Hotpoint Ariston Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama
Hotpoint Ariston Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Hotpoint Ariston Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Hotpoint Ariston Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Hotpoint çamaşır makinelerinde, kullanıcıların bir yükün ne kadar yıkanması gerektiğini, yükün ne kadar hızlı dönmesi gerektiğini, suyun sıcaklığının ne olması gerektiğini ve yıkayıcının otomatik olarak başlamadan önce ne kadar beklemesi gerektiğini belirlemelerine olanak tanıyan bir dizi dijital ayar bulunur. İstemediğiniz veya iyi çalışacağını düşündüğünüz ayarları seçtiyseniz, çamaşır makinesini kolayca sıfırlayarak ayarları yeniden seçebilirsiniz.

Hotpoint Ariston Çamaşır Makinesi Nasıl Resetlenir ?

 • Hotpoint Ariston resetleme
 • Hotpoint Ariston çamaşır Makinesi resetleme
 • Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi 9 kg resetleme
 • Ariston Hotpoint aqualtis çamaşır Makinesi resetleme
 • Hotpoint Ariston çamaşır makinesi çalışmıyor
 • Ariston çamaşır makinesi program ilerlemiyor
 • hotpoint ariston çamaşır makinesi 9 kg a+++ reset

Hotpoint Ariston Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Her tür ev aleti için acil durumları düzeltmenin yolları vardır. Çamaşır makinelerinin verimliliğini eski haline getirmek için belirtilen parametrelerin sıfırlanmasını kullanabilirsiniz. Otomatik makine uzun süre herhangi bir hareket göstermiyorsa, bu durumda bazen Hotpoint Ariston çamaşır makinesini yeniden başlatmak yeterlidir. Bu, ekipmanı çalışır duruma getirmeye yardımcı olabilir.

Hotpoint-Ariston çamaşır makinesi nasıl sıfırlanır?

Prosedürü çok sık gerçekleştirmenizi önermiyoruz – bu, kontrol modülünün erken arızalanmasına neden olabilir. Yarım saatlik sistem çalışmasından sonra yanlış seçilen ayarlar tespit edildiğinde, cihazı kapatmak daha mantıklıdır.

 • program seçim düğmesini nötr konuma getirin;
 • “Başlat / Başlat” düğmesini 5-10 saniye basılı tutun. Bu aşamada yeniden başlatma gerçekleşti, doğru programı seçebilirsiniz;
 • güç kablosunu prizden çekerek cihazın fişini prizden çekin ve yaklaşık yarım saat cihaza dokunmayın. Bu süre zarfında, makine ağa bağlandıktan ve istenen program başlatıldıktan sonra tüm ayarlar sıfırlanacaktır.

Yöntem 1

 1. Tüm ışıklar yanana kadar Başla / İptal düğmesine basın, ardından ekranda DOFF görünene kadar Başla / İptal düğmesini ve Açma / Kapama düğmesini basılı tutun.

Yöntem 2

 1. Ekranda OFF görünene kadar Başla / İptal ve Açma / Kapama düğmelerini en üst sol seçenek düğmesiyle birlikte basılı tutun.

Hotpoint Ariston Çamaşır Makinesi Program Sıfırlama

Hotpoint Ariston Çamaşır Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Yeni çamaşır makinelerinin çoğu, bir hata kodu veya arızayla karşılaştıktan sonra yıkayıcıyı yeniden başlatmanıza izin veren bir sıfırlama özelliğine sahiptir. Bu sorunlara yol açan nedenler arasında ani güç yükselmeleri, dengesiz yükler veya güç kesintisi yer alır.

Bazı makinelerde yıkamayı sıfırlamak için bastığınız bir düğme vardır. Sıfırlama düğmesi olmayan bir makinede, yıkayıcının fişini çekip tekrar takmak, genellikle onu sıfırlamanın yolu olarak işlev görür. Genellikle bir düğme olmasa da, programlanabilir çamaşır makinelerinin bir program sorununu gidermek için bir sıfırlama işlevi veya konumu olabilir. Yıkayıcının düğmelerine, güç kablosuna veya devre kesiciye dokunmadan önce ellerinizi kurulayın. Bazı çamaşır makinesi sorunları yetkili bir servis teknisyeni gerektirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir