

Her iki yay mandalını serbest bırakın ve kabinin üst kısmını kurutucudan kaldırın. Bazı yeni modellerde, kabin ön panelini kabinin üstüne birleştiren vidalar olacaktır. Bu vidaları bulmak için kapıyı açmanız gerekecek. Bulunduklarında, bunları çıkarın ve ardından kabinin üst kısmını ileri doğru kaydırın ve kaldırarak birimden çıkarın.

Kurutma Makinesi Ön Pano Değiştirme

Daha sonra, ön panelin altında her köşede birer tane olmak üzere iki vida bulunur. Bunları gevşetin, ancak henüz çıkarmayın. Kurutucunun ön panelinin üst iç kısmındaki iki vidayı bulun ve çıkarın. Yine her köşede bir vida vardır. Az önce gevşettiğiniz diğer iki vidayı çıkarmaya devam edin. Kapı anahtarı kablolarının bağlantısını kesin ve ardından ön paneli kurutucunuzdan kaldırın.

Paneli çıkarmaya başlamadan önce

Ne tür bir kurutucuya sahip olduğunuza veya ne tarz bir ön panele veya kapıya sahip olduğuna bakılmaksızın, kapıyı çıkarırken güvende kalmak için uygun önlemlerin alınması önemlidir.

Öncelikle kurutucuyu elektrik prizinden çıkarın. Bu çıkıştaki anahtarı kapatmak gerekli değildir. Ancak, makinenin güç kaynağıyla bağlantısının tamamen kesildiğinden emin olmalısınız.

Kurutucunuz gazlı model ise, kurutucuyu gaz hattından ayırmak için fazladan bir adım atmanız gerekir. Kurutma makinesini prizden çıkardıktan sonra, evinizdeki tüm alevlerin ve uyarı ışıklarının söndüğünden emin olun. Bu, kurutucudan gaz sızdığında yanlışlıkla tutuşmayı önlemek içindir.

Ardından, kurutucu tiftik filtrenizdeki veya filtrenizdeki tüm tüyleri ve kurutucunuzun etrafındaki yere düşmüş olabilecek tüyleri veya malzemeleri çıkarın. Ateşleme yakıtı görevi görebilirler. Kurutucuya giden gaz beslemesini kapatın (kurutucu hattında küçük bir vana olmalıdır) veya eve giden ana gaz besleme vanasını kapatabilirsiniz.

Kurutucunun esnek hortumunu hattan çıkardıktan sonra, çoğu büyük ev geliştirme mağazasında bulabileceğiniz bir gaz hattı tapasıyla hattı kapatın. Contayı teflon bantla sıkabilirsiniz.

Devam etmeden önce odayı birkaç dakika havalandırmak için kapıları ve pencereleri açmak isteyebilirsiniz. Tabii bu noktadan sonra gaz kokusu alırsanız, ana gaz vanasını kapatıp itfaiye ve gaz tedarikçinizi aramak isteyeceksiniz.

Ön panelin çıkarılması

Kurutucunuz ön panelli daha eski bir modelse, kontrol paneline erişerek başlayın. Bir tornavida kullanarak, kontrol panelini kurutucunun üstüne bağlayan vidaları gevşetin ve çıkarın. Regülatörü servis konumuna geri getirin.

Ardından kontrol panelinin yanındaki üst paneldeki üç vidayı çıkarın. Kablo demetini ayırmak için serbest bırakma mandalına basın. Üst paneli kaldırın ve kurutucudan kaydırın. Süpürgeliği kurutucuya bağlayan klipsleri serbest bırakmak için macun bıçağı kullanın ve tahtayı çıkarın.

Kurutucunun tabanına bağlı iki kapı yayı görmelisiniz. Onları aşağı çekerek devre dışı bırakın. Kapıyı açın ve tiftik kanalını bağlayan vidaları gevşetmek ve çıkarmak için bir tornavida kullanın. Kabarık kanalı çıkarın ve kurutucu kapağını kapatın.

Ön panelin köşelerini makineye sabitleyen dört vidayı gevşetin ve çıkarın. Sağ yan panelin altındaki klipsin içindeki kablo demetini ayırın. Daha sonra ön paneli makine gövdesinden çekerek çıkarabilirsiniz.

Panelin cam veya cam uçlu yeni kurutuculardan çıkarılması

Paneli bu yeni kurutuculardan çıkarmak için kurutucunun arkasına erişmeniz gerekecektir. Üst kapağın arkasındaki üç vidaya bakın. Bunları bir tornavidayla çıkarın, ardından kapağı kaldırıp kaydırarak çıkarın. Kablo demetini elektronik konsola bağlayan tutma tırnaklarına bastırın, ardından kablo demetini kaydırarak ayırın.

Kurutucunun ön tarafında, konsolu kurutucunun önüne bağlayan iki uçtaki tırnağa bastırın. Önden ayırmak için konsolu çekerek kurutucudan kolayca uzağa kaydırabilirsiniz.

Kurutma makinesinin kapısını açın ve küçük bir macun bıçağıyla kurutucu kapı anahtarını çekin. Pense kullanarak, üç kabloyu kapı anahtarı terminallerinden ayırın. Makinenin elektrik kablolarına zarar vermemek için telleri telden değil tellerden tuttuğunuzdan ve çektiğinizden emin olun.

Lif filtresini kurutucu kapısının altından çıkarın, ardından her iki taraftaki iki vidayı çıkarmak için bir tornavida kullanın.

Kurutma makinesi kapısını kapattıktan sonra, çorabın altındaki iki vidayı gevşetin ve çıkarın. Çorabı kurutucudan çek.

Biri ön çerçevenin üstünde ve diğeri altta olmak üzere iki çift vidayı gevşetin ve çıkarın. Ön paneli dikkatlice kurutucudan çıkarın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi