• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Fırın Ocak Yedek Parçaları ve Aksesuarları Değiştirme

Fırın Ocak Yedek Parçaları ve Aksesuarları Değiştirme Eski bir sözün söylediği gibi, “önlem almak, iyileştirmekten daha iyidir”, ki bu durum ocağınız söz konusu olduğunda mükemmel bir şekilde geçerlidir. Fırınınızla ilgili olası sorunlardan kaçınmak için gerekli adımları atarak, tamir etmeye çalışırken kendinize bir sürü güçlük, zaman ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Fırın Ocak Yedek Parça ve Aksesuar Değişimi

Fırın kapağı contasını değiştirmek, kontrol düğmelerini ve ızgara tavalarını değiştirmek veya kapı menteşelerini ve kapı kollarını sabitlemek gibi kolay düzeltmeler için bir dizi kaliteli yedek parçaya sahibiz. fırınınızda bir arıza meydana gelirse, termostatlar, fan motorları ve fanlı fırın elemanları dahil olmak üzere yedek parçaları ile arızayı teşhis etmenize ve düzeltmenize yardımcı olabiliriz.

Peki, ocağınızın mümkün olduğunca verimli bir şekilde çalışmaya devam etmesini ve istenmeyen sorunlardan kaçınmasını sağlamak için yapmanız gerekenler nelerdir? Aşağıda 10 temel fırın bakım ipucuna göz atacağız.

  1. Fırın kapağının contasını kontrol edin – Kapaklar düzgün kapatılmazsa fırının ısısının %20’sinden fazlasının dışarı çıkabileceğini biliyor muydunuz? Bu, verimlilikte inanılmaz kayıplara neden olabilir ve olacaktır, yani yemeğinizin pişmesi çok daha uzun sürecektir – kabus! Fırın kapağı contanızın sağlam olduğundan emin olmak için kapıyı açın ve kırık, yırtık veya aşınmış kısımlar olup olmadığını kontrol etmek için fırın kapağının çevresindeki lastik contayı hissedin. Birden fazla kırık alan bulursanız, mührünüzü değiştirme zamanı gelmiştir! Aşağıdaki yedek kapı contaları ve contaları yelpazemize göz atabilirsiniz.
  2. Fırın tavanızı temizleyin – Kesin olan bir şey var; piliç tavaları temizlemek için gerçek bir acı olabilir. Kimse eski, yanmış yiyecekleri temizlemek için saatler harcamak istemez, değil mi? Broiler tavanızı temizlemenin kolay bir çözümü, tavayı ısıtmak ve ardından etkilenen bölgelere biraz deterjan serpmektir. Çamaşır deterjanını ıslak kağıt havlularla örtün ve yaklaşık 15 dakika sonra havluları çıkarın ve yiyecekleri kolayca ovalayın.
  1. Yağ dökülmesini tuzlayın – Dökülmeler yemek pişirmenin can sıkıcı bir parçası olabilir, özellikle de pişirme tepsinizden veya tabağınızdan gresi uzak tutmaya çalışıyorsanız. Dökülenleri temizlemek için hafif bir iş yapmak için, fırınınızı kullanmadan önce dökülenlerin üzerine sofra tuzu serpin. Şimdi kapıyı kapatın ve yemeğinizi pişirmeye devam edin. Bittiğinde, zor bir yağ sızıntısının kolayca silinip atılabilen temizlenebilir bir kül yığınına dönüştüğünü görmek sizi şaşırtabilir.
  1. Fırın rafınızı yağlayın – Fırın raflarınızı çıkarırken ve fırına geri koyarken düzgünce kaymasını istiyorsanız, bunları göz ardı etmemeniz önemlidir. Sabunla doldurulmuş çelik yün pedleri kullanarak rafların içeri ve dışarı kaydığı fırın duvarı sırtlarını temizleyerek başlayın. Sırtlar kuruduktan sonra, biraz bitkisel yağ ile silin. Fırın raflarınız artık sırtların üzerinde zahmetsizce kaymalıdır.
  1. Kirli fırın raflarını temizleme – Kirli fırın raflarınızı temizlemek için eski ama etkili bir yöntem. Büyük, ağır hizmet tipi bir plastik torba alın ve sirke, bulaşık deterjanı ve sıcak su ile doldurun. Ardından fırın raflarınızı içine yerleştirin, poşeti kapatın ve bir saat kadar ılık su dolu bir leğene koyun. Bu yapıldıktan sonra, rafları plastik torbadan çıkarın, fırçalayın, durulayın ve kurulayın. Raflarınız şimdi tekrar kullanmak için iyi olmalı. Ağır hizmet tipi bir plastiği kötü tutamıyorsanız, bunun yerine küvetinizi kullanabilirsiniz. Raflarınızdaki kiri gevşetmek için banyoyu sabunlu suyla doldurmanız yeterlidir. Onları ne kadar uzun süre ıslanmaya bırakırsanız, kiri çıkarmak o kadar kolay olacaktır.
  1. Fırınınızın içini temizleme – Fırınınız raflardaysa ve temiz(ish)se, ancak fırınınızın geri kalanı temiz değilse, o zaman kolay bir çözüm olduğunu bilmekten memnun olacaksınız. Mikrodalgaya uygun bir kabı suyla doldurun ve fırınınızı iki dakika yüksek sıcaklıkta çalıştırın. Şimdi fırınınızı kapatın ve iki dakika daha bırakın. Artık fırın kapınızı açıp bir elek bezi kullanarak fırın duvarlarınızdaki pisliği silmeye başlayabilirsiniz.
  1. Gömülü yiyecekleri çıkarma  Raflar arasına sıkışmış yiyecekleri fırından çıkarmak gerçek bir acı olabilir, ama öyle olması gerekmiyor. Yiyecekleri dışarı çıkarmak için tek ihtiyacınız olan sıradan bir plastik tırnak törpüsü ve nemli bir bez veya gazete kefaletidir. Bezi veya gazeteyi tırnak törpüsüne yapıştırın ve fırın raflarınızın arasına yerleştirin. Sıkışan yiyecekler yapışmalı ve kolayca kaldırılmalıdır.
  1. Düzenli leke çıkarma – Gazetelerin fırınınızı temizlemek için süngerden çok daha iyi çalıştığını öğrenmek sizi şaşırtabilir. Birkaç yaprak gazeteden top yapmayı deneyin, sabunlu suya batırın ve bununla fırınınızı ovalayın. Yanmış yiyecek ve lekeler, minimum yaygara ve çaba ile kolayca silinmelidir. Fırınınızın içini temizlerken hatırlamanız gereken iyi bir ipucu, fırınınızın soğumasını beklememektir. Fırını kapattıktan sonra temizlemeye ne kadar uzun süre bırakırsanız, kir ve lekeleri çıkarmak o kadar zor olacaktır. Duvarlar hala sıcakken yanmış yiyecekleri çıkarmak çok daha kolaydır.

Uzmana Sorun

Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687