Anasayfa » Ev Aletleri » Elektrik Süpürgesi Yıkama Pompası Nasıl Değiştirirsiniz ?
Elektrik Süpürgesi Yıkama Pompası Nasıl Değiştirirsiniz
Elektrik Süpürgesi Yıkama Pompası Nasıl Değiştirirsiniz

Elektrik Süpürgesi Yıkama Pompası Nasıl Değiştirirsiniz ?

Elektrik Süpürgesi Yıkama Pompası Nasıl Değiştirirsiniz ? onarımı kendiniz yapmanız için size yardım ve bilgi sağlayabiliriz. Şimdi, diğer makalelerimizin çoğuna kıyasla, bunun biraz daha karmaşık bir onarım olduğunu anlayın, ancak endişelenmeyin çünkü herkes gidip makinelerini sorunsuz bir şekilde onarabilir.

Elektrik Süpürgesi Yıkama Pompası Nasıl Değişilir ?

Bir cihazı kendiniz tamir etmenin bir avantajı, cihazınızı çöpe atıp yenisini satın almaya kıyasla tasarruf edeceğiniz maliyettir. Adım adım kolay kılavuzumuzu izleyerek, mühendisi çağırmak bile çok daha ters etki yapacaktır.

Temizleyiciyi Açma

Bu onarım, pompaya erişmenizi gerektirecektir, pompa motor gövdesinin içindedir. Yapmamız gereken ilk şey, kafa tertibatını ana üniteden ayırmaktır – güzel ve basit, her iki taraftaki klipsleri açın.

Elektrikli Halı Yıkama Pompası Değiştirme

Çalışmaya başlamak için yer var, şimdi motora ve pompaya erişmek için iki vidayı sökmemiz gerekiyor, bu vidalar tutamak kapağında, biri üstte ve biri yanda olmak üzere bulunabilir. Çıkarıldıktan sonra tutamak iki parçaya ayrılacaktır, artık kablo tutamağını geri alabilirsiniz ve kutu sürücüsünü kullanarak tutamağın her iki tarafındaki iki cıvatayı çıkarabilirsiniz. Biri kablo tutacağının altında ve diğeri karşı tarafta.

Motor Kapağının Altına Girme

Bunu yaptığınızda, artık motor kapağının kapağını kaldırabilmeniz gerekir, ancak altlarında terminallere bağlı birkaç kablo olduğuna ve bunların zarar görmesini istemediğinize dikkat edin. Kapak yukarı kaldırıldığında, kürek konektörleri ile bağlanan iki kablo olduğunu görmelisiniz, bunları serbest bırakmak için konektörler üzerindeki çengelleri bastırın ve çıkarın. Bu özellikle zorsa, konektörü çekerken tırnağı içeri itmek için düz uçlu bir tornavida kullanabilirsiniz. Konektörlerin serbest bırakılmasıyla, bir yıldız tornavida alabilir ve kapağı motorun üstünde tutan taraftaki vidayı gevşetebilirsiniz.

Pompaya Erişim

Şimdi motor kapağı çıkarıldığında, kolu ve anahtar grubunu ayırmanız gerekir; bu motor gövdesine bağlıdır. Çıkarmak için, iki kabloyu çıkarmanız ve onları yerinde tutan dikenleri tekrar serbest bırakmanız gerekir ve ikinci olarak, dışarı çekilebilen bir lastik rondela vardır. Ayrıldıktan sonra şimdi üç cıvatayı çözmeniz gerekir. Şimdi, altındaki pompaya erişmek için muhafazanın bu iki yarısını ayırmam gerektiğini yaptım. Ama bunu yapmadan önce boruyu yuvaya geri besleyeceğim ve bu bana iki yarıyı ayırmak için biraz daha fazla alan sağlayacak.

Pompayı Değiştirme

Motor gövdesi ayrıldığında, pompanın üst parçanın alt tarafında olduğunu göreceksiniz. Artık pompaya erişiminiz var, ancak pompayı çıkarmadan önce boruları çekmeniz gerekiyor.

Hortumu pompadan çıkararak başlayın ve pompayı yerinde tutan braketi çıkarın – her iki taraftaki vidaları sökerek bunu başarabilirsiniz.

Vidalar çıkarıldıktan sonra artık boruyu pompanın diğer ucundan çıkarabilirsiniz. Düz uçlu bir tornavida kullanarak boruyu pompadan dikkatlice ayırın, pompayı ucundan çıkarın ve boruyu çıkarmak için bir çift uzun kargaburun kullanın. Şimdi tek yapmamız gereken, yeni pompayı sökmenin tersine takmak.

Yeniden Birleştirme

Pompa, braket, boru ve hortum yerine takıldığında artık makineyi yeniden monte etmeye başlayabilirsiniz. İki mahfaza parçasını birleştirin, motor ünitesini tekrar bir araya getirdiğinizden ve orada herhangi bir sıkışmış kablo bulunmadığından emin olun, sıkışmış kablolarınız varsa, cihaz performansınızı etkileyebilir.

Üç cıvatayı sıkmayı unutmayın, iki kabloyu tekrar bağlamadan önce lastik rondelayı değiştirebilirsiniz. Artık anahtar tertibatını ve kolu tekrar bir araya getirebilirsiniz.

Artık motorun üstüne oturan kapağı yeniden takabilirsiniz. Kapak yerindeyken kabloyu yeniden takmanız gerekir, kürek konektörleri yerine oturduğunda kapağı tekrar yerine koyabilirsiniz.

Neredeyse bitti – sadece kablo tutamağını ve tutacağı yeniden takmamız gerekiyor. Her şey güvenli hale geldikten sonra, üst tertibatı makinenin gövdesine geri koyabilirsiniz ve işte ıslak ve kuru vakumunuz onarılmış ve zeminlerinizi temizlemeye hazırdır.

İşte aldın! En basit görevler değil, ancak usta derecesine sahip olma endişesi olmadan gerçekleştirilebilir. Cihaz sistemini her kullanımdan sonra yıkamanız tavsiye edilir, bu, makinenizi pompa içinde kristalleşebilen ve temizlenmediği takdirde zamanla hasara yol açabilecek deterjanlardan arındıracaktır.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Yavaş Pişirici Satın Alma Rehberi

Yavaş Pişirici Satın Alma Rehberi

Yavaş Pişirici Satın Alma Rehberi Telaşlı bir hayat yaşıyorsanız ve eve geldiğinizde lezzetli bir yemek ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !