Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Kombi Su Akış Türbin Nasıl Değiştirirsiniz ?

Kombi Su Akış Türbin Nasıl Değiştirirsiniz

Kombi Su Akış Türbin Nasıl Değiştirirsiniz ? Bu kısım, yön değiştirme valfi bölümü etrafında temellenmiştir. Yön değiştirici vana sadece kombilerde görülen bir mekanizmadır. Sıcak suyun ısıtma sistemine (radyatör vb.) veya sıcak su sistemine (musluk vb.) yönlendirilmesini sağlar. Bu özellik, normal bir kombiyi bir kombiden ayıran, silindire ihtiyaç duymadan sıcak su ve ısıtma kullanımına izin veren yön değiştirme vanası sayesindedir.

Kombi Su Akış Türbin Nasıl Değiştirilir ?

Tüm parçaların gaz güvenliğine sahip, sertifikalı bir ustanın tarafından takılmasını tavsiye ederiz. Kombi akış anahtarınızda sorun varsa, çözüm için bir kombi uzmanına danışmanız zorunludur. Kazan akış anahtarı ve yaygın kazan akış anahtarı sorunları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Kombi Akış Anahtarı Nedir?

Kazan akış anahtarının gövdesi, yakındaki kazan sistemi borularına bağlanmalıdır. Genellikle üretici tarafından kazanla birlikte gönderilir veya önceden borulanır. Bu yerleşim, gerçek kazan suyu akışının anahtar tarafından algılanmasını ve kanıtlanmasını sağlar.

Piyasada birçok türde akış anahtarı vardır. Mevcut üretimde görülen daha yaygın akış anahtarı türlerinden bazıları arasında fark basınç anahtarları (akış sırasında sürtünme kaybına bağlı olarak iki nokta arasındaki basınç farkını okuma), kanatlı anahtarlar (sıralı olduğunda (kapalı) yapılan (kapalı) basit bir yaylı geri dönüş anahtarı) bulunur. akış var ve kapalı (açık) akış olmadığında ve manyetik şalterler Manyetik şalter, kazan akış şalteri gövdesinin içindeki bir mıknatısı hareket ettirerek cihazdan su akarken akışı kanıtlar. Mıknatıs, akan su olduğunda reed şalteri kapalı tutar. Su akışı durduğunda, mıknatıs, onu açan ve brülör sistemlerine giden elektrik devresini kesen reed anahtarından uzaklaşır.

Kazan Akış Şalteri Emniyet Cihazı

Kazan akış anahtarı, kazanınızın güvenliği için kritik öneme sahiptir. Kazan akış anahtarı, sistem baypas (akış yok) modundayken brülörün çalışmasını engeller ve mümkün olduğunca kazan girişine yakın monte edilmelidir.

Sistem akışı olmadığında brülör yanarsa, su borusunda sıkışan suyun aşırı ısınmasına ve bu da arızaya neden olabilir. Akış anahtarı ayrıca sisteme hava verildiğinde ve akış hacmi yetersiz olduğunda kazanın çalışmasını engeller.

Kazan Akış Anahtarı Sorunları

En yaygın kazan akış anahtarı sorunları, mekanizmayı tıkayan birikintileri içerir. Akış anahtarının gövdesindeki kalıntı ve çöpler, anahtar kontaklarının kapalı veya açık konumda sıkışmasına neden olabilir. Bazı durumlarda, tıkanma, anahtarın çalışmasının tamamen normal açık ve / veya kapalı konuma dönmesini engelleyebilir.

Kazan Akış Anahtarının Test Edilmesi

Akış anahtarının test edilmesini de içerebilecek düzenli kazan bakımının yapılması zorunludur . Akış anahtarı, elektrik kablolarının bağlantısını kesmeden veya anahtarı sökmeden kolayca test edilebilir. Akış güvenliği cihazınızda etkin bir şekilde sorun gidermek için ihtiyacınız olan tek şey basit bir multimetredir.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687