Kurutma Makinesi Nasıl Sıfırlanır ?

Kurutma Makinesi Nasıl Sıfırlanır ? Çalışmayan kurutucunuzda sorun giderme bilim gibi geliyorsa, arızalanabilecek yalnızca iki sigortası ve üç anahtarı olduğunu bilmek yardımcı olabilir. Bunlara erişmek, kurutucu kapağını çıkarmak ve bulmak için genellikle çevrimiçi olarak bulunan kurutucu kılavuzunu kullanmaktan ibarettir. Bu sigortalardan veya anahtarlardan biri arızalandıysa, sadece baktığınızı söyleyebilirsiniz. Daha da iyisi, bir ohmmetre ile daha güvenilir bir test gerçekleştirebilirsiniz. Bu parçaları kontrol etme zahmetine girmeden önce, bir kesicinin devreye girmediğinden emin olun.

Çamaşır Kurutma Makinesi Nasıl Resetlenir ?

  • Kurutma makinelerinde sıfırlama düğmesi var mı?
  • Kurutma makinesinde sert sıfırlama nasıl yapılır?
  • Elektrikli kurutucuda sıfırlama var mı?
  • Çamaşır kurutma makinesi sıfırlama düğmem nerede?

1 Ana panelde kurutucu devresi için kesiciyi bulun. Çift gruplu bir kırıcıdır, yani bir çubukla birbirine bağlanan iki kesiciden oluşur ve attıysa, her iki kesicide de turuncu uyarı bayrağını görürsünüz. Çubuğu tamamen kapatarak ve ardından tekrar açarak sıfırlayın. Açık kaldığından emin olun. Kesici açılmazsa, kurutucu üzerindeki anahtarları ve sigortaları test etmeye devam edin. Başlatma anahtarıyla başlayın.

2 Kurutucunun fişini çekin ve kapağı kontrol panelinden çıkarın. Çoğu modelde bunu, kurutucunun üst kısmındaki kontrol modülünün her iki ucundaki vidaları bir tornavidayla söküp kapağı kaldırarak yaparsınız. Bazı paneller basitçe kopar.

3 Kontrol panelindeki başlatma anahtarını bulun, kablo bağlantılarını çıkarın ve bir ohmmetre ile sürekliliğini test edin. Bir metrelik ucu bir anahtar terminaline, diğer ucu diğer terminale yerleştirin ve anahtarı açın. Anahtar iyi ise, sıfır ohm okuması alırsınız. Eğer kötüyse, sonsuzluk okuması alacaksınız. Bozuk bir anahtarı değiştirin.

4 Başlatma anahtarı iyi durumda ise kapı anahtarını kontrol edin. Parmağınızı anahtara itin; bir tıklama sesi çıkarması gerekir. Eğer test etmeniz gerekmiyorsa ve bunun için kılavuzunuzdaki talimatları izleyerek kurutucu kapağını çıkarmanız gerekir.

5 Kablo demetini anahtardan çekin, sayaç uçlarını anahtar terminallerine yerleştirin ve anahtarı içeri itin. Sonsuzluk okuması alırsanız anahtarı değiştirin.

6 Kapı anahtarı iyi durumdaysa, kılavuzunuzun yardımıyla kurutucunun termal sigortasını bulun. Sigortayı çıkarın ve test edin. İyi durumdaysa, bulmak için kılavuzu kullanarak termal kesme sigortasını tekrar test edin. Sigortalardan biri atmışsa değiştirin.

7 Başka bir arıza bulamazsanız, kurutucunun arkasındaki elektrik panelinin arkasındaki saç örgüsü bağlantılarını kontrol edin. Sık olmuyor ama biri gevşemiş olabilir.

Genel Markalara Göre Kurutma Makineleri Sıfırlama Prosedürü 

Çamaşır Kurutma Makinesi Nasıl Reset Atılır ?

Program Sıfırlama

Kurutucunun yalnızca devrin değiştirilmesi, durdurulması veya değiştirilmesi gerektiği için sıfırlanması gerekiyorsa, mevcut çevrimi iptal etmek için “Güç / İptal” düğmesine bir kez basın. İstenen yeni çevrimi, ardından herhangi bir değiştiriciyi ve döngü seçeneğini seçin. Ardından yeni döngüyü başlatmak için “Başlat / Duraklat” a basın.

Tam Sıfırlama

Bir hata kodu çözüldükten sonra veya kurutucunun termal aşırı yüklenmeyi önlemek için kapatılmasından sonra bir kurutucunun sıfırlanması nadir değildir. kurutucunun gücünü kesin ve 30 dakika bekleyin. 30 dakika sonra gücü geri yükleyin ve yeni bir seçim yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi