Kurutma Makinesi Motor Nasıl Değiştirirsiniz
Kurutma Makinesi Motor Nasıl Değiştirirsiniz

Kurutma Makinesi Motor Nasıl Değiştirirsiniz ?

Kurutma Makinesi Motor Nasıl Değiştirirsiniz ? kurutucu motorunun nasıl değiştirileceğini açıklar. kurutucu tamburunu döndüren kayışı döndürür. Ayrıca, havayı kurutucu tamburu boyunca dolaştırmak için üfleyici fan çarkını da döndürür. Tahrik motoru arızalanırsa, tambur veya üfleme çarkı dönmekte zorlanabilir veya tambur hiç dönmeyebilir. Arızalı bir tahrik motorunu üretici onaylı kurutucu parçasıyla değiştirin.

Kurutma Makinesi Motor Nasıl Değiştirilir ?

Bu veya başka bir onarım yapmadan önce güç kaynağının kurutucunuzun bağlantısını kesin. Ya üniteyi duvar prizinden çıkarın, uygun sigortayı sigorta kutusundan çıkarın veya devre kesici panelindeki uygun kesiciyi çevirin.

Bu veya başka bir onarım yapmadan önce güç kaynağının kurutucunuzun bağlantısını kesin. Ya üniteyi duvar prizinden çıkarın, uygun sigortayı sigorta kutusundan çıkarın veya devre kesici panelindeki uygun kesiciyi çevirin.

Motorun iki kablo ucunu kablo demetinden ayırın. Modelinize bağlı olarak, büyük olasılıkla üfleyici tertibatının bağlantısını keserek devam etmeniz gerekecektir. Bunu, motor şaftını sabit tutarak ve ardından motor şaftının arkasından çıkarabilmek için üfleyici çarkı çevirerek yapabilirsiniz.

Kurutma Makinesi Motor Değişimi

Motorunuzu motor braketinde sabitleyen yaylı kelepçeler olacaktır. Motoru sabit tutun ve bunları çıkarın. Modelinize bağlı olarak, daha sonra motor kasnağını çıkarmanız gerekebilir. Daha yeni model motorlar, motora bağlı bir kasnak olmadan gelir. Sizinki, kasnak takılı olmayan daha yeni bir model motorsa, onu çıkarma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Arızalı motoru atın ve yenisiyle değiştirin. Eski olanı çıkardığınız sıranın tersi şekilde takın. Kurutucuyu yeniden monte edin ve kurutucunuza tekrar güç verin. Olması gerektiği gibi çalıştığından emin olmak için kurutucunuzu bir döngü boyunca çalıştırın.

Bunu veya başka bir testi gerçekleştirmeden önce güç kaynağının kurutucunuzun bağlantısını kesin. Ya üniteyi duvar prizinden çıkarın, uygun sigortayı sigorta kutusundan çıkarın veya devre kesici panelindeki uygun kesiciyi çevirin. Kurutucunuzun motorunu bulun. Motoruna erişebilmek için kurutucunuzun kabinini açmanız gerekecektir. Kurutucunuzun kabininin nasıl açılacağına ilişkin talimatlar için lütfen Kurutma kabini nasıl açılır bölümümüze bakın.

Bir kurutucunun motoru nasıl test edilir ?

Motorun iki kablo ucunu kablo demetinden ayırın. Multimetrenizi R x 1 ayarına ayarlayın. Her bir ölçüm cihazının problarını bir terminale dokundurun. Motorunuz çok az direnç göstermelidir (sıfır okuma veya sıfıra yakın).

Şimdi toprak bağlantısını kontrol edin. Motorun çıplak metal muhafazasına bir prob yerleştirin. Diğer probu birer birer her terminale yerleştirin. Bu testten ölçüm cihazınızda herhangi bir okuma almamalısınız. Kurutucunuzun motoru bu testlerden herhangi birinde başarısız olursa, değiştirmeniz gerekecektir.

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Uzmana Yorum Yaz Soru Sor !x
Call Now ButtonServis Çağırmak için Arayın