Konveksiyonlu Fırın Nasıl Temizlenir ?

Konveksiyonlu Fırın Nasıl Temizlenir ? Hızlı ve eşit pişirme söz konusu olduğunda, Fırıncılar Siklon Fırını (BCO) en iyilerinden biridir. Rutin temizlik, bu  ticari konveksiyonlu fırının  en iyi durumda çalışmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha uzun bir kullanım ömrü sağlamaya da yardımcı olur. Rafları ovmaktan içini silmeye kadar tüm püf noktalarını size gösteriyoruz.

Konveksiyonlu Fırın Temizliği

Konveksiyonlu Fırının Temizlenmesi

Adım 1. Makineyi Kapatın

Fırını bağlantı kesme anahtarından kapatarak veya güç kablosunu çekerek başlayın.

Adım 2. Fırın Raflarını Çıkarın ve Temizleyin

Konveksiyonlu Fırın Nasıl Temizlenir ? BCO’nuzun raflarını ve içini günlük olarak temizlemeniz önemlidir . Fırın soğuduktan sonra tel rafları ve destekleri fırından çıkarın. Her rafı ılık suda çalıştırın ve yumuşak bir bulaşık sabunu kullanarak iyice fırçalayın. Kaplamaya zarar verebileceğinden çelik yün kullanmayın. Üzerine çok fazla yağ veya yiyecek yapışmışsa, ünitenin geri kalanını temizlerken naylon bir fırça kullanın veya rafları ılık su ve sabunla ıslatın.

Adım 3. İç Yüzeyleri Temizleyin

İç kısmı ovmak için aşındırıcı olmayan bir sünger veya bez kullanın. Ilık su ve bulaşık sabunu karışımı yağ, kalıntı veya pişmiş ürünü çıkarmak için hile yapmalıdır. Çekici gelse de, temizlerken asla tel fırça, ovma süngeri veya kazıyıcı kullanmayın. Bunlar paslanmaz çelik iç kısma zarar verebilir.

İç kısmı fırçalarken, herhangi bir kablo, anahtar veya ışık prizinin yakınını fırçalarken dikkatli olun . Bu bileşenlerin üzerine su ve sabun bulaşmasını önleyin.

Adım 4. Dış Cepheyi Temizleyin

Fırının dışını temizlemek için ılık su ve yumuşak bulaşık sabunu karışımınızı kullanın. Bir bez veya aşındırıcı olmayan sünger ile cila çizgileri yönünde ovduğunuzdan emin olun.

Aşındırıcı aletler, sıyırıcılar, sirke, klor ve aşındırıcı temizleyiciler kullanmayın. Bütün bunlar paslanmaz çelik dış kısma zarar verebilir. Önerilen temizleyiciler ve malzemeler için kullanıcı el kitabınıza bakın.

Adım 5. Rafları Yeniden Kurun

Artık destekleri ve rafları tekrar fırının içine yerleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi