Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Klima Yedek Parçaları ve Aksesuarları Değiştirme

Klima Yedek Parçaları ve Aksesuarları Değiştirme

Klima Yedek Parçaları ve Aksesuarları Değiştirme klima sistemlerinin yaşı hakkında çok az bilgiye sahiptir veya hiç bilgi sahibi değildir. Konuyu daha da karmaşık hale getirmek için, AC sistemleri son derece karmaşıktır ve her biri kendi yaşam beklentisine sahip çeşitli bileşenlerden oluşur.

Klima Yedek Parça ve Aksesuar Değişimi

Aşınma ve yıpranmaya bağlı olarak, bazı parçaların diğerlerinden daha erken değiştirilmesi gerekecektir. türkiyede geleneksel bir klimanın tipik kullanım ömrü boyunca değiştirilmesi gerekebilecek AC bileşenlerinin bir listesi:

Fan kanatları, termistör probları, kompresörler, scroll kompresör, Inverter kompresör, swing kompresör, Inverter Pcb, baskılı devre kartları, hava filtreleri, fan motorları, tahliye pompaları, uzaktan kumandalar, genleşme valfi dahil tüm üreticilerin klima ve soğutma yedek parçaları, kondenser bobini, selenoid valf, karter ısıtıcısı, elektronik termostat, şamandıralı şalter, manyetik kontaktör, kondansatör, yüksek basınç şalteri, alçak basınç şalterleri ve PCB’ler, PWB’ler.

Klima Yedek Parçaları ve Aksesuarları Nasıl Kendiniz Değiştirirsiniz 

  • Hava Filtreleri – Hareketli veya elektrikli bir parça olmasa da, hava filtreleri evinizde temiz hava sağlamak için çok önemli bir unsurdur ve sürekli değiştirilmesi gerekir. Hava filtreleri yılda en az altı kez ve evcil hayvanınız varsa daha sık değiştirilmelidir. Ayrıca, astım veya kronik solunum rahatsızlığı olan bir aile üyeniz varsa, hava filtreleri ayda bir değiştirilmelidir.
  • Kontaktör / Kapasitörler  Kontaktör veya çalıştırma/başlatma kapasitörleri, motorlar, fanlar ve kablolama gibi elektrikli parçalar, tüm klima servis çağrılarının yüzde 80’inden fazlasından sorumludur. Klimanızın kontaktörü ve kapasitörleri, AC sisteminizde en çok kullanılan parçalardan bazılarıdır. Bu elektrikli parçalardaki tüm aşınma ve yıpranma nedeniyle, AC sisteminizin ömrü boyunca büyük olasılıkla birden fazla kez değiştirilecektir. Kendin Yap hataları maliyetli ve tehlikeli olabileceğinden, deneyimli profesyonellerimizin elektrik sorunlarıyla ilgilenmesine izin vermek en iyisidir.
  • Üfleyici Motor / Fan Motoru – Klima sisteminizdeki fanlar, Arizona’nın uzayan yaz aylarında her yıl altı ayın daha iyi bir kısmı için tam eğimde çalışır. Bir noktada fan kanatlarının bir tür yorgunluk veya tıkanıklık yaşaması veya aşırı kullanım nedeniyle motorların yanması doğaldır. Bir yay ayarı sırasında, güler yüzlü servis teknisyenlerimiz, olası arıza belirtileri için fan motorunu, fanları ve diğer bileşenleri kontrol edecektir.
  • Evaporatör Serpantinleri – Evaporatör serpantinleriyle ilgili kirli sır ve en yaygın sorun, bunların etkinliğini azaltan toz ve döküntü ile kaplanmalarıdır. Evaporatör serpantinlerinin temizlenmesi genellikle sorunun çözümüdür. Nadiren, evaporatör serpantinleri korozyon nedeniyle hasar görebilir, bu da sızdırmaz sistemde ne yazık ki soğutucu akışkanı havaya bırakan küçük deliklere neden olur. Bu, ev sahipleri veya tamirciler için kolayca anlaşılmaz. Klima muayenesi sırasında servis teknisyenlerimizin kullandığı özel ekipmanlarla sızıntılar tespit edilir.
  • Kompresör – Klimanızın kompresörü ağır bir iş yükünün üstesinden gelir ve AC sisteminizdeki en pahalı bileşenlerden biridir. Değiştirilmesini gerektiren kompresör arızasının en yaygın nedenleri, kompresörün aşırı çalışmasına ve sürekli yüksek sıcaklıkta çalışmasına neden olan kirli bobinlerdir. Tıkanmış soğutucu akışkan hatları, iç basınçta bir artışa neden olabilir, sisteme bir yük getirir ve yanlış soğutucu akışkan seviyeleri, yine kompresör üzerine ek bir yük getirir ve bu da sonuçta yanmasına neden olabilir. İyi haber şu ki, çoğu kompresör sorunu önlenebilir. Düzenli bakım ve yılda iki kez servis denetimleri ile, kompresör değişimi gerekmeden önce sorunlar tespit edilebilir ve giderilebilir.

Bu Yaz Serin Konforun Keyfini Çıkarabilmeniz İçin Klima Sisteminizin Karmaşıklıklarını Bize Bırakın Bahar hemen köşede. Sıcaklıklar çok ısınmadan önce Şubat veya Mart aylarında bir AC sistem incelemesi planlamak harika bir fikirdir. Bahar düzenlemesi, evinizde huzur ve serin konforla yazın keyfini çıkarmaya hazır olacağınız anlamına gelir. Bugün bizi arayın.

Comment (1)

  • Yorum Gönder

    Graliontorile

    I’d always want to be update on new blog posts on this site, bookmarked! .

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687