Anasayfa » Ev Aletleri » Elektrik Süpürgesi Toz Torbası Nasıl Değiştirirsiniz ?

Elektrik Süpürgesi Toz Torbası Nasıl Değiştirirsiniz ?

Elektrik Süpürgesi Toz Torbası Nasıl Değiştirirsiniz ? Elektrikli süpürge torbalarını nasıl değiştireceğinizi ve bunları düzenli olarak değiştirmenin neden önemli olduğunu biliyor musunuz?

Zeminleri temiz ve kirden arındırmak söz konusu olduğunda elektrikli süpürgeler gerçek bir müttefiktir. Ancak işlerini iyi yapabilmeleri için elektrikli süpürgelere düzenli olarak bakılması gerekir . Bu doğru, çantayı değiştirmekten bahsediyoruz. Ama elektrikli süpürgenizdeki torbayı tam olarak nasıl değiştirirsiniz ? Ve eskisinden nasıl kurtulursun?

Elektrikli süpürge torbanızı neden değiştirmelisiniz?

Elektrikli süpürge torbaları cihazın önemli bir parçasıdır. Egzoza ulaşmadan önce kirli hava, hava filtresi görevi gören torbadan geçer. Torba, çoğu kir partikülünün dışarı çıkmasını engellerken hava partiküllerinin geçmesine izin veren deliklerle noktalı olarak yerleştirilmiştir . Bu işlem, kir ve pislik sıkışırken havanın torbadan geçmesine izin verir . Elektrikli süpürge torbanız kırılırsa veya yırtılırsa egzozdan pislik fışkırmaya başlayabilir.

Elektrikli süpürge nasıl kullandığınıza ve evinizde ne kadar kir bulunduğuna bağlı olarak torba düzenli olarak değiştirilmelidir. Biz tavsiye ayda bir defa elektrik süpürgesi torbası değiştirme, ancak eğilimi hayvanları ile büyük ailelerin bir elektrik süpürgesi kullanarak temiz halı daha sık torbasını değiştirmek gerekebilir.

Torba dolduğunu nasıl anlarsınız?

Torbalı silindir elektrikli süpürgeler, değiştirilmesi gerektiğini size bildirmek için yanan küçük bir göstergeye sahip olma eğilimindedir . Işık yandığında, cihazı birkaç gün daha kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak cihazın arızalanmasına neden olabileceğinizden çok daha uzun süre değil.

Çok dolu bir torba , hava sirküle edemediği ve yeni döküntüler giremediği için güç kaybının en sık görülen nedenlerinden biridir .

Elektrikli süpürgenizdeki torbayı değiştirme zamanının geldiğine dair bazı yaygın işaretler şunlardır :

  • emiş gücü daha az güçlü görünüyor ve vakum daha az kir çekiyor
  • cihaz hortumdan toz ve pislik sızdırıyor
  • torba kırılmış veya yırtılmış ve elektrik süpürgesine kir sıkışmış

Elektrikli süpürge torbanızı nasıl değiştirirsiniz?

Elektrikli süpürge torbalarını değiştirme yöntemleri modele göre değişiklik gösterme eğilimindedir, ancak süreç genellikle şu çizgide ilerler :

  • cihazın fişini çekin
  • çanta bölmesini açmak için düğmeye basın
  • çantayı yavaşça çıkarın, kırmamaya dikkat edin
  • yeni bir çanta yerleştir
  • konteyner bölmesini kapatın

Kullanım  kılavuzu , çantayı nasıl değiştireceğiniz konusunda size daha kesin bilgiler sağlayacaktır. Özel elektrikli süpürge modelinize uyan yeni çantalar satın aldığınızdan emin olun . Toz ve kalıntıların doğru şekilde depolanması için modelinize uygun çantalar satın almanız önemlidir. Torba çok büyükse elektrikli süpürgeyle temas etmeyebilir, çok küçükse yırtılabilir.

Eski elektrikli süpürge torbalarınızdan nasıl kurtulacağınızı merak ediyorsanız , genellikle geri dönüştürülemeyen genel kuru atık olarak sınıflandırılırlar . Kağıt veya mikrofiberden yapılanlar gibi farklı tipte elektrikli süpürge torbaları vardır . Bazı elektrikli süpürgeler , daha iyi kapasiteye sahip olan, standart toz torbalarından iki kat daha uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmış ve astımı ve alerjisi olan kişilere uygun bir filtreleme sistemine sahip olan HEPA torbaları kullanır .

Torbalı elektrikli süpürgelerin avantajları

Torbalı elektrikli süpürgeler, torbasız elektrikli süpürgelerden önce piyasaya sürüldükleri için torbasız olanlardan daha popülerdir. Bu tip elektrikli süpürgenin artılarını daha derinlemesine inceleyelim .

● Toz ve döküntüler çantada güvenli bir şekilde saklanır

Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür bir makine toz, kalıntı ve alerjenleri fermuarlı bir torbada iyi tutar. Biz gerekmesine rağmen vakum torbaları yerine zaman tam, bu şekilde emin tüm toz vakumlama sonra havaya geri almazsınız ortaya koyuyor. Teknolojideki gelişmelerle birlikte, vakumlu toz torbaları, yaşam ortamımızı vakumlama sırasında ve sonrasında daima temiz tutmak için tasarlanmıştır. Bu nedenle torbalı vakum hijyen seçenekleri açısından oldukça beğenilmektedir.

●  Alerjenler etkili bir şekilde azaltılır

Bu tip elektrikli süpürge alerjisi olan kişiler için önerilir. Alerji hastalarının artık evleri süpürülürken endişelenmelerine gerek yok, çünkü tüm toz ve kalıntılar evlerinden çıkarılıp toz torbasında saklanıyor.

●  Bakım basit ve ekonomiktir

Torbalı elektrikli süpürgeler, torbasız elektrikli süpürgelere göre fazla bakım gerektirmez. Birçok kişi toz torbalarını çok sık değiştirmemiz gerektiğini düşünür, ancak aslında bir toz torbası iki kiloya kadar moloz depolayabilir; bu nedenle, birçok kez değiştirmemize gerek yok. Hatırlamamız gereken tek şey, yeni bir toz torbası takmak için en iyi zamandır.

İpucu: Torbalı elektrikli süpürgeniz olması gerektiği gibi çalışmadığında hayal kırıklığına uğramamak için evinize yedek olarak daha fazla toz torbası almalısınız. Biliyor musun? Bir toz torbası dolduğunda, vakum makinesinin emmeyi azaltmasına neden olur ve temizleme sonucu beklentilerinizi karşılamaz.

Bu bölüm, evdeki elektrikli süpürgeniz için doğru toz torbasını seçme konusunda size temel bilgileri sağlayacaktır. Yanlış bir torba takmak makinenize uzun vadede zarar verebilir.

Farklı tipte vakum poşetleri

Tüm elektrikli süpürgelerde toz torbası tipini belirten bir harf bulunur. İşte bu harfler ve anlamları ile ilgili tüm bilgiler:

● C, D ve E

Bu harflere sahip vakum torbaları, özellikle dik elektrikli süpürgeler için kullanılır. Farklı harfler, bu tipteki farklı boyutlardaki toz torbalarını ifade eder. Dik vakum makinesi, emiş fanı sayesinde tüm toz ve kiri emmek için fırçasını kullanır. Pis kirleticiler çantada saklanır ve eviniz tamamen temiz olur.

●  F, J ve K

Bu tip vakum poşeti, teneke kutu vakum makinelerinde kullanılır. Bir kez daha, üç harf üç boyutta toz torbası anlamına gelir. Bidon vakumuna bir fırça ve uzun bir hortum eşlik eder. Tüm toz ve kirler bu uzun hortumdan geçerek vakum başlığına ulaşacaktır. Evinizi taze ve temiz tutmak için toz ve enkaz geride bırakılır.

● G

Bu harf, el tipi vakum makinesi adı verilen küçük bir elektrikli süpürge için kullanılır. Bu tip diğer tipler kadar güçlü değildir ancak küçük alanların hızlı bir şekilde temizlenmesi daha uygundur. Tüm tozlar doğrudan toz torbasına gidecektir, bu nedenle torba aynı zamanda bir filtre görevi de görür. Bu tür çantalar küçüktür ve sık sık değiştirmeniz gerektiğinin farkında olmanız gerekir.

●  U

Bu tip vakum torbası, tüm el tipi, teneke kutu vakumlu ve silindir temizleyiciler için kullanılabildiğinde daha esnektir.

Elektrikli süpürgenin performansını artırdığından, yeni toz torbaları makineyi fazla zorlamadan hava akışını artırabileceğinden, vakumlu toz torbasını doğru şekilde değiştirmenin önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Vakum makinenizin ihtiyaçlarını karşılayacak iyi toz torbası seçeneklerine sahip olmak için makinenizi ve üreticiyi dikkatlice kontrol etmelisiniz.

ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE TORBASINI NE ZAMAN DEĞİŞTİRMELİYİM?

Bir vakum torbasını ne zaman değiştireceğinizi mi merak ediyorsunuz? Vakum torbasının dolu olduğunu nasıl anlayacağınızdan emin değil misiniz? “Ne tür bir vakum torbasına ihtiyacım var” diye sorabilirsiniz. Elektrikli süpürge torbalarının  zaman zaman değiştirilmesi gerekir – temizleyicinin türüne, temizleyicinin ne sıklıkta veya ne kadar kullanıldığına ve torbanın boyutuna bağlı olarak bazıları diğerlerinden daha sık. Değiştirme ihtiyacı bir temizleyiciden ve bir sahibinden diğerine farklı olduğu için, bir vakum poşetini değiştirmek söz konusu olduğunda bazılarının kafası karışabilir.

Bu basit bir konu gibi görünse de, şaşırtıcı bir şekilde birçok işletme sahibi, makinelerinde torbayı tam olarak ne zaman değiştirmeleri gerektiği konusunda endişelidir. En azından ne zaman dolu bir vakum poşetine sahip olduğunuzu veya bir vakum poşeti değişimine ihtiyaç duyduğunuzu belirlemek zor olabilir – bu nedenle, bir vakum poşetini ne zaman değiştirmeniz gerektiği konusunda sizi bilgilendirmeye yardımcı olacak bir bilgi kılavuzu oluşturduk.

Peki, bir vakum poşetini ne zaman değiştireceğinizi merak ediyor olabilirsiniz? Vakum poşeti ne sıklıkla değiştirilir? Veya hangi elektrikli süpürge torbası kumaşını tercih edeceksiniz? Öğrenmek için okumaya devam edin!

Program

Bazı temizleyiciler için, torbaların ne zaman değiştirilmesi gerektiğine ilişkin kılavuzda belirtilen belirli bir programları vardır ve bu da kullanıcıların vakum torbasını ne sıklıkta değiştireceklerinden emin olmalarını sağlar. Bu, genellikle vakum filtresinin de değiştirilmesi gerektiğinde çakışır . Satın aldıktan hemen sonra kılavuzu kontrol edin ve üzerinde belirtilen programı not edin. Her zaman en yüksek standartlarda performans gösteren bir vakuma sahip olmak için programa bağlı kalın.

Toz Torbası Dolu Göstergesi

Bazı makineler toz torbası dolu göstergesiyle hayatınızı kolaylaştırır. Bu, çantanın değiştirilmesi gerekip gerekmediğini otomatik olarak size soracaktır. Hatta bazıları, temizleyiciniz engellendiğinde sizi bilgilendirecektir. Dolu göstergesi, torbalarınızın değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirlemenin bir yolu olsa da, tam olarak kusursuz olmadığı için, dolu bir vakum torbanız olduğunda karar vermek için yalnızca buna güvenmemelisiniz.

Manuel Kontrol

Cihazınızda tam gösterge yoksa, manuel olarak kontrol etmeniz gerekir. Periyodik olarak kontrol ettiğinizden emin olun. Çok dolu olmamalı, içeriği dökülmeden düzgün bir şekilde atabileceğiniz kadar. Çantayı maksimuma çıkarmak için cazip olmayın. Torbayı her zaman makineyi kullanmadan önce kontrol edin, çünkü en son kullandığınız zamandan beri dolu olabilir.

Azaltılmış Emiş

Bazen değiştirme programını unutmamız veya çantayı gösterge aracılığıyla veya manuel olarak kontrol etmeyi unutmamız beklenir. Bu durumlarda, temizleyicinin emişinde azalma varsa, torbanın değiştirilme zamanının geldiğini dikkate almalısınız. Ancak çantalarınızı değiştirmeden önce bunun olmasını beklemeniz kesinlikle önerilmez. Maksimum emiş için çantalarınızı dolmadan önce değiştirmeniz önemlidir. Hatta bazıları yarısı dolduğunda değiştirir. Bu size temizlik sırasında ihtiyacınız olan maksimum emişi verecektir.

Elektrikli süpürgenizin torbalarını ne zaman değiştirmenin en iyisi olduğunu öğrenmek için yukarıdaki hatırlatıcıları not edin. Gerektiğinde bir vakum poşeti değişimi organize ettiğinizden emin olmak, makinenizin verimliliğini korumak ve en iyi çalışır durumda kalmasına yardımcı olmak için önemlidir.

Elektrikli süpürge torbalarını nereden alacağınızı mı merak ediyorsunuz? Elektrikli süpürgeniz için torba, filtre, elektrikli süpürge parça ve aksesuarlarına ihtiyacınız varsa bize ulaşabilirsiniz. Çevrimiçi sipariş verin veya personelimizden birinin uzman tavsiyesi sunması ve ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi vermesi için bugün bizi arayın.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Ev Aletleri Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri

Ev Aletleri Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, maliyetler daha ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !