• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Fırın Nasıl Sıfırlanır ? Tüketici Raporlarına göre pek çok üretici, modern tüketicilerin seriler ve fırınlar da dahil olmak üzere profesyonel tarzdaki cihazlara olan talebini karşılamaktan mutluluk duyuyor. Ancak bazı evler, bu yüksek teknolojili pişirme cihazlarında, örneğin fırındaki zamanlayıcıyı sıfırlamak gibi temel işlevlerin kafa karıştırıcı olduğunu ve hatta eksik olduğunu görebilir. İster gazlı ister elektrikli fırın, ankastre duvar fırını, tezgah üstü fırın veya mikrodalga fırına sahip olun, zamanlayıcıyı sıfırlamak genellikle aynı şekilde yapılır.

 Fırın Nasıl Resetlenir ?

  • Fırınınızı sıfırlamanın bir yolu var mı?
  • Fırınların sıfırlama anahtarı var mı?
  • Bir fırın sensörünü nasıl sıfırlarsınız?
  • Elektrik kesintisinden sonra fırınımı nasıl sıfırlarım?

1 Pişirmenin veya pişirmenin ortasında durursanız, geçmiş zamanı veya kalan zamanı yazın. Örneğin, bir tarif, malzemeleri fırında 45 dakika pişirmeyi gösterebilir. Geri sayıma başlarsınız, ancak 15 dakika sonra zamanlayıcıyı sıfırlamaya karar verirsiniz. Elektronik dijital ekran “00:30” veya 30 dakika kaldı gösterebilir. 15 dakikanın geçtiğini veya 30 dakikalık pişirme süreniz olduğunu unutmayın.

Fırın Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

2 Mevcut çevrimi iptal eden elektronik kontrol pedinde veya kontrol düğmesinde seçeneği bulun. Birçok cihaz üreticisi, “Zamanlayıcı” veya daha doğrusu “Zamanlayıcı Kapatma” adlı bir düğmeyle etkinleştirilen fırın zamanlayıcıları tasarlar. Döngü başladıktan sonra bu düğmeye bir, iki veya hatta üç kez basılması mevcut çevrimi iptal eder. Döngüyü iptal etmek için düğmeyi yaklaşık iki ila üç saniye basılı tutmanız gerekebilir. Alternatif seçenekler, varsa “İptal” düğmesine basmayı içerir. Kontrol panelinin şeması için fırınınızın kullanım kılavuzuna bakın.

3 Gerekirse, normal yönteminizi kullanarak fırının sıcaklığını artırın veya azaltın veya kullanım kılavuzunuza bakın. Genel olarak, zamanlayıcı, fırının içindeki ısıtma elemanını kontrol etmez. Bunun yerine çoğu model, sıcaklık ve zamanlayıcıyı birbirinden bağımsız olarak ayarlamayı gerektirir.

4 Fırının zamanlayıcısını yeniden etkinleştiren “Zamanlayıcı Ayarı” gibi düğmeye basın veya düğmeyi çevirin. Kalan süreyi girmek için tuş takımındaki sayılara basın veya düğmeyi çevirin. Fazla pişirmekten ve az pişirmekten kaçınmak için geçmiş zamanı hesaba katmayı unutmayın.

5 “Zamanlayıcı Başlangıcı” gibi zamanlayıcıyı başlatmak için düğmeye basın veya topuzu çevirin. Zamanlayıcı mekanizması, fırının üzerindeki hoparlörlerden bir uyarı verebilir ve zamanlayıcı sıfıra ulaştığında dijital ekranda yanıp sönebilir. Ayrıca, bir gösterge ışığı yanıp sönebilir.

Teknik sorunlar ortaya çıktığında ocağınızı sıfırlayın.

  1. LCD ekran saati gösterene kadar “Clear/Off” düğmesine birkaç kez basın.
  2. LCD ekran kapanana ve fırın kapanana kadar “Temizle/Kapat” düğmesine basın.
  3. Fırının güç kaynağını prizden veya devre kesiciden ayırın ve 60 saniye bekleyin.

Fırın sigortasının attığını nasıl anlarım?

Gözle kontrol sigortayı için olmadığını görmek o olmuştur şişmiş . Eriyebilir bağlantı, üst kısımdaki bir cam pencereden görülebilir. Eğer sigorta iyidir, bu bağlantı sağlam olacaktır. Eğer sigorta etmiştir şişmiş bir aşırı yüklenme nedeniyle, bu bağlantı gözle görülür bozulacaktır.

Uzmana Sorun

Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687