Anasayfa » Kombi » Kombi Kurulumu Ve Montajı

Kombi Kurulumu Ve Montajı

Kombi Kurulumu Ve Montajı Güvenlik nedenlerinden ötürü, yeni kombinizi kurmanıza yardımcı olacak profesyonel bir ısıtma servis getirmek en iyisidir. Bu süreç, hassas ve teknik uzmanlık gerektiren havalandırma delikleri için evin duvarında delikler açmanın yanı sıra yeni gaz, elektrik ve sıhhi tesisat çalıştırmayı gerektirir.

Neden Kombi Kurmalıyım ?

 • Kombi ısıtıcı, musluklarınızdan veya duşunuzdan şebeke basıncında taşınan sıcak suyu içerir.
 • Kombiler yakıt tercihinize göre gazlı, elektrikli veya yağlı olarak mevcuttur. Kombiniz, radyatör ilavesi ile merkezi ısıtma ünitesi görevi de görür.
 • Kombi, büyük bir saklama silindiri gerektirmez ve çoğu mutfağa veya saklama dolabına kolayca sığabilir, bu da onları sınırlı alana sahip evler için ideal bir sistem haline getirir.
 • Kombiler güvenilirdir. Kanıtlanmış teknoloji kullanılarak üretilirler.
 • Kombiler kullanışlı ve kullanımı kolaydır.
 • Kombinin bir diğer faydası da, tavan alanında tank olmaması daha az boru tesisatı ve daha kısa kurulum süresi anlamına gelmediğinden, genellikle kurulum süresinden ve maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlamasıdır.
 • Kombiler, klasik kombinin aksine radyatörünüze ve kullanım sıcak suyunuza isteğe bağlı ısıtma sağlar.
 • Kombinasyon kazanları da çok yönlüdür çünkü merkezi ısıtmanızın yanı sıra sıcak su kaynaklarınızla da ilgilenirler.
 • Ekonomik ve pratiktir. Bu yüksek verimli kazanlar enerji faturalarınızı azaltır.
 • Kombi montajı, sistem su şebekenize eklendiğinden biraz zor olabilir, ancak boyutları daha küçük olduğu için evinize sığması çok daha olasıdır. Kurulum ayrıca eski bir kazan sistemine kolayca bağlanabilen sistem kazanlarından biraz daha maliyetli olabilir.

Kendim Kombi Kurabilir miyim ?

Daha önce hiç yapmadıysanız, kendi başınıza bir kombi kurmak zor olabilir, ancak gerçek şu ki, her şey gibi, kazan tesisatları da yeterince ısrarla öğrenilebilir. Ayrıca, kurulum maliyetlerinde size tonlarca para kazandıracaktır. Bazı insanlar zorluklardan tamamen kaçınmayı severler ve işi bitirmek için sadece bir kombi tesisatçısı tutarlar. Ancak bu insanlardan biri değilseniz, kombinizi kurmanın gerçek adımlarını öğrenmek için okumaya devam edin. Bir kazanın nasıl kurulacağına dair en güvenli bilgileri istiyorsanız, tedarikçiye danışmalı ve kurulum sürecinizi kolaylaştıracak en iyi ve en modern kurulum talimatlarını almalısınız.

10 Adımda Kombi Montajı :

 1. Yeni kombiye montaj paneli görevi görecek şekilde bodrum duvarına bir kontrplak panel monte edin.
 2. Kontrplak panele yeni gaz, elektrik ve sıhhi tesisat hatları döşeyin.
 3. Metal montaj braketlerini kontrplak panele vidalayın, ardından kombi ısıtıcıyı braketlere asın.
 4. Evin duvarında egzoz deliği ve hava giriş deliği için iki adet 4 inç çapında delik açın. Hava girişinin kar çizgisinin üzerinde olduğundan ve egzoz menfezinin bir pencereden 12 inç ve hava girişinden 12 inç uzakta olduğundan emin olun.
 5. Egzoz ve hava giriş deliklerini oluşturmak için PVC boru ve bağlantı parçaları kullanın. Kazandan gelen boruları dış duvardan geçirin.
 6. Isıtma sistemine ve kullanım suyu armatürlerine su vermek için kombiye sıcak ve soğuk su hatlarını bağlayın.
 7. Gaz hattını ve yeni elektrik kablosunu kombiye bağlayın.
 8. Sıcak su üretimini düzenlemeye yardımcı olması için evin kuzey tarafına bir dış sıcaklık sensörü monte edin.
 9. Kombine ısıtıcıdan yakındaki bir yardımcı eviye giderine veya yer giderine kireçtaşı nötrleştiricili bir PVC yoğuşma hattı çalıştırın. Fazla yoğuşmayı boşaltmak için bir yoğuşma pompası kullanın.
 10. Kombiyi açın ve hemen sıcak su yapmaya başlamalıdır.
 11. Eski kazanı ve su ısıtıcısını çıkarın ve atın.
Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Buzdolapları Temel Bilgiler ve Temizlik

Buzdolapları Temel Bilgiler ve Temizlik Elektrik kesintisine hazırlıklı olmak Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !