Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Kurutma Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Nasıl Değiştirirsiniz ?

Kurutma Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Nasıl Değiştirirsiniz

Kurutma Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Nasıl Değiştirirsiniz ? kurutucunuz, kurutma döngüsü sırasında kurutucu kapısını açtığınızda güvenlik cihazı görevi gören bir kapı anahtarıyla donatılmıştır. Kapının açılması anahtarı serbest bırakır ve kurutucuyu otomatik olarak durdurur. Kurutma makinesi, siz kapağı kapatana ve başlat düğmesine bir kez daha basana kadar çalışmayacaktır.

Kurutma Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Nasıl Değiştirilir ?

Kapıyı açtığınızda kurutucunuz dönmeye devam ederse, anahtarı değiştirene kadar kurutucuyu kullanmayı bırakın. Bir eğirme kurutucusuna ulaşmak ciddi bir yaralanmaya neden olabilir. kurutucu kapı anahtarının nasıl değiştirileceğini açıklar. Kapı anahtarı, kapıyı açtığınızda kurutucuyu durdurmak için elektronik kontrol panosuna bir sinyal gönderir.

Kurutma Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Nasıl Değişimi

Kapı anahtarı arızalanırsa, kapı kapatıldığında kurutucu çalışmayacaktır. Kapı anahtarını hızlı bir şekilde test etmek için, kurutucu kapısını açın ve kapı anahtarı koluna basın. Kurutucu tambur ışığı yanık kalırsa, kapı anahtarı arızalıdır. Kapı anahtarını üretici onaylı kurutucu parçasıyla değiştirin .

1 Kurutma makinesini prizden çıkarın.

2 Lif tutucu filtresini çıkarın, ardından bir Phillips tornavida kullanarak iki vidayı çıkarın. Alternatif olarak, bazı modellerde tiftik tutucu filtrenin üzerinde bir kapak bulunur. Vidaları ortaya çıkarmak için kapağı kaldırın, ardından çıkarın.

3 Kurutucunun üst kısmı ile kurutucu kabini (ana gövde) arasındaki, her bir kenardan yaklaşık iki inç uzakta, kurutucunun ön kenarı boyunca bir macun bıçağı yerleştirin. Kilitleme tırnaklarını serbest bırakmak için içeri doğru itin. Kurutma makinesinin üst kısmını yukarı kaldırın ve kaldırın.

4 Kurutma makinesinin kapısını açın ve bir Phillips tornavida kullanarak kapı cebinin sağ üst köşesindeki iki vidayı çıkarın. Aktüatör adı verilen anahtar kolunu delikten yukarı doğru itin.

5 Bir pense kullanarak anahtar kablo montaj tırnağını sıkın. Bir tornavida kullanarak çıkıntıyı deliğinden aşağı doğru itin.

6 Anahtarın kablo konektörünü kurutucunun kablolarından ayırın. Konektörün kilitleme tırnağının altına düz uçlu bir tornavida sokmanız ve bağlantıyı ayırmak için yukarı doğru kaldırmanız gerekebilir.

7 Yeni anahtarın çalıştırıcı kolunu delikten geçirin ve iki Phillips vidayı yeniden takın. Kablo kilitleme tırnağını kurutucu kabinindeki deliğinden itin, ardından kablo bağlantısı konektörünü bağlayın.

8 Kurutucunun üst kısmını indirin ve kilitleme tırnaklarını yerine oturtmak için ön kenar boyunca sıkıca aşağı bastırın. Phillips vidaları tiftik tuzağının yakınına yeniden takın. Kurutucuyu prize takın ve çalışıp çalışmadığını test edin. Kurutma makinesi kapak kapalıyken çalışmalı, ancak kapıyı açtığınızda durmalıdır.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687