Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Hotpoint bulaşık makineniz düzgün çalışmadığında karşılaşabileceğiniz birkaç farklı sorun vardır. Mekanik sorunu çözmüş olsanız bile genellikle en iyi seçenek Hotpoint bulaşık makinenizi sıfırlamaktır. Bakım yaptıktan sonra sıfırlama işlemi yapmak, bulaşık makinesi sisteminin bu bakım uyarısını silmesine ve normal çalışmasına geri dönmesine olanak tanır.

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi Nasıl Resetlenir ?

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Hotpoint bulaşık makinenizi sıfırlamak için başlat/sıfırla düğmesine basmalısınız. Buna bastıktan sonra, Hotpoint bulaşık makinenizi tekrar kullanmayı denemeden önce en az iki dakika beklemek istiyorsunuz. Bu, bir Hotpoint bulaşık makinesini sıfırlamanın en kolay yoludur. Ancak bazen sorununuz devam edebilir. Durum buysa, Hotpoint bulaşık makinenizi başka şekillerde sıfırlayabilirsiniz.

Peki, Hotpoint bulaşık makinenizin çalışmamasının ardında yatan sorunlardan bazıları nelerdir ve bunları bir tesisatçıya başvurmadan kendiniz nasıl çözebilirsiniz?

Çözülmesi gereken bazı sorunlar olduğu için çoğu zaman Hotpoint bulaşık makinenizi sıfırlamanız gerekir. Bir tıkanıklığı temizlemenin bu uyarıları otomatik olarak temizleyeceğini düşünebilirsiniz, ancak bazen bulaşık makinenizin sabit diskinin sıfırlanması gerekir. Bunun nedeni, bir önceki konuya takılıp kalmış olmasıdır. Sorunu giderdiyseniz ve Hotpoint bulaşık makinenizi hâlâ kullanamıyorsanız, sıfırlama işlemi yapmak en iyi çözümdür.

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesini Sıfırlama

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Bulaşık makinenizi yeniden başlatmak aklınıza gelen ilk şey olmayabilir, ancak sıfırlama yapmak, Hotpoint bulaşık makinenizde karşılaştığınız birçok sorunun çözümü olabilir. Herhangi bir cihazda olduğu gibi, sorunu düzeltmiş olsanız bile, cihazınızın donanımı sorunun devam ettiğini bildirebilir. Bu nedenle, bakım yaptıktan sonra veya Hotpoint bulaşık makinenizin düzgün çalışmasıyla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, sıfırlama işlemini gerçekleştirmek en iyisidir.

Hotpoint bulaşık makinenizi iki şekilde sıfırlayabilirsiniz. En kolay yöntem başlat/sıfırla düğmesine basmaktır. Bunu yaparken, Hotpoint bulaşık makinenizi tekrar açmadan önce en az iki dakika beklemeniz gerekir. 

Hotpoint bulaşık makinenizi elektrik bağlantısını keserek de yeniden başlatabilirsiniz. Bu, başlat/sıfırla düğmesi çalışmıyorsa kullanmanız gereken bir yöntemdir. Hotpoint bulaşık makinenizi bu yöntemle yeniden başlatırsanız, önce kapatmanız gerekir. Ardından tüm güç kaynaklarından ayırın. En az 60 saniye bağlantısız bırakmak istiyorsunuz.

Onunla tekrar bağlantı kurduğunuzda, karşılaştığınız sorunun kendi kendine düzeldiğini görmelisiniz.

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesindeki Sıfırlama Düğmesi nerededir?

Hotpoint bulaşık makinenizi sıfırlamanız gereken bir durumdayken yapmak isteyeceğiniz son şey, sıfırlama düğmesini arayarak gereksiz yere zaman harcamak olacaktır. Hotpoint bulaşık makineniz ve sıfırlama düğmesi söz konusu olduğunda iyi haberler var.

Hotpoint bulaşık makinenizdeki sıfırlama düğmesi aynı zamanda başlat düğmenizdir. Hotpoint bulaşık makinenizin ışıklarının yandığını ancak programın çalışmadığını görürseniz, başlat düğmesine tekrar basın. Bunun yapacağı şey, herhangi bir suyu tahliye etmektir. Hotpoint bulaşık makinenizi en az iki dakika bekletin.

Bundan sonra, başlat düğmesine basabilmeli ve normal döngüyü çalıştırabilmelisiniz. Hotpoint bulaşık makinenizin modeline bağlı olarak, iç kısımda bulunan bir sıfırlama düğmesi de olabilir. Bulaşık makinenizin kapısını açtığınızda siyah bir düğme olduğunu fark edebilirsiniz. Bu sizin sıfırlama düğmenizdir. Herhangi bir sorunu geçersiz kılmak için buna basıp basılı tutabilirsiniz. Aksi takdirde, sıfırlama düğmeniz aynı zamanda bulaşık makinenizi çalıştırmak için kullandığınız düğme olacaktır.

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi Taşkın Önleme Cihazı Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Hotpoint bulaşık makinenizde taşma önleyici bir cihaz vardır. Bu cihaz, aşırı su basıncının olduğu veya bulaşık makinenizin tahliye borularının tıkandığı durumlarda devreye girecek şekilde tasarlandığından, adına sadıktır. Bunun yaptığı şey, bulaşık makinenizin zarar görmesini önlemektir ve mutfağınızdaki su birikintisine geri dönmek için bulaşıkları koymanıza yardımcı olur.

Hotpoint bulaşık makinesi su baskını önleme cihazınızı sıfırlamak için önce sorunu çözmeniz gerekir. Taşma sensörleriniz, bulaşık makinenizin tabanındaki bir panelin altında bulunur. Bu ızgaraya birkaç vidayı sökerek erişebilirsiniz. Izgara kapatıldıktan sonra, bölgede hala bulunan erişim kalıntılarını veya suyu çıkarmalısınız.

Fazla suyu bir sünger kullanarak çıkarabilirsiniz. Alanınız temizlendikten sonra sensörleri kontrol edin. İçlerine herhangi bir yiyecek parçası girerse, sel önleme uyarınızı başlatırlar. Bunları basınçlı su kullanarak temizleyebilirsiniz.

Bundan sonra paneli değiştirin ve Hotpoint bulaşık makinenizde düzenli bir sıfırlama yapın. Bulaşık makinenizin kapağını kapatın ve başlat/sıfırla düğmesine basın. Bulaşık makinenizi en az iki dakika bekletin. Bundan sonra, düzgün çalışması gerekir.

Hotpoint Bulaşık Makinesi Basınç Anahtarı Nasıl Sıfırlanır?

Hotpoint bulaşık makinenizde farkında olmadığınız bir özellik, bulaşık makinesi basınç anahtarıdır. Basınç şalteri, bulaşık makinenizin jetlerinden ne kadar basınç çıkacağını düzenlemek için tasarlanmıştır. Basınç anahtarınızla ilgili sorunlar yaşadığınızda bu bir güçlük olabilir. Çok fazla veya çok az basınç bulaşık makinenizi etkisiz hale getirebilir.

Hotpoint bulaşık makinenizin basınç şalterini sıfırlamak için önce bulaşık makinenizin elektrik bağlantısını kesmeniz gerekir. Ardından, bulaşık makinenizin yan tarafına erişebilmek için dışarı çekmek istiyorsunuz. Bulaşık makinenizin üst kısmında bazı vidalar göreceksiniz. Bunları çıkardıktan sonra, yan paneli kaldırabilirsiniz.

Bulaşık makinesi basınç şalteri altta bulunur. Bir dizi kabloyla bağlanacak ve küçük dairesel bir cihazdır. Hotpoint bulaşık makinenizin basınç şalterini sıfırlamak için kabloları ayırın. Bağlantı noktalarında kalıntı olmadığından emin olmak için kontrol edin. Herhangi bir toz veya kir varsa, bunları çıkarmak için basınçlı hava kullanabilirsiniz. Ancak, basınçlı hava söz konusu olduğunda, her zaman en az on inç uzakta tutmayı unutmayın, aksi takdirde uçlara zarar verebilirsiniz.

Hasar olup olmadığını kontrol ettikten sonra kabloları ve yan paneli Hotpoint bulaşık makinenize yeniden takın. Açmaya gittiğinizde, uyarı ışığı artık yanıp sönmemelidir.

Hotpoint Bulaşık Makinesi Manuel Sıfırlama nasıl yapılır?

Hotpoint bulaşık makinenizi sıfırlamaya gelince, normal yöntem olan başlat/sıfırla düğmesine basarak yeniden başlatabilirsiniz. Bu en kolay yöntemdir, çünkü Hotpoint bulaşık makinenizi yeniden kullanmadan önce düğmeye basıp en az iki dakika bekletin. Ancak bazen Hotpoint bulaşık makinenizi bu şekilde sıfırlama yöntemi yeterli olmayabilir.

Hotpoint bulaşık makinenizde manuel sıfırlama yapmanız gerekirse, güç kaynağından ayırmanız gerekir. Bulaşık makinenizin kurulumuna bağlı olarak, bulaşık makinenizin fişine lavabonun altından erişmeniz mümkün olabilir. Lavabonun altında değilse Hotpoint bulaşık makinenizi kapatın ve çekip çıkarın.

Bunu yaptıktan sonra, bulaşık makinenizin arkasındaki güce bağlı olduğu yere erişebileceksiniz. Tekrar çalıştırmadan önce en az 60 saniye boyunca tüm güç kaynaklarından fişini çekin. Alternatif olarak sigorta kutunuz ile güç kaynağını kesebilirsiniz.

Bazı insanlar Hotpoint bulaşık makinesinin elektriğini bu şekilde kesmeyi tercih ediyor. En büyük avantajlarından biri, onu tezgah kurulumunuzdan çıkarmanız gerekmemesidir. Bu yöntemle, kesici kutunuzda mutfağınıza güç sağlayan doğru sigortayı bulmanız gerekir. Oradan, kesici anahtarı çevirmeniz ve tekrar açmadan önce en az 60 saniye beklemeniz yeterlidir. Bundan sonra, Hotpoint bulaşık makineniz tekrar düzgün çalışıyor olmalıdır.

Hotpoint Bulaşık Makinesi Sıfırlama Prosedürü nedir?

Hotpoint bulaşık makinenizi sıfırlarken, prosedüre uymanız hayatınızı kolaylaştırabilir. Hiç kimse bulaşık makinesini parçalara ayırmak istemese de, adımlar atmak bunun gerekli olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

Hotpoint bulaşık makinenizin sıfırlama prosedürü söz konusu olduğunda, ilk adım başlat/sıfırla düğmesine basmaktır. Daha sonra tekrar kullanmadan önce bulaşık makinenizi yaklaşık iki dakika bırakmak istiyorsunuz. Aksi takdirde, manuel sıfırlama gerçekleştirebilirsiniz. Bulaşık makinenizi fişe takmadan önce en az 60 saniye elektrik bağlantısını kesin.

Sorun belirli bir uyarı ışığıyla ilgiliyse, soruna erişmek için bulaşık makinesi panellerinizi çıkarmanız gerekecektir.

Hotpoint Bulaşık Makinesi Nasıl Resetlenir?

Hotpoint bulaşık makinenizi sıfırlamak için en kolay yöntem başlat/sıfırla düğmesine basmaktır. Bu, bulaşık makinenizi döngüsünü durdurması ve boşaltmaya başlaması için uyaracaktır. Tekrar denemeden ve tekrar çalıştırmadan önce en az iki dakika bekletin. Bu çözüm işe yaramazsa, manuel sıfırlama yapmanız gerekebilir. Bunu yapmak basittir. Hotpoint bulaşık makinenizin tüm güç kaynaklarından en az 60 saniye süreyle bağlantısını kesin. Gücü geri yüklediğinizde, uyarıların artık yanıp sönmediğini ve bulaşık makinenizin tekrar çalıştığını görmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi