Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Kombi Nasıl Sıfırlanır ?

Kombi Nasıl Sıfırlanır ? Isıtmanız aniden çalışmayı durdurdu mu? Musluklardan sıcak su gelmiyor ve neden emin değilsiniz? Ortalama olarak, her yıl 5 Kombiden 1’i bozulur, ancak hemen paniğe kapılmayın. Sizinki sadece hızlı bir düzeltmeye ve sıfırlamaya ihtiyaç duyabilir.

Kombi Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

 • Kombi su basıncı nasıl tahliye edilir?
 • Kombi basınç yüksekse ne yapılmalı?
 • Bir Kombi kazanında bir hata nasıl atılır?
 • Kombi Isıtma sistemindeki su basıncı nasıl düşürülür?

Bir Kombi Ne Zaman Sıfırlanması Gerekir?

Modern Kombiler, bir sorun tespit edildiğinde kapandıkları bir güvenlik özelliğine sahiptir. Güvenlik açısından harika, ancak maalesef bu, musluklar için merkezi ısıtma veya sıcak su olmadığı anlamına geliyor. Bu, kazan kilitlenmesi olarak bilinir ve şunlardan kaynaklanabilir:

 • Sorunu bulmanıza yardımcı olmak için normalde görüntü ekranında bir hata koduyla temsil edilen sistemdeki bir arıza
 • Kötü bir gaz kaynağı gibi çalışmaya devam etmek için güvenli olmayan koşullar

Kombi tekrar çalışmasını sağlamak için sıfırlanması gerekecek, ancak bunu yapmadan önce arızanın bulunması ve onarılması gerekecektir.

Kombi Resetleme Nedir ?

Bir hata kodu görüyorsanız ancak bunun ne anlama geldiğinden emin değilseniz, hata kodu kılavuzlarımızı kullanarak öğrenebilirsiniz . Hata kodunun ne anlama geldiğini öğrenmek için kombinizin üreticisini bulun.

Kombi Nasıl Resetlenir ?

Kombi Nasıl Sıfırlanır ?

Tüm Kombiler bir sıfırlama düğmesi vardır, ancak cihaz üzerinde bulunduğu yer modelden modele farklılık gösterecektir. Düğmeyi göremiyorsanız, kombinizle birlikte gelen ve kombinin nasıl sıfırlanacağını da açıklayan kılavuzu kontrol edin. Çoğu durumda, sıfırlama düğmesini bulduğunuzda yapmanız gerekenler:

 • Düğmeye basın ve 10 saniyeye kadar basılı tutun
 • Kazanın ateşlenmesini bekleyin (bu birkaç dakika sürebilir)

Kombi Reset İşlemi

Kombi pahalı bir onarım gerektirmesine neden olabileceğinden, düğmeye birkaç kez basmamaya dikkat edin. Kombi sıfırlanıp sıfırlanmadığını anlayabilirsiniz çünkü alev tutuşur, hata kodu kaybolur ve yeşil bir ışık görebilirsiniz (kırmızı veya turuncu yerine). Kazan sıfırlanmadıysa, arızayı tespit edebilecek kalifiye bir mühendis ile iletişime geçmelisiniz.

Kombi Neden Kilitlendi ?

Kombi kendi kendine kapanmasının birçok nedeni vardır, ancak bazı sorunlar diğerlerinden daha yaygındır.

Su basıncı

Kombide çok düşük veya çok yüksekse, kazanınız sadece kilitlenmeyi değil, tamamen çalışmayı durdurabilir. Basınç göstergesine bakarak su basıncını öğrenebilirsiniz; 1 bar civarında tutmayı hedeflemelisiniz.

Ateşleme arızası

Birçok Kombi , 3 başarısız ateşleme girişiminden sonra kilitlenir. Bunun olmasının birkaç nedeni vardır (örn. Bloke brülör, yetersiz gaz basıncı) ve bakmak için bir ısıtma mühendisi ile iletişime geçmelisiniz.

Isı eşanjörü tıkalı

Isı eşanjöründe kireç veya çamur birikmesi su akışını kısıtlayabilir ve ısıtma sisteminizin su ısıtmasına neden olabilir; yani bir su ısıtıcısı gibi ses çıkarıyor.

Kombi kilitlenmesinin daha fazla olası nedenini keşfetmek için En Yaygın 10 Kazan Sorunu listemize bir göz atın .

Arızalardan bazılarını kendi kendinize çözebilirsiniz, ancak herhangi bir şüpheniz varsa, kazanınızı tekrar çalışır duruma getirebilecek kalifiye bir mühendis ile iletişime geçin. Kazan Kılavuzunu kullanarak , bölgenizdeki her biri size bir teklif verecek ve en iyisini seçmenize olanak tanıyan 3 güvenilir mühendise kadar ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

Sıfırlamadan Sonra Kombi Açılmıyor ?

Arızayı onardınız, kazanı sıfırladınız ve sadece tutuşmaması için kazanı tekrar çalıştırma yolundasınız. Bu durumda, arıza kodunun görüntülediği sorundan daha fazlasını aramanız gerekecektir.

 • Orijinal arıza kodu kazan basıncıyla ilgili değilse, çok yüksek veya çok düşük olup olmadığını görmek için basınç göstergesini kontrol edin – iğne 1 bar civarında oturmalıdır.
 • Kazana gelen güç olduğundan emin olun. Ekranın aydınlanacağını anlayabileceksiniz. Bu, özellikle elektrik kesintisinden sonra yaygındır ve sigorta kutunuzu kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Kombimin Sürekli Sıfırlanması Gerekiyor, Ne Yapabilirim?

Düzenli olarak sıfırlanması gereken bir kazanın muhtemelen sistem içinde devam eden bir arızası vardır, örneğin:

 • Hatalı bir pompa
 • Sistemden sızıntı
 • Tıkanmış bir plakalı ısı eşanjörü
 • Cihazın değiştirilmesi gereken elektrikli bir parça.

Kombinizi düzenli olarak sıfırlamak zorunda olduğunuzu fark ederseniz, bu, kombinizin son ayakları üzerinde olduğunun bir işareti olabilir ve yepyeni bir tane kurmayı düşünmelisiniz.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687